Sameiet Sagveien 13-19
- Omsetning
- 1,1 mill
- −4,1 %
- Resultat
- 240 589
- +8,5 %
Om Sameiet Sagveien 13-19
Sameiet Sagveien 13-19 er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. I 2025 hadde Sameiet Sagveien 13-19 en omsetning på 1,14 mill kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 240 589 kr. Egenkapitalen var 465 127 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 291 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 214 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 418 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie.
API og MCPGET /company/992359862
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992359862" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992359862",
"name": "SAMEIET SAGVEIEN 13-19",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992359862" })Spør AI-assistenten
Når ble Sameiet Sagveien 13-19 stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Sameiet Sagveien 13-19 til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sameiet Sagveien 13-19 registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4,1 % fra 2024 · +39,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,14 mill kr | 247 193 kr | 240 589 kr | 502 094 kr | 465 127 kr | 36 967 kr |
| 2024 | 1,19 mill kr | 223 011 kr | 221 711 kr | 302 040 kr | 224 538 kr | 77 502 kr |
| 2023 | 1,02 mill kr | −53 465 kr | −54 643 kr | 72 370 kr | 2 827 kr | 69 543 kr |
| 2022 | 816 528 kr | −261 804 kr | −263 427 kr | 190 129 kr | 57 470 kr | 132 659 kr |
| 2021 | 817 334 kr | 95 295 kr | 93 410 kr | 362 419 kr | 320 896 kr | 41 522 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 73 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 80 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992359862/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992359862/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992359862",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1141583,
"operating_profit": 247193,
"net_profit": 240589,
"equity": 465127,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1190869,
"operating_profit": 223011,
"net_profit": 221711,
"equity": 224538,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992359862" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sameiet Sagveien 13-19 per år.
Hvordan har omsetningen til Sameiet Sagveien 13-19 utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sameiet Sagveien 13-19 i 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 02.11.2026Regnskapsfører
1Sist endret 01.10.2019Revisor
1Sist endret 19.07.2010API og MCPGET /company/992359862/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992359862/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992359862",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992359862" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sameiet Sagveien 13-19?
Hvem er regnskapsfører for Sameiet Sagveien 13-19?
List alle roller i Sameiet Sagveien 13-19: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Sagveien 13-19 | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.11.2026 | Styre ↗ |
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.6.2024 | Styre ↗ |
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2022 | Styre ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992359862/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992359862/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992359862",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-02", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992359862" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Sameiet Sagveien 13-19 i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sameiet Sagveien 13-19 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sameiet Sagveien 13-19 sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Per Arne Brinchmann(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 92,6 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 13,58 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 51,7 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992359862/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992359862/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992359862",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 1141583, "percentile": 0.4425 },
"operating_margin": { "value": 0.2165, "percentile": 0.5433 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992359862" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sameiet Sagveien 13-19 blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sameiet Sagveien 13-19 sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sameiet Sagveien 13-19 blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+39 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Sameiet Sagveien 13-19
Hvor stor er bransjen Sameiet Sagveien 13-19 tilhører?
Sameiet Sagveien 13-19 er ett av 9 291 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 214 på landsbasis.
Hvor lenge har Sameiet Sagveien 13-19 eksistert sammenlignet med bransjen?
Sameiet Sagveien 13-19 ble etablert i 2007 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sameiet Sagveien 13-19?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sameiet Sagveien 13-19 i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Sameiet Sagveien 13-19?
Sameiet Sagveien 13-19 er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Eierseksjonssameie.
Går Sameiet Sagveien 13-19 med overskudd?
Sameiet Sagveien 13-19 hadde i 2025 en omsetning på 1,14 mill kr og et overskudd på 240 589 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Sameiet Sagveien 13-19?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Sameiet Sagveien 13-19 økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Sameiet Sagveien 13-19 til?
Sameiet Sagveien 13-19 holder til i v/Obos Eiendomsforvaltning AS Hammersborg torg 1, 0179, OSLO, i Oslo kommune.
Hvilket org.nr har Sameiet Sagveien 13-19?
Sameiet Sagveien 13-19 har organisasjonsnummer 992 359 862. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.