Valdres Industrigulv AS
Org.nr 995517841
Om Valdres Industrigulv AS
Valdres Industrigulv AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Gulvlegging og tapetsering. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Arne Sletten er daglig leder, og Rune Sørbråten er styreleder. Selskapet er ett av 4 innen gulvlegging og tapetsering i Nord-Aurdal, og ett av 1 498 i Norge. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Gulvlegging og tapetsering
Formål
Selskapets virksomhet er epoxybehandling av alle typer overflater for både bedrifter og husholdninger, samt for øvrig ellers alt hva herved står i forbindelse.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 41% til 12 mrd kr endte selskapet nesten i balanse, med et lite underskudd på 16 000 kr, noe som tyder på god kostnadskontroll under en krevende periode. Konsentrert eierskap hos daglig leder Arne Sletten (50%) og en solid egenkapitalandel i bransjens øvre sjikt gir finansiell stabilitet til å håndtere svingninger i etterspørselen etter epoxybehandling.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,62 mill kr | 48,17K kr | −16,09K kr | 7,34 mill kr | 4,66 mill kr | 2,69 mill kr |
| 2024 | 19,55 mill kr | 2,60 mill kr | 1,61 mill kr | 11,23 mill kr | 4,67 mill kr | 6,55 mill kr |
| 2023 | 17,16 mill kr | 1,35 mill kr | 446,57K kr | 8,81 mill kr | 4,07 mill kr | 4,75 mill kr |
| 2022 | 15,76 mill kr | 1,87 mill kr | 1,44 mill kr | 8,81 mill kr | 4,12 mill kr | 4,69 mill kr |
| 2021 | 17,55 mill kr | 2,16 mill kr | 1,68 mill kr | 8,15 mill kr | 4,24 mill kr | 3,90 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 15.05.2010Styre
4Sist endret 15.05.2010Regnskapsfører
1Sist endret 15.05.2010Revisor
1Sist endret 15.10.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arne Sletten | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 113 |
| Rune Sørbråten | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 113 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vigas | BEDR | Gulvlegging og tapetsering | Nord-Aurdal | 7 |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.10.2025 | Revisor ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 24,2 % av driftsinntektene — 8,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,4 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | -0,1 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandel | 63,4 % | 30,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,38 | 1,20 |
| Gjeldsgrad | 0,58 | 1,53 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,3 % | 20,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -40,6 % | +0,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,66 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,6 % | 34,6 % |
| Lønnskostnad | 37,5 % | 39,9 % |
| Annen driftskostnad | 24,2 % | 15,6 % |
| Avskrivninger | 6,2 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Valdres Industrigulv AS
Hvor stor er bransjen Valdres Industrigulv AS tilhører?
Valdres Industrigulv AS er ett av 4 selskaper innen gulvlegging og tapetsering i Nord-Aurdal, og ett av 1 498 på landsbasis.
Hvor lenge har Valdres Industrigulv AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valdres Industrigulv AS ble etablert i 2010 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 76 % av selskapene.
Hva er statusen til Valdres Industrigulv AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valdres Industrigulv AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Valdres Industrigulv AS?
Arne Sletten er registrert som daglig leder i Valdres Industrigulv AS.
Hvem eier Valdres Industrigulv AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Arne Sletten største eier i Valdres Industrigulv AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Rune Sørbråten med 50 %.
Hva omsatte Valdres Industrigulv AS for i 2025?
Valdres Industrigulv AS hadde i 2025 en omsetning på 11,62 mill kr og et underskudd på 16,09K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Valdres Industrigulv AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Valdres Industrigulv AS en egenkapital på 4,66 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 63,4 %.
Hvor mange jobber i Valdres Industrigulv AS?
Det er registrert 7 ansatte i Valdres Industrigulv AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.