- Omsetning
- 1,5 mill
- −30,3 %
- Resultat
- −1,4 mill
- 7 års regnskap
Om Itassist AS
Itassist AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utgivelse av annen programvare. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Frode Skjemstad er daglig leder. I 2025 hadde Itassist AS en omsetning på 1,51 mill kr, en nedgang på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,39 mill kr. Egenkapitalen var 422 312 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Itassist Consulting AS med 40 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen utgivelse av annen programvare i Øvre Eiker, og ett av 824 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (81 %).
Aktivitet
Utgivelse av programvare. Forvaltning og drift av IT-systemer. Databehandling, datalagring og tilknyttede tjenester, drift av web-portaler. Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi. Programmeringstjenester. Drift av web-portaler.
Formål
Utvikling av programvare, konsulentvirksomhet og videreformidling av tjenester innen informasjonsteknologi, investering i verdipapirer og andre selskap, samt hva herved naturlig står i forbindelse.
API og MCPGET /company/992547928
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992547928" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992547928",
"name": "ITASSIST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "58.290",
"nace_desc": "Utgivelse av annen programvare",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992547928" })Spør AI-assistenten
Når ble Itassist AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Øvre Eiker holder Itassist AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Itassist AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −30,3 % fra 2024 · −10,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,51 mill kr | −1,39 mill kr | −1,39 mill kr | 1,33 mill kr | 422 312 kr | 905 469 kr |
| 2024 | 2,16 mill kr | −364 903 kr | −361 250 kr | 1,72 mill kr | 815 071 kr | 897 923 kr |
| 2023 | 2,04 mill kr | −461 989 kr | −462 697 kr | 1,68 mill kr | 676 321 kr | 1,01 mill kr |
| 2022 | 2,58 mill kr | −156 025 kr | −214 733 kr | 2,03 mill kr | 1,14 mill kr | 894 946 kr |
| 2021 | 1,69 mill kr | −905 483 kr | −977 676 kr | 2,36 mill kr | 1,35 mill kr | 1,01 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er lønnskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 190 000 kr (15 % av balansen)
API og MCPGET /company/992547928/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992547928/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992547928",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1509922,
"operating_profit": -1391366,
"net_profit": -1392759,
"equity": 422312,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2164989,
"operating_profit": -364903,
"net_profit": -361250,
"equity": 815071,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992547928" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Itassist AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Itassist AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Itassist AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 16.04.2008Styre
2Sist endret 27.03.2023Regnskapsfører
1Sist endret 05.11.2024API og MCPGET /company/992547928/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992547928/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992547928",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992547928" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Itassist AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Itassist AS?
Hvem er regnskapsfører for Itassist AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 endret eierandel
- Kupsi Invest AS28,4 % → 38,7 %
- Itassist Consulting AS46,7 % → 40 %
- Wesselx AS17 % → 14,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Itassist Consulting AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40,0 % | 1 200 |
| Kupsi Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 38,7 % | 1 160 |
| Wesselx AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,5 % | 436 |
| Arild Thorsby | Person | Ordinære aksjer | 3,4 % | 102 |
| Tore Nilsen | Person | Ordinære aksjer | 3,4 % | 102 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992547928/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992547928/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992547928",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ITASSIST CONSULTING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 40,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "KUPSI INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 38.67, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992547928" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Itassist AS eier Itassist Consulting AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Itassist AS?
Er Itassist AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Itassist AS | BEDR | Utgivelse av annen programvare | Øvre Eiker | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2025 | Kapital ↗ |
| 15.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2025 | Kapital ↗ |
| 3.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992547928/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992547928/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992547928",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-15", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992547928" })Spør AI-assistenten
Har Itassist AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Itassist AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Itassist AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 31,8 % | 45,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,70 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 2,14 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | -329,8 % | 10,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -30,3 % | +5,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992547928/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992547928/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992547928",
"nace_code": "58.290",
"industry_count": 674,
"revenue": { "value": 1509922, "percentile": 0.482 },
"operating_margin": { "value": -0.9215, "percentile": 0.1025 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992547928" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Itassist AS blant de 674 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Itassist AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Itassist AS blant de største selskapene innen utgivelse av annen programvare?
Offentlig støtte
Itassist AS er registrert med 5 SkatteFUNN-søknader, 4 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 1.9.2020 | Offline-applikasjon for tunnelarbeidere | 2020–2021 | Avslått |
| 1.3.2018 | Komplett, skybasert styringssystem for rådgivingsbransjen | 2018–2019 | Godkjent |
| 1.9.2015 | Komplett, skybasert styringssystem for rådgivingsbransjen | 2015–2017 | Godkjent |
| 28.8.2014 | Forlengelse: SaaS-basert virksomhetsstyring med automatisert skreddersøm for SMB'er | 2014–2014 | Godkjent |
| 1.4.2011 | SaaS-basert virksomhetsstyring med automatisert skreddersøm for SMB'er. | 2011–2013 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/992547928/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992547928/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992547928",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Offline-applikasjon for tunnelarbeidere",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2020-09-01",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "992547928" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Itassist AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Itassist AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Itassist AS per år.
Investeringer
ITASSIST AS eier aksjer i 7 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Elkem ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2021 | Aktiv |
| Norsk Hydro ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2021 | Aktiv |
| Storebrand ASA | Bærum | 0,0 % | 2021 | 2021 | Aktiv |
| Frøy AS | Frøya | 0,0 % | 2021 | 2021 | Aktiv |
| Circa Group AS | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2021 | Konkurs |
| Lerøy Seafood Group ASA | Bergen | 0,0 % | 2021 | 2021 | Aktiv |
| Dnb Bank ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2021 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Itassist AS
Hvor stor er bransjen Itassist AS tilhører?
Itassist AS er ett av 4 selskaper innen utgivelse av annen programvare i Øvre Eiker, og ett av 824 på landsbasis.
Hvor lenge har Itassist AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Itassist AS ble etablert i 2008 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 44 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Itassist AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Itassist AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Itassist AS?
Itassist AS er registrert i bransjen Utgivelse av annen programvare (næringskode 58.290). Registrert aktivitet: Utgivelse av programvare.
Hvem leder Itassist AS?
Frode Skjemstad er registrert som daglig leder i Itassist AS.
Hvilke eiere står bak Itassist AS?
Itassist AS eies i hovedsak av Itassist Consulting AS (40 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Itassist AS for i 2025?
I 2025 omsatte Itassist AS for 1,51 mill kr, ned 30 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,39 mill kr.
Hvor stor aksjekapital har Itassist AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Itassist AS er 300 000 kr (3 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.