Doormax AS
- Omsetning
- 14,1 mill
- +2,7 %
- Resultat
- 383 249
- +57,6 %
- Ansatte
- 10
- +2 siden mars
Om Doormax AS
Doormax AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bamble, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Vidar Hegge-Olsen er styrets leder. I 2025 hadde Doormax AS en omsetning på 14,12 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 383 249 kr. Egenkapitalen var 946 493 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vidar Hegge-Olsen Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Bamble, og ett av 2 003 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet
Salg, montering og service av industriporter og villaporter.
Formål
Salg, montering og service av industriporter og villaporter samt det som naturlig knytter seg til dette.
API og MCPGET /company/994829661
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994829661" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994829661",
"name": "DOORMAX AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.830",
"nace_desc": "Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "BAMBLE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994829661" })Spør AI-assistenten
Hva driver Doormax AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Doormax AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Doormax AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,7 % fra 2024 · +3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,12 mill kr | 650 342 kr | 383 249 kr | 6,98 mill kr | 946 493 kr | 6,03 mill kr |
| 2024 | 13,75 mill kr | 474 799 kr | 243 123 kr | 5,78 mill kr | 964 346 kr | 4,81 mill kr |
| 2023 | 13,24 mill kr | −426 510 kr | −530 373 kr | 7,63 mill kr | 988 251 kr | 6,64 mill kr |
| 2022 | 13,53 mill kr | −433 977 kr | −396 205 kr | 6,69 mill kr | 1,01 mill kr | 5,68 mill kr |
| 2021 | 13,71 mill kr | 1,02 mill kr | 758 429 kr | 6,60 mill kr | 1,07 mill kr | 5,53 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,4 mill kr (19 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 510 000 kr (7 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 400 000 kr
API og MCPGET /company/994829661/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994829661/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994829661",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14123418,
"operating_profit": 650342,
"net_profit": 383249,
"equity": 946493,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13752850,
"operating_profit": 474799,
"net_profit": 243123,
"equity": 964346,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994829661" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Doormax AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Doormax AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Doormax AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 29.10.2025Revisor
1Sist endret 27.09.2024API og MCPGET /company/994829661/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994829661/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994829661",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994829661" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Doormax AS?
List alle roller i Doormax AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Doormax AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vidar Hegge-Olsen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/994829661/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994829661/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994829661",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "VIDAR HEGGE-OLSEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "994829661" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Doormax AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Doormax AS eier Vidar Hegge-Olsen Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Doormax AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vidar Hegge-Olsen Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/994829661/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994829661/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994829661",
"chain": [
{ "org_no": "994797018", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "994829661", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "994829661" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Doormax AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Doormax AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Doormax AS | BEDR | Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr | Bamble | 10 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.10.2025 | Styre ↗ |
| 18.9.2025 | Signatur ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2024 | Revisor ↗ |
| 28.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994829661/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994829661/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994829661",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-29", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994829661" })Spør AI-assistenten
Når ble Doormax AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Doormax AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Doormax AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 41,6 % av driftsinntektene — 26,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,6 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 2,7 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 13,6 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 6,37 | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 40,5 % | 7,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,7 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,41 mill kr | 3,72 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 41,6 % | 67,9 % |
| Lønnskostnad | 34,1 % | 15,4 % |
| Annen driftskostnad | 19,6 % | 12,7 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994829661/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994829661/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994829661",
"nace_code": "46.830",
"industry_count": 1532,
"revenue": { "value": 14123418, "percentile": 0.7234 },
"operating_margin": { "value": 0.046, "percentile": 0.6047 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994829661" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Doormax AS på i bransjen?
Hvor ligger Doormax AS blant de 1532 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Doormax AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Doormax AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Doormax AS?
Det er registrert 2 003 selskaper i Norge innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, hvorav 9 i Bamble.
Er Doormax AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 25 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Doormax AS?
Doormax AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Doormax AS?
Doormax AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Doormax AS?
Doormax AS eies i hovedsak av Vidar Hegge-Olsen Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Doormax AS?
Doormax AS hadde i 2025 en omsetning på 14,12 mill kr og et overskudd på 383 249 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Doormax AS?
I 2025 hadde Doormax AS et driftsresultat på 650 342 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 4,6 %.
Hvor ligger Doormax AS?
Forretningsadressen til Doormax AS er Tangvallveien 131, 3961, STATHELLE i Bamble kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.