Sameiet Gråkamveien 14
- Omsetning
- 3,1 mill
- −31,2 %
- Resultat
- −985 093
- 5 års regnskap
Om Sameiet Gråkamveien 14
Sameiet Gråkamveien 14 er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1979 og har vært i drift i 47 år. Betty Agathe Wille er styrets leder. I 2025 hadde Sameiet Gråkamveien 14 en omsetning på 3,12 mill kr, en nedgang på 31 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 985 093 kr. Egenkapitalen var −8,54 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 289 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 199 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Eierseksjonssameie.
API og MCPGET /company/992395966
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395966" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395966",
"name": "SAMEIET GRÅKAMVEIEN 14",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992395966" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Sameiet Gråkamveien 14 registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sameiet Gråkamveien 14 stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Sameiet Gråkamveien 14 til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −31,2 % fra 2024 · +5,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,12 mill kr | −397 674 kr | −985 093 kr | 844 891 kr | −8,54 mill kr | 9,38 mill kr |
| 2024 | 4,54 mill kr | −7,99 mill kr | −8,48 mill kr | 2,03 mill kr | −7,55 mill kr | 9,58 mill kr |
| 2023 | 2,31 mill kr | 263 213 kr | 302 522 kr | 1,08 mill kr | 926 754 kr | 148 878 kr |
| 2022 | 2,29 mill kr | 305 887 kr | 335 908 kr | 699 430 kr | 624 232 kr | 75 198 kr |
| 2021 | 2,95 mill kr | −301 218 kr | −275 391 kr | 787 282 kr | 288 323 kr | 498 959 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 68 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/992395966/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395966/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395966",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3123945,
"operating_profit": -397674,
"net_profit": -985093,
"equity": -8537574,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4538263,
"operating_profit": -7988434,
"net_profit": -8479235,
"equity": -7552481,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992395966" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Sameiet Gråkamveien 14 i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sameiet Gråkamveien 14 de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sameiet Gråkamveien 14 per år.
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 01.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 17.08.2023Revisor
1Sist endret 09.02.2026Forretningsfører
1Sist endret 03.07.2024API og MCPGET /company/992395966/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395966/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395966",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992395966" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Sameiet Gråkamveien 14?
List alle roller i Sameiet Gråkamveien 14: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sameiet Gråkamveien 14?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Gråkamveien 14 | AAFY | − | Oslo | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992395966/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395966/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395966",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992395966" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Sameiet Gråkamveien 14 i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sameiet Gråkamveien 14 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sameiet Gråkamveien 14 sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Line Marianne Coll(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 107,8 % av driftsinntektene — 39,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -12,7 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | -31,5 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -1010,5 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,87 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -31,2 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 4,9 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 107,8 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992395966/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395966/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395966",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 3123945, "percentile": 0.7871 },
"operating_margin": { "value": -0.1273, "percentile": 0.1297 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992395966" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sameiet Gråkamveien 14 blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sameiet Gråkamveien 14 sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sameiet Gråkamveien 14 blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Sameiet Gråkamveien 14
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sameiet Gråkamveien 14?
Det er registrert 47 199 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 9 289 i Oslo.
Er Sameiet Gråkamveien 14 et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1979, som er lenger enn 89 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 251 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sameiet Gråkamveien 14 bedre enn andre i bransjen?
Sameiet Gråkamveien 14 hadde en driftsmargin på −12,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Hva er statusen til Sameiet Gråkamveien 14?
Sameiet Gråkamveien 14 er et aktivt selskap registrert som Eierseksjonssameie i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Sameiet Gråkamveien 14?
Sameiet Gråkamveien 14 driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eierseksjonssameie.
Hvordan går det økonomisk med Sameiet Gråkamveien 14?
Sameiet Gråkamveien 14 hadde i 2025 en omsetning på 3,12 mill kr og et underskudd på 985 093 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Sameiet Gråkamveien 14?
I 2025 hadde Sameiet Gråkamveien 14 et driftsresultat på −397 674 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −12,7 %.
Hvor solid er balansen til Sameiet Gråkamveien 14?
Egenkapitalen i Sameiet Gråkamveien 14 var −8,54 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −1 010,5 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Sameiet Gråkamveien 14?
Organisasjonsnummeret til Sameiet Gråkamveien 14 er 992 395 966. Selskapet er registrert som Eierseksjonssameie, med registreringsdato 11.04.2008.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.