Oppdal Uteliv AS
Org.nr 992058161
Om Oppdal Uteliv AS
Oppdal Uteliv AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oppdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Tina Elise Lihaug er daglig leder, og Tina Elise Lihaug er styreleder. I 2025 hadde Oppdal Uteliv AS en omsetning på 8,64 mill kr, en nedgang på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 599 597 kr. Egenkapitalen var 1,20 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Naess & Lihaug AS med 64,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen drift av restauranter i Oppdal, og ett av 11 252 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Kafè og restaurantdrift.
Formål
Drift og utvikling av serveringssteder, eie og utvikle fast eiendom, delta i andre selskaper, eie og erverve aksjer samt andre forretningsområder som naturlig faller sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,64 mill kr | −546 182 kr | −599 597 kr | 3,13 mill kr | 1,20 mill kr | 1,94 mill kr |
| 2024 | 10,35 mill kr | 228 209 kr | 144 179 kr | 4,11 mill kr | 1,80 mill kr | 2,31 mill kr |
| 2023 | 12,86 mill kr | 1,26 mill kr | 930 812 kr | 5,06 mill kr | 1,95 mill kr | 3,11 mill kr |
| 2022 | 14,06 mill kr | 2,28 mill kr | 1,74 mill kr | 6,10 mill kr | 1,52 mill kr | 4,58 mill kr |
| 2021 | 10,27 mill kr | 672 387 kr | 489 379 kr | 4,58 mill kr | 982 874 kr | 3,60 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 28.07.2022Styre
3Sist endret 28.07.2022Regnskapsfører
1Sist endret 03.03.2021Revisor
1Sist endret 03.02.2011Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute · 1 endret eierandel
- Naess & Lihaug AS64,2 %
- Kroisos AShadde 31,6 %
- Marit Brurok Øverhaughadde 13,2 %
- Vegard Øverhaughadde 13,2 %
- Rello Rahmil Got26,3 % → 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Naess & Lihaug AS | Selskap | Ordinære aksjer | 64.2 % | 244 |
| Rello Rahmil Got | Person | Ordinære aksjer | 20.0 % | 76 |
| Tina Elise Lihaug | Person | Ordinære aksjer | 15.8 % | 60 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Oppdal Uteliv AS | BEDR | Drift av restauranter | Oppdal | 14 |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2022 | Styre ↗ |
| 28.7.2022 | Daglig leder ↗ |
| 6.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.9.2021 | Styre ↗ |
| 23.9.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→14
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→17
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 48,2 % av driftsinntektene — 8,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -6,3 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -6,9 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 38,2 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,42 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 1,62 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -50,1 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,6 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 616 858,714 kr | 561 496,741 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 32,9 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 48,2 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 22,6 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 2,6 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
OPPDAL UTELIV AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Oppdalssenteret AS | Oppdal | 18.0 % | 2015 | 2024 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Oppdal Uteliv AS
Hvor stor er bransjen Oppdal Uteliv AS tilhører?
Oppdal Uteliv AS er ett av 12 selskaper innen drift av restauranter i Oppdal, og ett av 11 252 på landsbasis.
Hvor lenge har Oppdal Uteliv AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Oppdal Uteliv AS ble etablert i 2007 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 84 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Oppdal Uteliv AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av restauranter er en driftsmargin på 1,5 %. Oppdal Uteliv AS lå på −6,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Oppdal Uteliv AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Oppdal Uteliv AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Oppdal Uteliv AS?
Tina Elise Lihaug er registrert som daglig leder i Oppdal Uteliv AS.
Hvem eier Oppdal Uteliv AS?
Oppdal Uteliv AS eies i hovedsak av Naess & Lihaug AS (64,2 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Oppdal Uteliv AS med overskudd?
I 2025 omsatte Oppdal Uteliv AS for 8,64 mill kr, ned 17 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 599 597 kr.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Oppdal Uteliv AS?
I Enhetsregisteret er Oppdal Uteliv AS registrert med regnskapsfører Sparebank 1 Regnskapshuset Smn AS og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.