Malermester Per Arne Aase AS
- Omsetning
- 3,7 mill
- −16,1 %
- Resultat
- 74 758
- −81,1 %
Om Malermester Per Arne Aase AS
Malermester Per Arne Aase AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bjørnafjorden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Rune Eide Aase er daglig leder, og Rune Eide Aase er styreleder. I 2025 hadde Malermester Per Arne Aase AS en omsetning på 3,69 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 74 758 kr. Egenkapitalen var 1,02 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rune Eide Aase med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 31 innen maler- og glassarbeid i Bjørnafjorden, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Malerarbeid, utleie av utstyr og personell.
Formål
Malerarbeid, utleie av utstyr og personell og annet som har sammenheng med dette, herunder deltagelse i andre selskap.
API og MCPGET /company/992299010
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992299010" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992299010",
"name": "MALERMESTER PER ARNE AASE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BJØRNAFJORDEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992299010" })Spør AI-assistenten
Når ble Malermester Per Arne Aase AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bjørnafjorden holder Malermester Per Arne Aase AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Malermester Per Arne Aase AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −16,1 % fra 2024 · +20,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,69 mill kr | 98 493 kr | 74 758 kr | 1,72 mill kr | 1,02 mill kr | 701 296 kr |
| 2024 | 4,39 mill kr | 506 805 kr | 395 677 kr | 2,21 mill kr | 1,19 mill kr | 1,01 mill kr |
| 2023 | 3,25 mill kr | 182 075 kr | 170 785 kr | 1,42 mill kr | 848 871 kr | 567 592 kr |
| 2022 | 2,90 mill kr | −74 622 kr | −74 851 kr | 1,18 mill kr | 678 087 kr | 505 610 kr |
| 2021 | 3,06 mill kr | 141 864 kr | 115 777 kr | 1,25 mill kr | 752 938 kr | 494 465 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 43 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992299010/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992299010/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992299010",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 3688304, "operating_profit": 98493, "net_profit": 74758, "equity": 1019307, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 4393765,
"operating_profit": 506805,
"net_profit": 395677,
"equity": 1194549,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992299010" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Malermester Per Arne Aase AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Malermester Per Arne Aase AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malermester Per Arne Aase AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 26.03.2019Styre
1Sist endret 26.03.2019Regnskapsfører
1Sist endret 18.12.2025API og MCPGET /company/992299010/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992299010/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992299010",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992299010" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Malermester Per Arne Aase AS?
Hvem er regnskapsfører for Malermester Per Arne Aase AS?
List alle roller i Malermester Per Arne Aase AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Per Arne Aasehadde 50 %
- Rune Eide Aase50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rune Eide Aase | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992299010/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992299010/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992299010",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992299010" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Malermester Per Arne Aase AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Malermester Per Arne Aase AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malermester Per Arne Aase AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Bjørnafjorden | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992299010/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992299010/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992299010",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992299010" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Malermester Per Arne Aase AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Malermester Per Arne Aase AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malermester Per Arne Aase AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 62,6 % av driftsinntektene — 14,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,7 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 2,0 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 59,2 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,30 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,3 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,1 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 19,3 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 62,6 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 14,9 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992299010/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992299010/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992299010",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 3688304, "percentile": 0.6311 },
"operating_margin": { "value": 0.0267, "percentile": 0.4496 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992299010" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Malermester Per Arne Aase AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Malermester Per Arne Aase AS på i bransjen?
Hvor ligger Malermester Per Arne Aase AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
MALERMESTER PER ARNE AASE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Maleralliansen AS | Askøy | 3,3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bjørnafjorden
1 000+ til i Bjørnafjorden →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Malermester Per Arne Aase AS
Hvor stor er bransjen Malermester Per Arne Aase AS tilhører?
Malermester Per Arne Aase AS er ett av 31 selskaper innen maler- og glassarbeid i Bjørnafjorden, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Malermester Per Arne Aase AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malermester Per Arne Aase AS ble etablert i 2008 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Malermester Per Arne Aase AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for maler- og glassarbeid er en driftsmargin på 3,9 %. Malermester Per Arne Aase AS lå på 2,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Malermester Per Arne Aase AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malermester Per Arne Aase AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Malermester Per Arne Aase AS med?
Malermester Per Arne Aase AS er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid (næringskode 43.340). Registrert aktivitet: Malerarbeid, utleie av utstyr og personell.
Hvem leder Malermester Per Arne Aase AS?
Rune Eide Aase er registrert som daglig leder i Malermester Per Arne Aase AS.
Hvilke eiere står bak Malermester Per Arne Aase AS?
Største aksjonær i Malermester Per Arne Aase AS er Rune Eide Aase med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Malermester Per Arne Aase AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,69 mill kr, ned 16 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,02 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Malermester Per Arne Aase AS?
Driftsresultatet for 2025 var 98 493 kr (driftsmargin 2,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Malermester Per Arne Aase AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Malermester Per Arne Aase AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.