Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Glynitveien 13 AS

Org.nr 992884355
Omsetning
17,9 mill
+5,1 %
Resultat
11,1 mill
−0,5 %
Mer

Om Glynitveien 13 AS

Glynitveien 13 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Mariann Steine Bendriss er styrets leder. I 2025 hadde Glynitveien 13 AS en omsetning på 17,86 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 11,12 mill kr. Egenkapitalen var 65,60 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pensjonskassen For Helseforetakene I Hovedstadsområdet med 90,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Eie, drive og utvikle eiendommer i egen regi, samt investere i og utvikle eiendommer sammen med samarbeidspartnere, og alt som herved står i forbindelse.

API og MCPGET /company/992884355

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992884355" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992884355",
  "name": "GLYNITVEIEN 13 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "992884355" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Glynitveien 13 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Glynitveien 13 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Glynitveien 13 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +5,1 % fra 2024 · +14,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202517,86 mill kr13,98 mill kr11,12 mill kr87,32 mill kr65,60 mill kr21,72 mill kr
202416,99 mill kr13,92 mill kr11,18 mill kr97,56 mill kr71,63 mill kr25,94 mill kr
202316,27 mill kr13,02 mill kr10,27 mill kr92,15 mill kr68,04 mill kr24,12 mill kr
202215,28 mill kr11,40 mill kr9,04 mill kr92,73 mill kr71,25 mill kr21,49 mill kr
202115,59 mill kr9,91 mill kr7,74 mill kr102,14 mill kr72,91 mill kr29,24 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler87,32 mill kr
Anleggsmidler96 %83,85 mill krOmløpsmidler4 %3,47 mill kr
Egenkapital og gjeld87,32 mill kr
Innskutt egenkapital75 %65,60 mill krLangsiktig gjeld1 %1,02 mill krKortsiktig gjeld24 %20,70 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,88 mill kr
Finansinntekter281 190 kr
Netto finans281 190 kr
Ordinært resultat før skatt14,26 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Avgitt konsernbidrag
10 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/992884355/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992884355/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992884355",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 17856759,
      "operating_profit": 13981086,
      "net_profit": 11124575,
      "equity": 65600475,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 16993593,
      "operating_profit": 13919049,
      "net_profit": 11183989,
      "equity": 71626708,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "992884355" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Glynitveien 13 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Glynitveien 13 AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Glynitveien 13 AS de siste årene.

Roller og styre8

Styre

6Sist endret 12.11.2025
Styrets lederSignatur
Eirik Thrygg(f. 1964)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem
Varamedlem
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 04.02.2025
Regnskapsfører
repr. AIDER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 09.09.2014
Revisor
repr. PRICEWATERHOUSECOOPERS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/992884355/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992884355/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992884355",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "992884355" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Glynitveien 13 AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Glynitveien 13 AS?
  • List alle roller i Glynitveien 13 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Pensjonskassen For Helseforetakene I HovedstadsområdetSelskapOrdinære aksjer90,1 %901
Höegh Sparekasse ASSelskapOrdinære aksjer9,9 %99

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/992884355/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992884355/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992884355",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "PENSJONSKASSEN FOR HELSEFORETAKENE I HOVEDSTADSOMRÅDET",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 90.1,
      "year": 2025,
      …
    },
    { "shareholder_name": "HÖEGH SPAREKASSE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 9.9, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "992884355" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Glynitveien 13 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Glynitveien 13 AS eier Pensjonskassen For Helseforetakene I Hovedstadsområdet, og hvem eier resten?
  • Er Glynitveien 13 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Dina Anette Grouff Høegh
0,6 %
Kari Mathilde Grouff HøeghStorbritannia
0,6 %
Lucy Katrine Grouff Høegh
0,6 %
Niels Rasmus Grouff Høegh
0,6 %
Haakon Ove HøeghStorbritannia
0,4 %
Halvdan Andreas HøeghUSA
0,4 %
Nora Aaslaug HøeghUSA
0,4 %
Vis 1 flere eiere ↓

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Glynitveien 11BEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer53

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/992884355/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992884355/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992884355",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-11-12", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992884355" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Glynitveien 13 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Glynitveien 13 AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Glynitveien 13 AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Endring i roller og styre
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 5,4 % av driftsinntektene — 13,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin78,3 %42,3 %
Resultatmargin62,3 %17,1 %
Egenkapitalandel75,1 %37,0 %
Likviditetsgrad0,171,76
Gjeldsgrad0,331,06
Egenkapitalrentabilitet17,0 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+5,1 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad5,4 %19,2 %
Avskrivninger16,3 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/992884355/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992884355/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992884355",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64570,
  "revenue": { "value": 17856759, "percentile": 0.9634 },
  "operating_margin": { "value": 0.783, "percentile": 0.9006 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "992884355" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Glynitveien 13 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Glynitveien 13 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Glynitveien 13 AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Godt å vite om Glynitveien 13 AS

Hvor stor er bransjen Glynitveien 13 AS tilhører?

Glynitveien 13 AS er ett av 12 587 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 på landsbasis.

Hvor lenge har Glynitveien 13 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Glynitveien 13 AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.

Er Glynitveien 13 AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Glynitveien 13 AS i Brønnøysundregistrene.

Hva slags selskap er Glynitveien 13 AS?

Organisasjonsformen til Glynitveien 13 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er største aksjonær i Glynitveien 13 AS?

Største aksjonær i Glynitveien 13 AS er Pensjonskassen For Helseforetakene I Hovedstadsområdet med 90,1 % av aksjene, fulgt av Höegh Sparekasse AS (9,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvem er morselskapet til Glynitveien 13 AS?

Selskapet er datterselskap av Pensjonskassen For Helseforetakene I Hovedstadsområdet (90,1 % eierandel).

Hva omsatte Glynitveien 13 AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 17,86 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 65,60 mill kr ved årsslutt.

Er Glynitveien 13 AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2010. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner