Borettslaget J. O. Stavs Veg 2
Org.nr 991474137
Om Borettslaget J. O. Stavs Veg 2
Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 er registrert som borettslag med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Jorun Marie Mjøen er styrets leder. I 2025 hadde Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 en omsetning på 3,13 mill kr, en økning på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,07 mill kr. Egenkapitalen var 7,33 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 883 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Trondheim, og ett av 46 960 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 415 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,13 mill kr | 2,48 mill kr | 2,07 mill kr | 25,86 mill kr | 7,33 mill kr | 18,54 mill kr |
| 2024 | 2,29 mill kr | 1,79 mill kr | 1,32 mill kr | 25,83 mill kr | 5,25 mill kr | 20,57 mill kr |
| 2023 | 1,38 mill kr | 591,61K kr | 145,59K kr | 25,73 mill kr | 3,94 mill kr | 21,79 mill kr |
| 2022 | 1,27 mill kr | 361,18K kr | 85,65K kr | 25,83 mill kr | 3,79 mill kr | 22,03 mill kr |
| 2021 | 1,79 mill kr | 1,15 mill kr | 956,43K kr | 26,11 mill kr | 3,71 mill kr | 22,40 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIGjelden var i hovedsak langsiktig i 2025. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 14.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 09.11.2019Revisor
1Sist endret 09.10.2012Forretningsfører
1Sist endret 02.11.2021Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Trondheim | − |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2025 | Styre ↗ |
| 15.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.11.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.11.2021 | Styre ↗ |
| 2.11.2021 | Forretningsfører ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 19,3 % av driftsinntektene — 49,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 79,2 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 66,3 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 28,3 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,53 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,3 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +36,6 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 1,5 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 19,3 % | 68,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+117 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Borettslaget J. O. Stavs Veg 2
Hvor stor er bransjen Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 tilhører?
Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 er ett av 2 883 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Trondheim, og ett av 46 960 på landsbasis.
Hvor lenge har Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 eksistert sammenlignet med bransjen?
Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 ble etablert i 2007 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 49 % av selskapene i bransjen.
Er Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 med?
Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Borettslag.
Hvilken selskapsform har Borettslaget J. O. Stavs Veg 2?
Organisasjonsformen til Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Går Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 med overskudd?
Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 hadde i 2025 en omsetning på 3,13 mill kr og et overskudd på 2,07 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Borettslaget J. O. Stavs Veg 2?
Ved utgangen av 2025 hadde Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 en egenkapital på 7,33 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 28,3 %.
Hvor solid er økonomien i Borettslaget J. O. Stavs Veg 2?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Borettslaget J. O. Stavs Veg 2?
Borettslaget J. O. Stavs Veg 2 har organisasjonsnummer 991 474 137. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.