- Omsetning
- 87,2 mill
- +1,6 %
- Resultat
- 1,3 mill
- −4,5 %
- Ansatte
- 25
- −2 siden mars
Om Ebru Technologies AS
Ebru Technologies AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Austevoll, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Runar Veivåg er daglig leder, og Håvard Singelstad er styreleder. I 2025 hadde Ebru Technologies AS en omsetning på 87,20 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,25 mill kr. Egenkapitalen var 4,46 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Austevoll Kraftlag SA med 64,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Austevoll, og ett av 16 124 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Salg og utleie av IT-tjenester og dermed tilhørende aktiviteter.
API og MCPGET /company/992002565
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992002565" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992002565",
"name": "EBRU TECHNOLOGIES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": 25,
"address": { "municipality": "AUSTEVOLL", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992002565" })Spør AI-assistenten
Hva driver Ebru Technologies AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ebru Technologies AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ebru Technologies AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,6 % fra 2024 · +153,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 87,20 mill kr | 1,55 mill kr | 1,25 mill kr | 18,77 mill kr | 4,46 mill kr | 14,31 mill kr |
| 2024 | 85,84 mill kr | 1,64 mill kr | 1,31 mill kr | 28,97 mill kr | 7,28 mill kr | 21,69 mill kr |
| 2023 | 53,15 mill kr | 445 148 kr | 399 695 kr | 16,13 mill kr | 7,28 mill kr | 8,84 mill kr |
| 2022 | 37,63 mill kr | 75 392 kr | 77 720 kr | – | – | – |
| 2021 | 34,35 mill kr | 1,03 mill kr | 817 085 kr | 12,27 mill kr | 7,20 mill kr | 5,07 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 64 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 33 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 38 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/992002565/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992002565/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992002565",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 87197132,
"operating_profit": 1550131,
"net_profit": 1253578,
"equity": 4457849,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 85840983,
"operating_profit": 1638823,
"net_profit": 1312155,
"equity": 7284267,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992002565" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ebru Technologies AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ebru Technologies AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ebru Technologies AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 28.08.2019Styre
6Sist endret 13.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 31.10.2026Revisor
1Sist endret 25.02.2012API og MCPGET /company/992002565/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992002565/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992002565",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992002565" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ebru Technologies AS?
Hvem er regnskapsfører for Ebru Technologies AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Ebru Technologies AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
13 nye · 7 ute · 2 endret eierandel
- Rn:stn Invest AS3 %
- Ebru Technologies AS2,3 %
- Hatlevik Avans AS1,4 %
- Rune Melchior Teigen1 %
- Christian Kvalvåg1 %
… og 8 flere
- Geir Bergflødthadde 1,2 %
- Odd Brekkehadde 1 %
… og 5 flere
- Austevoll Kraftlag SA75,8 % → 64,7 %
- Runar Veivåg7 % → 8 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Austevoll Kraftlag SA | Selskap | Ordinære aksjer | 64,7 % | 2 133 448 |
| Ingvar Lauvik | Person | Ordinære aksjer | 8,1 % | 268 137 |
| Runar Veivåg | Person | Ordinære aksjer | 8,0 % | 264 000 |
| Harto Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 100 000 |
| Ingelin Veivåg Helland | Person | Ordinære aksjer | 3,0 % | 99 983 |
| Rn:stn Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 100 000 |
| Ebru Technologies AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,3 % | 75 514 |
| Hatlevik Avans AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,4 % | 45 000 |
| Rune Melchior Teigen | Person | Ordinære aksjer | 1,0 % | 33 333 |
| Christian Kvalvåg | Person | Ordinære aksjer | 1,0 % | 33 000 |
21 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992002565/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992002565/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992002565",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "AUSTEVOLL KRAFTLAG SA",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 64.65,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "HARTO INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 3.03, "year": 2025, … },
…
],
"total": 21
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992002565" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ebru Technologies AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ebru Technologies AS eier Austevoll Kraftlag SA, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Ebru Technologies AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 10 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Austevoll Kraftlag SA
4 selskaperDatterselskaper av Ebru Technologies AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/992002565/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992002565/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992002565",
"chain": [
{ "org_no": "959254893", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "992002565", "owner_pct": 64.65, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "992002565" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Ebru Technologies AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ebru Technologies AS?
Hvem eier Ebru Technologies AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ebru Technologies AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Austevoll | 25 |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.10.2025 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 13.6.2025 | Styre ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2023 | Styre ↗ |
| 1.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2023 | Styre ↗ |
| 9.7.2022 | Styre ↗ |
| 7.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992002565/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992002565/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992002565",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-25", "type": "Erverv av egne aksjer-fullmakt", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992002565" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Ebru Technologies AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Ebru Technologies AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ebru Technologies AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+VKST AS(Regnskapsfører)−PRIMO SERVICES AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→25
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→26
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 63,7 % av driftsinntektene — 39,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,8 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 23,7 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,10 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 3,21 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,1 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,6 % | +2,1 % |
| Omsetning per ansatt | 3,49 mill kr | 2,02 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 63,7 % | 24,1 % |
| Lønnskostnad | 29,4 % | 48,9 % |
| Annen driftskostnad | 4,9 % | 11,1 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992002565/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992002565/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992002565",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7357,
"revenue": { "value": 87197132, "percentile": 0.972 },
"operating_margin": { "value": 0.0178, "percentile": 0.3667 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992002565" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Ebru Technologies AS blant de 7357 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ebru Technologies AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ebru Technologies AS blant de største selskapene innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer?
Offentlige anbud
Ebru Technologies AS har vunnet 3 offentlige anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 4.6.2025 | Vinner | IKT produkter og tjenester for Årdal og Lærdal kommuner, rammeavtale | Vestland | 30.6.2027 | 7,00 mill kr | Tildelt |
| 16.7.2024 | Vinner | Rammeavtale levering av IT utstyr | Ikke stedbunden | − | 40,00 mill kr | Tildelt |
| 15.7.2023 | Vinner | Servere, lagrings- og nettverkskomponenter med rådgivning, rammeavtale | — | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/992002565/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992002565/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 3, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-108767",
"heading": "IKT produkter og tjenester for Årdal og Lærdal kommuner, rammeavtale",
"publication_date": "2025-06-04",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2024-110972",
"heading": "Rammeavtale levering av IT utstyr",
"publication_date": "2024-07-16",
"role": "winner",
…
},
…
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "992002565" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Ebru Technologies AS?
Hva gikk anbudet «IKT produkter og tjenester for Årdal og Lærdal kommuner, rammeavtale» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Ebru Technologies AS vunnet det siste året?
Investeringer
EBRU TECHNOLOGIES AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Invensys AS | Austevoll | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Ebru Technologies AS | Austevoll | 2,3 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Ofte spurt om Ebru Technologies AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ebru Technologies AS?
Det er registrert 16 124 selskaper i Norge innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, hvorav 9 i Austevoll.
Er Ebru Technologies AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 206 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Ebru Technologies AS et aktivt selskap?
Ebru Technologies AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Ebru Technologies AS?
Ebru Technologies AS driver innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, med NACE-kode 62.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Salg og utleie av IT-tjenester og dermed tilhørende aktiviteter.
Hvem er daglig leder i Ebru Technologies AS?
Daglig leder i Ebru Technologies AS er Runar Veivåg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Ebru Technologies AS?
Ebru Technologies AS eies i hovedsak av Austevoll Kraftlag SA (64,7 %). Totalt er det registrert 21 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Ebru Technologies AS?
I 2025 omsatte Ebru Technologies AS for 87,20 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,25 mill kr.
Hvor solid er balansen til Ebru Technologies AS?
Egenkapitalen i Ebru Technologies AS var 4,46 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 23,7 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.