Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Prophylaxia Signs AS

Org.nr 995594447
Omsetning
487 872
−87,4 %
Resultat
−222 083
−141,1 %
Mer

Om Prophylaxia Signs AS

Prophylaxia Signs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestnes, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Ivar Gulla er daglig leder, og Bjørn-Vegard Løvik er styreleder. I 2025 hadde Prophylaxia Signs AS en omsetning på 487 872 kr, en nedgang på 87 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 222 083 kr. Egenkapitalen var −3,37 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Signs Sas med 49 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Vestnes, og ett av 1 850 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (66 %).

Aktivitet

Forskning og utvikling av bioteknologiske produkter til akvanæringen. Salg og markedsføring av bioteknologiske produkter til akvanæringen.

Formål

Forske og utvikle bioteknologiske produkter innen signalsubstanser hovedsakelig til akvanæringen, selge og markedsføre disse, samt å delta i annen virksomhet med beslektet type aktivitet.

API og MCPGET /company/995594447

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/995594447" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "995594447",
  "name": "PROPHYLAXIA SIGNS AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "72.100",
  "nace_desc": "Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "VESTNES", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "995594447" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Vestnes holder Prophylaxia Signs AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Prophylaxia Signs AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Prophylaxia Signs AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −87,4 % fra 2024 · −73,1 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025487 872 kr−21 996 kr−222 083 kr1,77 mill kr−3,37 mill kr5,14 mill kr
20243,86 mill kr921 746 kr540 796 kr2,46 mill kr−3,15 mill kr5,61 mill kr
20232,35 mill kr1,03 mill kr179 775 kr5,42 mill kr−3,69 mill kr9,10 mill kr
20221,60 mill kr214 123 kr−1,71 mill kr2,22 mill kr−3,87 mill kr6,09 mill kr
20211,82 mill kr−1,22 mill kr−2,04 mill kr5,11 mill kr−2,16 mill kr7,26 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler1,77 mill kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %1,77 mill kr
Egenkapital og gjeld1,77 mill kr
Innskutt egenkapital479 %8,48 mill krOpptjent egenkapital-669 %−11,85 mill krKortsiktig gjeld58 %1,03 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader509 868 kr
Finanskostnader200 087 kr
Netto finans−200 087 kr
Ordinært resultat før skatt−222 083 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/995594447/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/995594447/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "995594447",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 487872,
      "operating_profit": -21996,
      "net_profit": -222083,
      "equity": -3370062,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3859416,
      "operating_profit": 921746,
      "net_profit": 540796,
      "equity": -3147979,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "995594447" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stort underskudd hadde Prophylaxia Signs AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Prophylaxia Signs AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Prophylaxia Signs AS per år.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 09.12.2020
Ivar Gulla(f. 1968)
Daglig leder

Styre

2Sist endret 14.12.2022
Styrets leder
Ivar Gulla(f. 1968)
Styremedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 16.09.2013
Regnskapsfører
repr. PRAVDA ACCOUNTING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/995594447/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/995594447/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "995594447",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "995594447" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Prophylaxia Signs AS?
  • List alle roller i Prophylaxia Signs AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Prophylaxia Signs AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Inn (1)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Signs SasPersonOrdinære aksjer49,0 %73 500
Alsco Aqua ASSelskapOrdinære aksjer40,8 %61 200
Akvaprosjekter ASSelskapOrdinære aksjer10,2 %15 300

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/995594447/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/995594447/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "995594447",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "ALSCO AQUA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40.8, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "AKVAPROSJEKTER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10.2, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "995594447" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Prophylaxia Signs AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Prophylaxia Signs AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Prophylaxia Signs AS eier Alsco Aqua AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Prophylaxia Signs ASBEDRForskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikkVestnes−

Kunngjøringer31

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/995594447/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/995594447/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "995594447",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "995594447" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Prophylaxia Signs AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Prophylaxia Signs AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Prophylaxia Signs AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-190,1 %50,1 %
Likviditetsgrad1,721,53
Omsetningsvekst (siste år)-87,4 %-2,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/995594447/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/995594447/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "995594447",
  "nace_code": "72.100",
  "industry_count": 1247,
  "revenue": { "value": 487872, "percentile": 0.6289 },
  "operating_margin": { "value": -0.0451, "percentile": 0.4973 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "995594447" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Prophylaxia Signs AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Prophylaxia Signs AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Prophylaxia Signs AS blant de 1247 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Offentlig støtte

Prophylaxia Signs AS er registrert med 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.

3 søknader · 3 godkjent
InnsendtProsjektPeriodeStatus
30.8.2016Signalsubstanser mot lakselus2016–2017Godkjent
1.9.2013Feromoner mot lakselus2013–2015Godkjent
23.8.2010Feromoner mot lakselus2010–2013Godkjent

Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/995594447/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/995594447/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "995594447",
  "innovasjon_norge": [],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": [
    { "prosjekttittel": "Signalsubstanser mot lakselus", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2016-08-30", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "995594447" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Prophylaxia Signs AS søkt om, og ble de godkjent?
  • Oppsummer all offentlig støtte til Prophylaxia Signs AS per år.
  • Hvilken offentlig støtte har Prophylaxia Signs AS fått?

Investeringer

PROPHYLAXIA SIGNS AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Norsk Edelfisk Kjørsvikbugen ASVestnes1,0 %20152019Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Prophylaxia Signs AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Prophylaxia Signs AS?

Det er registrert 1 850 selskaper i Norge innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, hvorav 6 i Vestnes.

Er Prophylaxia Signs AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2010, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 40 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Prophylaxia Signs AS et aktivt selskap?

Prophylaxia Signs AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Prophylaxia Signs AS?

Daglig leder i Prophylaxia Signs AS er Ivar Gulla, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Prophylaxia Signs AS?

Prophylaxia Signs AS eies i hovedsak av Signs Sas (49 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Prophylaxia Signs AS?

I 2025 omsatte Prophylaxia Signs AS for 487 872 kr, ned 87 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 222 083 kr.

Får Prophylaxia Signs AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?

I offentlige tildelingsdata er Prophylaxia Signs AS oppført med 3 godkjente SkatteFUNN-søknader. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.

Hva er organisasjonsnummeret til Prophylaxia Signs AS?

Prophylaxia Signs AS har organisasjonsnummer 995 594 447. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Møre Og Romsdal