Pen-Rock AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −53 946
- −505,4 %
Om Pen-Rock AS
Pen-Rock AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Evje Og Hornnes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Jørn Salvesen er styrets leder. I 2025 hadde Pen-Rock AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 53 946 kr. Egenkapitalen var −157 407 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Energy Tellus AS med 53,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 19 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Evje Og Hornnes, og ett av 18 741 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Fremstilling/salg/utvikling av boreteknologi og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/992676825
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992676825" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992676825",
"name": "PEN-ROCK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "EVJE OG HORNNES", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992676825" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Pen-Rock AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Pen-Rock AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Evje Og Hornnes holder Pen-Rock AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −54 002 kr | −53 946 kr | 473 054 kr | −157 407 kr | 630 461 kr |
| 2024 | 26 612 kr | 13 306 kr | 13 306 kr | 505 582 kr | −103 461 kr | 609 042 kr |
| 2023 | 0 kr | −14 970 kr | −14 970 kr | 564 245 kr | −116 766 kr | 681 011 kr |
| 2022 | 0 kr | −283 597 kr | −283 597 kr | 597 589 kr | −101 796 kr | 699 386 kr |
| 2021 | 0 kr | −31 171 kr | −31 332 kr | 886 624 kr | 181 800 kr | 704 824 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/992676825/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992676825/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992676825",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -54002, "net_profit": -53946, "equity": -157407, … },
{ "year": 2024, "revenue": 26612, "operating_profit": 13306, "net_profit": 13306, "equity": -103461, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992676825" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Pen-Rock AS per år.
Hvordan har omsetningen til Pen-Rock AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Pen-Rock AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 14.07.2021Regnskapsfører
1Sist endret 03.09.2026Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/992676825/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992676825/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992676825",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992676825" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Pen-Rock AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Pen-Rock AS?
Hvem er regnskapsfører for Pen-Rock AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Firmament AS20,6 %
- Firmament AShadde 20,6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Energy Tellus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 53,1 % | 56 119 |
| Firmament AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,6 % | 21 756 |
| Fjord-Partners AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,5 % | 10 077 |
| AS Bogstadveiens Skotøiforretning | Selskap | Ordinære aksjer | 5,3 % | 5 644 |
| Kent Sigvard Helge Svensson | Person | Ordinære aksjer | 5,3 % | 5 546 |
| Einar Sofienlund | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 5 301 |
| Jrm Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,7 % | 697 |
| Thomas Vatne | Person | Ordinære aksjer | 0,5 % | 546 |
8 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992676825/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992676825/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992676825",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ENERGY TELLUS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 53.1, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "FIRMAMENT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20.59, "year": 2025, … },
…
],
"total": 8
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992676825" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Pen-Rock AS eier Energy Tellus AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Pen-Rock AS?
Er Pen-Rock AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 34 %Nærings- Og Fiskeridepartementet
- 8,8 %Sparebankstiftelsen Dnb
- 6,4 %Folketrygdfondet
- 2,9 %Citibank, N.a.· Irland
- 2,8 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 2,1 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,7 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
- 1,5 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· USA
- 0,8 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
Vis 2 flere eiere ↓Vis færre ↑
API og MCPGET /company/992676825/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992676825/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992676825",
"chain": [
{ "org_no": "990109346", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "994934538", "owner_pct": 64.31, … },
{ "org_no": "992676825", "owner_pct": 53.1, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "992676825" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Pen-Rock AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Pen-Rock AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pen-Rock AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Evje Og Hornnes | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992676825/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992676825/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992676825",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992676825" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Pen-Rock AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Pen-Rock AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Pen-Rock AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+FRISIKT SØR AS(Regnskapsfører)−NORDIC PARTNERS REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -33,3 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 281,75 | 1,80 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992676825/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992676825/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992676825",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9234,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0027 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992676825" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Pen-Rock AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Pen-Rock AS blant de 9234 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Pen-Rock AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Pen-Rock AS er registrert med 2 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2012–2013 | OPTImization, fabrication and verification of the Pen-Rock percussion Hammer | Fremtidens rene energisystemer | − | Avslag |
| 2012–2012 | Pen-Rock Down The Hole Hammer, Optimization of the Pen-Rock percussion Hammer | Brukerstyrt innovasjonsarena | 0 kr | Avsluttet |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/992676825/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992676825/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992676825",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "OPTImization, fabrication and verification of the Pen-Rock percussion Hammer",
"prosjektstart": 2012,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "PenRock", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2009-09-02", … }
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "992676825" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Pen-Rock AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Pen-Rock AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Pen-Rock AS hatt hos Forskningsrådet?
Investeringer
PEN-ROCK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hammergy AS | Evje Og Hornnes | 18,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Pen-Rock AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Pen-Rock AS?
Det er registrert 18 741 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 19 i Evje Og Hornnes.
Er Pen-Rock AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 321 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Pen-Rock AS?
Pen-Rock AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Pen-Rock AS?
Pen-Rock AS driver innen annen teknisk konsulentvirksomhet, med NACE-kode 71.129 i Enhetsregisteret.
Hvilken selskapsform har Pen-Rock AS?
Pen-Rock AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Pen-Rock AS?
Pen-Rock AS eies i hovedsak av Energy Tellus AS (53,1 %). Totalt er det registrert 8 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Pen-Rock AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr, ned 100 % fra 2024. Egenkapitalen var −157 407 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Pen-Rock AS?
Egenkapitalen i Pen-Rock AS var −157 407 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −33,3 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Pen-Rock AS?
Pen-Rock AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.