Catch Certificate SA
- Omsetning
- 7,8 mill
- +26,4 %
- Resultat
- −37 673
- −142,8 %
Om Catch Certificate SA
Catch Certificate SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Bjørg Granberg er daglig leder, og Kjell-Arild Gløtheim Tøfte er styreleder. I 2025 hadde Catch Certificate SA en omsetning på 7,84 mill kr, en økning på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 37 673 kr. Egenkapitalen var 191 778 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 179 innen annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted i Bergen, og ett av 3 797 i Norge. Det ble etablert samme år som 46 andre selskaper i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Produsere fangstsertifikat for villfisk på vegne av medlemmene i samsvar med avtale mellom Fiskeri- og Kystdepartementet og EU, samt drifte internettportalen "www.catchcerficate.no".
Formål
Utstede og godkjenne fangstsertifikater og lagererklæringer til eksportører samt godkjenne og formidle produsenterklæringer til eksportører i henhold til forskrift 18. desember 2009 nr. 1693 om fangstsertifikat mv.
API og MCPGET /company/994859617
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994859617" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994859617",
"name": "CATCH CERTIFICATE SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "82.990",
"nace_desc": "Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994859617" })Spør AI-assistenten
Hva driver Catch Certificate SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Catch Certificate SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Catch Certificate SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +26,4 % fra 2024 · +79,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,84 mill kr | −45 793 kr | −37 673 kr | 1,96 mill kr | 191 778 kr | 1,76 mill kr |
| 2024 | 6,20 mill kr | 89 227 kr | 87 930 kr | 1,02 mill kr | 229 451 kr | 791 891 kr |
| 2023 | 5,86 mill kr | 11 475 kr | −73 313 kr | 1,61 mill kr | 141 522 kr | 1,47 mill kr |
| 2022 | 5,43 mill kr | −45 550 kr | −29 205 kr | 1,20 mill kr | 214 835 kr | 982 514 kr |
| 2021 | 4,37 mill kr | −16 734 kr | −5 960 kr | 1,34 mill kr | 244 040 kr | 1,09 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 84 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 61 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/994859617/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994859617/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994859617",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7839840,
"operating_profit": -45793,
"net_profit": -37673,
"equity": 191778,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 6203053, "operating_profit": 89227, "net_profit": 87930, "equity": 229451, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994859617" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Catch Certificate SA per år.
Hvordan har omsetningen til Catch Certificate SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Catch Certificate SA i 2025?
Roller og styre15
Daglig leder
1Sist endret 15.12.2009Styre
13Sist endret 27.06.2026Revisor
1Sist endret 15.12.2009API og MCPGET /company/994859617/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994859617/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994859617",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994859617" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Catch Certificate SA?
Hvem er daglig leder og styreleder i Catch Certificate SA?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Catch Certificate SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Catch Certificate SA | BEDR | Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted | Bergen | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Styre ↗ |
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.10.2025 | Styre ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2024 | Styre ↗ |
| 26.5.2023 | Styre ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 10.6.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994859617/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994859617/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994859617",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994859617" })Spør AI-assistenten
Når ble Catch Certificate SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Catch Certificate SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Catch Certificate SA sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Geir Martin Lerbukt(Styremedlem)+Kristin Siv Alnes(Varamedlem)+Martine Werring-Westly(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 84,0 % av driftsinntektene — 56,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,6 % | 1,4 % |
| Resultatmargin | -0,5 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 57,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,91 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 9,19 | 0,26 |
| Egenkapitalrentabilitet | -19,6 % | 0,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +26,4 % | +2,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 14,4 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 84,0 % | 27,3 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994859617/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994859617/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994859617",
"nace_code": "82.990",
"industry_count": 846,
"revenue": { "value": 7839840, "percentile": 0.9258 },
"operating_margin": { "value": -0.0058, "percentile": 0.4348 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994859617" })Spør AI-assistenten
Er Catch Certificate SA blant de største selskapene innen annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er Catch Certificate SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Catch Certificate SA på i bransjen?
Offentlig støtte
Catch Certificate SA er registrert med 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 7.2.2023 | System for kontrollert handel med villfanget fisk II | 2023–2023 | Godkjent |
| 28.6.2019 | System for kontrollert handel med villfanget fisk | 2019–2022 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/994859617/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994859617/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994859617",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "System for kontrollert handel med villfanget fisk II",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2023-02-07",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "994859617" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Catch Certificate SA fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Catch Certificate SA søkt om, og ble de godkjent?
Immaterielle rettigheter
Catch Certificate SA har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| CATCH CERTIFICATE ↗ | 201803787 | 303360 | Registrert | 16.3.2028 |
| CATCH CERTIFICATES ↗ | 201803382 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+20 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Catch Certificate SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Catch Certificate SA?
Det er registrert 3 797 selskaper i Norge innen annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted, hvorav 179 i Bergen.
Er Catch Certificate SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 53 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 46 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Catch Certificate SA et aktivt selskap?
Catch Certificate SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Catch Certificate SA?
Daglig leder i Catch Certificate SA er Bjørg Granberg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Catch Certificate SA?
Kjell-Arild Gløtheim Tøfte er registrert som styreleder i Catch Certificate SA, i et styre med 7 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Catch Certificate SA?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,84 mill kr, opp 26 % fra 2024. Egenkapitalen var 191 778 kr ved årsslutt.
Får Catch Certificate SA støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Catch Certificate SA oppført med 2 godkjente SkatteFUNN-søknader. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Hva er organisasjonsnummeret til Catch Certificate SA?
Organisasjonsnummeret til Catch Certificate SA er 994 859 617. Selskapet er registrert som Samvirkeforetak, med registreringsdato 15.12.2009.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.