Tangen 12 - 14 AS
Org.nr 993322717
Om Tangen 12 - 14 AS
Tangen 12 - 14 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Randaberg, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Terje Håland er daglig leder, og Terje Håland er styreleder. I 2025 hadde Tangen 12 - 14 AS en omsetning på 6,00 mill kr, en økning på 68 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,17 mill kr. Egenkapitalen var 13,80 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tangen 12 Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 137 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Randaberg, og ett av 76 571 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eie og utleie av næringsbygg.
Formål
Selskapets virksomhet er å eie og utleie eiendommer, herunder gjennom investeringer deltagelse i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/993322717
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993322717" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993322717",
"name": "TANGEN 12 - 14 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RANDABERG", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993322717" })Spør AI-assistenten
Når ble Tangen 12 - 14 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Randaberg holder Tangen 12 - 14 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tangen 12 - 14 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,00 mill kr | 3,33 mill kr | 2,17 mill kr | 22,74 mill kr | 13,80 mill kr | 8,94 mill kr |
| 2024 | 3,58 mill kr | 1,78 mill kr | 916 531 kr | 22,55 mill kr | 11,62 mill kr | 10,92 mill kr |
| 2023 | 3,04 mill kr | 1,19 mill kr | 449 316 kr | 23,32 mill kr | 10,71 mill kr | 12,61 mill kr |
| 2022 | 2,99 mill kr | 1,27 mill kr | 681 449 kr | 23,53 mill kr | 10,26 mill kr | 13,27 mill kr |
| 2021 | 2,01 mill kr | 765 881 kr | 389 928 kr | 24,04 mill kr | 9,58 mill kr | 14,46 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/993322717/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993322717/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993322717",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5997706,
"operating_profit": 3326293,
"net_profit": 2174480,
"equity": 13798261,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3577313,
"operating_profit": 1777907,
"net_profit": 916531,
"equity": 11623780,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993322717" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Tangen 12 - 14 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tangen 12 - 14 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tangen 12 - 14 AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 12.05.2015Styre
2Sist endret 21.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 15.11.2008Revisor
1Sist endret 15.11.2008API og MCPGET /company/993322717/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993322717/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993322717",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993322717" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tangen 12 - 14 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tangen 12 - 14 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tangen 12 - 14 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Tangen 12 Eiendom AS100 %
- Håland Instrumentering AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tangen 12 Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 3 400 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/993322717/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993322717/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993322717",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "TANGEN 12 EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "993322717" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tangen 12 - 14 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tangen 12 - 14 AS eier Tangen 12 Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Tangen 12 - 14 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/993322717/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993322717/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993322717",
"chain": [
{ "org_no": "989273590", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "835105482", "owner_pct": 55.5, … },
{ "org_no": "993322717", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "993322717" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Tangen 12 - 14 AS?
Hvem eier Tangen 12 - 14 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tangen 12 - 14 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Randaberg | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.10.2026 | Signatur ↗ |
| 21.10.2026 | Styre ↗ |
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Styre ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993322717/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993322717/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993322717",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-21", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-10-21", "type": "Signatur", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993322717" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tangen 12 - 14 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tangen 12 - 14 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tangen 12 - 14 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Arvid Eie(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet→68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 31,2 % av driftsinntektene — 12,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 55,5 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 36,3 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 60,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +67,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,8 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 31,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 8,6 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993322717/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993322717/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993322717",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64582,
"revenue": { "value": 5997706, "percentile": 0.8882 },
"operating_margin": { "value": 0.5546, "percentile": 0.6473 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993322717" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tangen 12 - 14 AS på i bransjen?
Hvor ligger Tangen 12 - 14 AS blant de 64582 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tangen 12 - 14 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Tangen 12 - 14 AS
Hvor stor er bransjen Tangen 12 - 14 AS tilhører?
Tangen 12 - 14 AS er ett av 137 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Randaberg, og ett av 76 571 på landsbasis.
Hvor lenge har Tangen 12 - 14 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tangen 12 - 14 AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Tangen 12 - 14 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tangen 12 - 14 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Tangen 12 - 14 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Tangen 12 - 14 AS?
Terje Håland er registrert som daglig leder i Tangen 12 - 14 AS.
Hvem er største aksjonær i Tangen 12 - 14 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tangen 12 Eiendom AS største eier i Tangen 12 - 14 AS med 100 % av aksjene.
Går Tangen 12 - 14 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,00 mill kr, opp 68 % fra 2024. Egenkapitalen var 13,80 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Tangen 12 - 14 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Tangen 12 - 14 AS en egenkapital på 13,80 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 60,7 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.