Vågen Næring AS
- Omsetning
- 3,0 mill
- +2,8 %
- Resultat
- 1,4 mill
- −10,5 %
Om Vågen Næring AS
Vågen Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Surnadal, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Lars Ove Breivik er styrets leder. I 2025 hadde Vågen Næring AS en omsetning på 3,02 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,41 mill kr. Egenkapitalen var 646 534 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Com Eiendom AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 275 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Surnadal, og ett av 76 523 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Ervervelse og utvikling av eiendommer og områder for utleie og salg, samt drive slik aktivitet som naturlig faller innunder dette, herunder å eie andeler i andre selskap med tilsvarende aktivitet.
API og MCPGET /company/991466649
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991466649" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991466649",
"name": "VÅGEN NÆRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SURNADAL", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991466649" })Spør AI-assistenten
Hvor i Surnadal holder Vågen Næring AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vågen Næring AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vågen Næring AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,8 % fra 2024 · +14,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,02 mill kr | 2,03 mill kr | 1,41 mill kr | 17,50 mill kr | 646 534 kr | 16,85 mill kr |
| 2024 | 2,94 mill kr | 2,27 mill kr | 1,58 mill kr | 18,02 mill kr | 10,73 mill kr | 7,28 mill kr |
| 2023 | 2,73 mill kr | 2,23 mill kr | 1,45 mill kr | 18,24 mill kr | 9,70 mill kr | 8,53 mill kr |
| 2022 | 2,90 mill kr | 2,11 mill kr | 1,43 mill kr | 18,35 mill kr | 8,81 mill kr | 9,54 mill kr |
| 2021 | 2,63 mill kr | 1,97 mill kr | 1,36 mill kr | 18,51 mill kr | 7,93 mill kr | 10,59 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 25 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/991466649/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991466649/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991466649",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3021893,
"operating_profit": 2029625,
"net_profit": 1413543,
"equity": 646534,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2940108,
"operating_profit": 2267405,
"net_profit": 1580188,
"equity": 10732991,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991466649" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vågen Næring AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vågen Næring AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vågen Næring AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 31.07.2019Revisor
1Sist endret 05.10.2020API og MCPGET /company/991466649/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991466649/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991466649",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991466649" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vågen Næring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vågen Næring AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vågen Næring AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ll Medinvest AS50 %
- Bhjell AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Com Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Ll Medinvest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991466649/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991466649/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991466649",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "COM EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "LL MEDINVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991466649" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Vågen Næring AS eier Com Eiendom AS, og hvem eier resten?
Er Vågen Næring AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vågen Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vågen Næring AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Surnadal | − |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2020 | Revisor ↗ |
| 25.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991466649/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991466649/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991466649",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991466649" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Vågen Næring AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Vågen Næring AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vågen Næring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 7,4 % av driftsinntektene — 7,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 67,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 46,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 3,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,04 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 26,07 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 218,6 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,8 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 25,4 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 7,4 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991466649/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991466649/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991466649",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 3021893, "percentile": 0.8036 },
"operating_margin": { "value": 0.6716, "percentile": 0.7888 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991466649" })Spør AI-assistenten
Er Vågen Næring AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Vågen Næring AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vågen Næring AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+161 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Vågen Næring AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vågen Næring AS?
Det er registrert 76 523 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 275 i Surnadal.
Er Vågen Næring AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 376 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Vågen Næring AS?
Vågen Næring AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Vågen Næring AS?
Lars Ove Breivik er registrert som styreleder i Vågen Næring AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Vågen Næring AS?
Største aksjonær i Vågen Næring AS er Com Eiendom AS med 50 % av aksjene, fulgt av Ll Medinvest AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Vågen Næring AS?
Vågen Næring AS hadde i 2025 en omsetning på 3,02 mill kr og et overskudd på 1,41 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Vågen Næring AS?
I 2025 hadde Vågen Næring AS et driftsresultat på 2,03 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 67,2 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Vågen Næring AS?
Vågen Næring AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Vågen Næring AS?
Bdo AS er registrert som revisor for Vågen Næring AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.