Imo Holding AS
- Omsetning
- 1,3 mill
- +27,1 %
- Resultat
- 1,6 mill
- −13 %
Om Imo Holding AS
Imo Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rana, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av metallkonstruksjoner og deler. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Arve Reinsnes er daglig leder, og Arve Reinsnes er styreleder. I 2025 hadde Imo Holding AS en omsetning på 1,30 mill kr, en økning på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,62 mill kr. Egenkapitalen var 3,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arve Reinsnes med 76 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler i Rana, og ett av 482 i Norge. Det ble etablert samme år som 10 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Delta på eiersiden i andre foretagender samt virksomhet som hermed står naturlig i forbindelse. Videre skal selskapet bedrive utleie av driftsmidler til næringsliv og private.
API og MCPGET /company/993357049
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993357049" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993357049",
"name": "IMO HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.110",
"nace_desc": "Produksjon av metallkonstruksjoner og deler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RANA", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993357049" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Imo Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Imo Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Imo Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +27,1 % fra 2024 · +122,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,30 mill kr | 789 594 kr | 1,62 mill kr | 20,79 mill kr | 3,38 mill kr | 17,41 mill kr |
| 2024 | 1,02 mill kr | −75 235 kr | 1,87 mill kr | 17,00 mill kr | 3,75 mill kr | 13,24 mill kr |
| 2023 | 680 000 kr | −162 095 kr | 871 172 kr | 16,85 mill kr | 1,13 mill kr | 15,71 mill kr |
| 2022 | 1,39 mill kr | 1,32 mill kr | 1,78 mill kr | 12,27 mill kr | 3,86 mill kr | 8,41 mill kr |
| 2021 | 582 000 kr | 303 943 kr | 2,45 mill kr | 11,84 mill kr | 2,74 mill kr | 9,10 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 23 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 8,1 mill kr (39 % av balansen)
API og MCPGET /company/993357049/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993357049/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993357049",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1296623,
"operating_profit": 789594,
"net_profit": 1623057,
"equity": 3377029,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1020000,
"operating_profit": -75235,
"net_profit": 1866488,
"equity": 3753971,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993357049" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Imo Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Imo Holding AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Imo Holding AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 29.11.2008Styre
2Sist endret 21.07.2022Regnskapsfører
1Sist endret 28.09.2026Revisor
1Sist endret 04.11.2019API og MCPGET /company/993357049/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993357049/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993357049",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993357049" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Imo Holding AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Imo Holding AS?
List alle roller i Imo Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Imo Holding 2 AShadde 12 %
- Imo Holding AS12 % → 24 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arve Reinsnes | Person | A-aksjer | 76,0 % | 76 |
| Imo Holding AS | Selskap | B-aksjer | 24,0 % | 24 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/993357049/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993357049/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993357049",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "IMO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 24, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "993357049" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Imo Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Imo Holding AS eier Imo Holding AS, og hvem eier resten?
Er Imo Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Imo Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/993357049/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993357049/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993357049",
"chain": [
{ "org_no": "993357049", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "993357049" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Imo Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Imo Holding AS | BEDR | Produksjon av metallkonstruksjoner og deler | Rana | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 27.9.2023 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 16.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Styre ↗ |
| 19.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993357049/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993357049/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993357049",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993357049" })Spør AI-assistenten
Når ble Imo Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Imo Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Imo Holding AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−BEDRE ØKONOMITJENESTER AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 16,2 % | 49,9 % |
| Likviditetsgrad | 7,85 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 5,16 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 48,1 % | 10,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993357049/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993357049/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993357049",
"nace_code": "25.110",
"industry_count": 368,
"revenue": { "value": 1296623, "percentile": 0.347 },
"operating_margin": { "value": 0.609, "percentile": 0.9345 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993357049" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Imo Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Imo Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Imo Holding AS blant de 368 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
IMO HOLDING AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Imo Eiendom AS | Rana | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Imo Sveiseindustri AS | Rana | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Imo Holding AS | Rana | 24,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Imo Holding AS
Hvor stor er bransjen Imo Holding AS tilhører?
Imo Holding AS er ett av 2 selskaper innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler i Rana, og ett av 482 på landsbasis.
Hvor lenge har Imo Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Imo Holding AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 51 % av selskapene i bransjen.
Er Imo Holding AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Imo Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Imo Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Imo Holding AS?
Arve Reinsnes er registrert som daglig leder i Imo Holding AS.
Hvem er største aksjonær i Imo Holding AS?
Største aksjonær i Imo Holding AS er Arve Reinsnes med 76 % av aksjene, fulgt av Imo Holding AS (24 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Imo Holding AS for i 2025?
Imo Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 1,30 mill kr og et overskudd på 1,62 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Imo Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Imo Holding AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Imo Holding AS?
I Enhetsregisteret er Imo Holding AS registrert med regnskapsfører Aider AS og revisor Helgeland Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.