Hopp til innhold
Nytt: prøv API og MCP gratis.Kom i gang
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Conductor AS

Org.nr 991923829

Om Conductor AS

Conductor AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Jon Ottar Ellefsen er daglig leder, og Jon Ottar Ellefsen er styreleder. Selskapet er ett av 43 innen elektrisk installasjonsarbeid i Sarpsborg, og ett av 5 528 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).

Aktivitet

Installasjon og service av elektro og instrumentering for industri og anlegg og alt som står i forbindelse med dette.

Formål

Prosjektering, installasjon og service av elektro, automasjon og instrumentering i industri-, maritime-, bygning- og infrastruktur anlegg og alt som står i forbindelse med dette.

AI-sammendrag

Som del av VINCI Energies-konsernet (85% eierandel) opererer selskapet i skyggen av et internasjonalt industrikonsern, men et omsetningsfall på 28% til 59M kr og et underskudd på 3M kr i 2025 vitner om et krevende år innen elektro/automasjon-segmentet. Egenkapitalandelen på 30% ligger under bransjesnittet, og med en driftsmargin i bunnsjiktet av bransjen tyder det på marginpress i et konkurranseutsatt installasjonsmarked i Sarpsborg-regionen.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler23,24 mill kr
Anleggsmidler2 %501 556 krOmløpsmidler98 %22,74 mill kr
Egenkapital og gjeld23,24 mill kr
Innskutt egenkapital0 %100 000 krOpptjent egenkapital31 %7,12 mill krKortsiktig gjeld69 %16,02 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader62,79 mill kr
Finansinntekter121 306 kr
Finanskostnader34 196 kr
Netto finans87 110 kr
Ordinært resultat før skatt−3,42 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202559,29 mill kr−3,51 mill kr−2,67 mill kr23,24 mill kr7,22 mill kr16,02 mill kr
202482,02 mill kr4,28 mill kr3,44 mill kr26,35 mill kr9,89 mill kr16,46 mill kr
202393,93 mill kr6,19 mill kr4,91 mill kr25,80 mill kr6,45 mill kr19,35 mill kr
202297,90 mill kr−3,07 mill kr−2,46 mill kr32,90 mill kr1,54 mill kr31,36 mill kr
202164,02 mill kr−2,64 mill kr−2,10 mill kr26,83 mill kr4,01 mill kr22,82 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 27 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 66 prosent av eiendelene.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 17.11.2007
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 13.12.2025
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 29.06.2026
Revisor
repr. SOLHØI REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 2 ute

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Vinci Energies Norway ASSelskapOrdinære aksjer85.0 %850
Jon Ottar EllefsenPersonOrdinære aksjer15.0 %150

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Vinci Energies SAUtenlandsk · Frankrike
85,0 %

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Conductor ASBEDRElektrisk installasjonsarbeidSarpsborg48

Kunngjøringer45

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:4548
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:4645
  3. Endring i roller og styre
    +SOLHØI REVISJON AS(Revisor)PRICEWATERHOUSECOOPERS AS(Revisor)
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Formål:Prosjektering, installasjon og service av elektro og instrumentering for industri og infrastruktur og alt som står i forbindelse med dette.Prosjektering, installasjon og service av elektro, automasjon og instrumentering i industri-, maritime-, bygning- og infrastruktur anlegg og alt som står i forbindelse med dette.
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:1046

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 62,5 % av driftsinntektene — 19,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-5,9 %5,0 %
Resultatmargin-4,5 %4,4 %
Egenkapitalandel31,1 %41,8 %
Likviditetsgrad1,421,56
Gjeldsgrad2,221,18
Egenkapitalrentabilitet-36,9 %16,5 %
Omsetningsvekst (siste år)-27,7 %+2,5 %
Omsetning per ansatt1,24 mill kr1,50 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad19,5 %34,7 %
Lønnskostnad62,5 %42,9 %
Annen driftskostnad23,7 %14,1 %
Avskrivninger0,2 %1,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Offentlige anbud

Conductor AS har vunnet 1 offentlig anbud, lyst ut 1 konkurranse og organisert 1 anbud.

PublisertRolleAnbudStedFristVerdiStatus
22.5.2026VinnerRammeavtale drift og vedlikehold - Elektroinstallasjoner industriØstfold6.3.20265,00 mill krTildelt
24.1.2024RådgiverElektrotjenester, rammeavtaleViken21.1.202810,00 mill krTildelt
9.12.2022KjøperForprosjektering av automatisk slokkeanlegg; Berg, Idd, Rokke og Råde krikeTildelt

Kilde: Doffin

Ofte spurt om Conductor AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Conductor AS?

Det er registrert 5 528 selskaper i Norge innen elektrisk installasjonsarbeid, hvorav 43 i Sarpsborg.

Er Conductor AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 95 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Conductor AS et aktivt selskap?

Conductor AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Conductor AS?

Daglig leder i Conductor AS er Jon Ottar Ellefsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Conductor AS?

Største aksjonær i Conductor AS er Vinci Energies Norway AS med 85 % av aksjene, fulgt av Jon Ottar Ellefsen (15 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Conductor AS?

I 2025 omsatte Conductor AS for 59,29 mill kr, ned 28 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 2,67 mill kr.

Hvor solid er balansen til Conductor AS?

Egenkapitalen i Conductor AS var 7,22 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 31,1 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Conductor AS?

Conductor AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.

Har Conductor AS vunnet offentlige anbud?

Conductor AS er registrert som vinner av 1 offentlig anbud i Doffin siden november 2022, med en samlet registrert kontraktsverdi på 1,25 mill kr.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Østfold