Hopp til innhold
Nytt: prøv API og MCP gratis.Kom i gang
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Opplev Røros AS

Org.nr 992688505

Om Opplev Røros AS

Opplev Røros AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Røros, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Tove Ragnhild Martens er daglig leder, og Maren Solvang Johnsen er styreleder. Selskapet er ett av 9 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Røros, og ett av 2 730 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Opplevelses-, arrangements- og aktivitetsarrangør

Formål

Opplevelses-, arrangements- og aktivitetsarrangørvirksomhet, herunder utviklingsarbeid knyttet til omdømmebygging, salg og markedsføring av Røros og Rørosregionen som reisemål og organisering og avvikling av markedsarrangement og eventuelt andre arrangement. Videre alt annet som naturlig hører inn under dette, herunder eventuell deltakelse i andre selskap.

AI-sammendrag

Rask vekst på 33% til 8 mill. kr i omsetning viser at reiselivssatsingen i Rørosregionen skyter fart, med en driftsmargin over bransjesnittet som styrker inntrykket av effektiv drift. Fullt eierskap fra Visit Røros og Østerdalen SA plasserer selskapet tett inntil destinasjonsselskapets strategiske interesser, mens en egenkapitalandel under snittet indikerer at bufferen mot svingninger i sesongbasert turisme er relativt tynn.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler3,07 mill kr
Anleggsmidler25 %757 345 krOmløpsmidler75 %2,32 mill kr
Egenkapital og gjeld3,07 mill kr
Innskutt egenkapital3 %100 000 krOpptjent egenkapital27 %820 130 krKortsiktig gjeld70 %2,15 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader7,30 mill kr
Finansinntekter1 387 kr
Finanskostnader1 170 kr
Netto finans217 kr
Ordinært resultat før skatt792 240 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20258,09 mill kr792 023 kr616 606 kr3,07 mill kr920 130 kr2,15 mill kr
20246,10 mill kr229 008 kr175 576 kr1,58 mill kr303 524 kr1,28 mill kr
20235,59 mill kr−23 405 kr−425 232 kr1,26 mill kr127 948 kr1,13 mill kr
20223,84 mill kr−249 581 kr−197 157 kr3,46 mill kr553 180 kr2,90 mill kr
20212,36 mill kr−540 860 kr−420 584 kr328 432 kr750 337 kr1,58 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 33 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre11

Daglig leder

1Sist endret 07.02.2017
Daglig lederSignatur

Styre

8Sist endret 14.02.2026
Styrets lederSignatur
Terje Lysholm(f. 1968)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Arne Eggen(f. 1957)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem
Hilde Lyng(f. 1961)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 02.09.2026
Regnskapsfører
repr. APRI ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 31.05.2008
Revisor
repr. REVISORKONSULT ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Visit Røros Og Østerdalen SASelskapOrdinære aksjer100.0 %10

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Opplev Røros ASBEDRAktiviteter utført av utflukts- og eventarrangørerRøros25

Kunngjøringer43

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    ASPIA NORGE AS(Regnskapsfører)
  2. Immateriell rettighet
    Varemerke:Julemarked Røros(Endelig henlagt)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Immateriell rettighet
    Varemerke:Julemarked Røros(Henlagt)

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 28,3 % av driftsinntektene — 12,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin9,8 %2,5 %
Resultatmargin7,6 %1,7 %
Egenkapitalandel29,9 %32,8 %
Likviditetsgrad1,081,29
Gjeldsgrad2,340,73
Egenkapitalrentabilitet67,0 %6,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+32,6 %+4,3 %
Omsetning per ansatt323 566,32 kr477 621 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad28,3 %40,5 %
Lønnskostnad28,8 %22,5 %
Annen driftskostnad32,6 %25,7 %
Avskrivninger0,4 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Offentlig støtte

Opplev Røros AS er registrert med 10 tildelinger fra Innovasjon Norge (5,06 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.

10 tildelinger, til sammen 5,06 mill kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
24.6.2022Ekstraordinære tiltakKoronatiltak663 142 krTilskudd
3.9.2021Ekstraordinære tiltakKoronatiltak480 353 krTilskudd
11.3.2021Ekstraordinære tiltakKoronatiltak258 924 krTilskudd
3.3.2021Ekstraordinære tiltakKoronatiltak1,60 mill krTilskudd
13.12.2019DistriktsutviklingstilskuddBedriftsutviklingstilskudd460 000 krTilskudd
24.11.2016Næringsspesifikke utviklingstiltakAndre næringsspesifikke tilskudd500 000 krTilskudd
24.11.2016DistriktsutviklingstilskuddBedriftsutviklingstilskudd250 000 krTilskudd
10.3.2016DistriktsutviklingstilskuddBedriftsutviklingstilskudd100 000 krTilskudd
29.9.2015Næringsspesifikke utviklingstiltakAndre næringsspesifikke tilskudd500 000 krTilskudd
29.9.2015DistriktsutviklingstilskuddAndre distriktsutviklingstilskudd250 000 krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

Immaterielle rettigheter

Opplev Røros AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
Julemarked Røros 202413561Henlagt

Kilde: Patentstyret

Folk spør om Opplev Røros AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Opplev Røros AS?

Det er registrert 2 730 selskaper i Norge innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører, hvorav 9 i Røros.

Er Opplev Røros AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 31 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Opplev Røros AS i Enhetsregisteret?

Opplev Røros AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Opplev Røros AS?

Opplev Røros AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Opplev Røros AS?

Daglig leder i Opplev Røros AS er Tove Ragnhild Martens, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Opplev Røros AS?

Største aksjonær i Opplev Røros AS er Visit Røros Og Østerdalen SA med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Opplev Røros AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,09 mill kr, opp 33 % fra 2024. Egenkapitalen var 920 130 kr ved årsslutt.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Opplev Røros AS?

Opplev Røros AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Får Opplev Røros AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?

I offentlige tildelingsdata er Opplev Røros AS oppført med 10 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 5,06 mill kr) og 2 godkjente SkatteFUNN-søknader. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.

Hva er organisasjonsnummeret til Opplev Røros AS?

Organisasjonsnummeret til Opplev Røros AS er 992 688 505. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 31.05.2008.

Alle kommuner i Trøndelag