Con-Serv AS
Org.nr 994411055
Om Con-Serv AS
Con-Serv AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Grimstad, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av karosserier og tilhengere. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Rikki Aanonsen er daglig leder, og Odd Arne Rovik Haugen er styreleder. I 2025 hadde Con-Serv AS en omsetning på 15,40 mill kr, en økning på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,38 mill kr. Egenkapitalen var 8,71 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Glenn Aanonsen med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen produksjon av karosserier og tilhengere i Grimstad, og ett av 87 i Norge. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (92 %).
Aktivitet
Produksjon, reparasjon av kontainere og annen mekanisk industri samt entreprenørvirksomhet innen grunnarbeid.
Formål
Produksjon og reparasjon av kontainere, annen mekanisk industri samt entreprenørvirksomhet innen grunnarbeid.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,40 mill kr | 1,91 mill kr | 1,38 mill kr | 15,09 mill kr | 8,71 mill kr | 6,38 mill kr |
| 2024 | 12,55 mill kr | 4 705 kr | 23 227 kr | 10,58 mill kr | 7,34 mill kr | 3,25 mill kr |
| 2023 | 16,79 mill kr | 625 173 kr | 453 602 kr | 11,14 mill kr | 7,31 mill kr | 3,83 mill kr |
| 2022 | 16,19 mill kr | 1,52 mill kr | 1,15 mill kr | 11,14 mill kr | 6,86 mill kr | 4,29 mill kr |
| 2021 | 13,94 mill kr | 1,15 mill kr | 863 068 kr | 10,33 mill kr | 5,71 mill kr | 4,62 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 31.08.2009Styre
4Sist endret 08.05.2019Regnskapsfører
1Sist endret 04.05.2020Revisor
1Sist endret 25.10.2024Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Arne Haugenhadde 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Glenn Aanonsen | Person | Ordinære aksjer | 25.0 % | 25 |
| Odd Arne Rovik Haugen | Person | Ordinære aksjer | 25.0 % | 25 |
| Odd Jørgen Ulvshus Haugen | Person | Ordinære aksjer | 25.0 % | 25 |
| Rikki Aanonsen | Person | Ordinære aksjer | 25.0 % | 25 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Con-Serv AS | BEDR | Produksjon av karosserier og tilhengere | Grimstad | 14 |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.10.2024 | Revisor ↗ |
| 23.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.2.2021 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 19.2.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 19.2.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 32,1 % av driftsinntektene — 24,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,4 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 9,0 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | 57,7 % | 42,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,19 | 1,84 |
| Gjeldsgrad | 0,73 | 0,88 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,8 % | 11,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +22,7 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,10 mill kr | 2,40 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 32,1 % | 56,9 % |
| Lønnskostnad | 39,2 % | 25,2 % |
| Annen driftskostnad | 12,7 % | 12,7 % |
| Avskrivninger | 3,7 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Con-Serv AS er registrert med 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 10.3.2017 | Forlengelse: Ny type utfellbare spesialcontainere og nye paneler | 2017–2018 | Godkjent |
| 12.8.2014 | Ny type utfellbare spesialcontainere og nye paneler | 2014–2016 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
Lignende selskaper
AIOgså i Grimstad
1 000+ til i Grimstad →Folk spør om Con-Serv AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Con-Serv AS?
Det er registrert 87 selskaper i Norge innen produksjon av karosserier og tilhengere, hvorav 2 i Grimstad.
Er Con-Serv AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 37 % av selskapene i samme bransje.
Går Con-Serv AS bedre enn andre i bransjen?
Con-Serv AS hadde en driftsmargin på 12,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 5,5 % for produksjon av karosserier og tilhengere.
Hva er statusen til Con-Serv AS?
Con-Serv AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Con-Serv AS?
Con-Serv AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Con-Serv AS?
Daglig leder i Con-Serv AS er Rikki Aanonsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Con-Serv AS?
Odd Arne Rovik Haugen er registrert som styreleder i Con-Serv AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Con-Serv AS?
Con-Serv AS eies i hovedsak av Glenn Aanonsen (25 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Con-Serv AS?
I 2025 omsatte Con-Serv AS for 15,40 mill kr, opp 23 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,38 mill kr.
Hvem er revisor for Con-Serv AS?
Con-Serv AS bruker Ecit Forretningspartner AS som regnskapsfører og Agder-Team Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.