Surnadal Håndverk AS
- Omsetning
- 9,7 mill
- −24,5 %
- Resultat
- −1,2 mill
- −220,6 %
- Ansatte
- 14
Om Surnadal Håndverk AS
Surnadal Håndverk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Surnadal, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Selskapet er registrert som konkurs. Svetlana Katerina Corte Eterovic er daglig leder, og Jan Erik Stenberg er styreleder. I 2024 hadde Surnadal Håndverk AS en omsetning på 9,69 mill kr, en nedgang på 25 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 1,18 mill kr. Egenkapitalen var 78 540 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Jan Erik Stenberg med 71,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen maler- og glassarbeid i Surnadal, og ett av 4 957 i Norge. Det ble etablert samme år som 356 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Malervirksomhet.
Formål
Malervirksomhet, butikkdrift innen håndverk, snekkervirksomhet og det som faller naturlig inn under disse punktene.
API og MCPGET /company/929581350
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929581350" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929581350",
"name": "SURNADAL HÅNDVERK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 14,
"address": { "municipality": "SURNADAL", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929581350" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Surnadal Håndverk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Surnadal Håndverk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Surnadal holder Surnadal Håndverk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2024 · −24,5 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9,69 mill kr | −1,10 mill kr | −1,18 mill kr | 5,38 mill kr | 78 540 kr | 5,30 mill kr |
| 2023 | 12,83 mill kr | 1,30 mill kr | 979 297 kr | 3,46 mill kr | 1,26 mill kr | 2,20 mill kr |
| 2022 | 3,65 mill kr | 301 189 kr | 229 220 kr | 2,66 mill kr | 280 220 kr | 2,38 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/929581350/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929581350/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929581350",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 9687767,
"operating_profit": -1104961,
"net_profit": -1180978,
"equity": 78540,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 12834413,
"operating_profit": 1303509,
"net_profit": 979297,
"equity": 1259518,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929581350" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Surnadal Håndverk AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Surnadal Håndverk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Surnadal Håndverk AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 05.10.2022Styre
2Sist endret 22.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 30.01.2023Revisor
1Sist endret 23.10.2024Bostyrer
1Sist endret 31.08.2026API og MCPGET /company/929581350/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929581350/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929581350",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929581350" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Surnadal Håndverk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Surnadal Håndverk AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Surnadal Håndverk AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Tony Sæterbøhadde 20 %
- Jan Erik Stenberg51,7 % → 71,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jan Erik Stenberg | Person | Ordinære aksjer | 71,7 % | 43 |
| Øystein Sæterbø | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 12 |
| Svetlana Katerina Corte Eterovic | Person | Ordinære aksjer | 8,3 % | 5 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929581350/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929581350/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929581350",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929581350" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Surnadal Håndverk AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Surnadal Håndverk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Surnadal Håndverk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Surnadal Håndverk AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Surnadal | 14 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.8.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 7.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2025 | Styre ↗ |
| 23.10.2024 | Revisor ↗ |
| 10.9.2024 | Manglende roller ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Styre ↗ |
| 30.1.2024 | Styre ↗ |
| 11.1.2024 | Styre ↗ |
| 10.1.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929581350/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929581350/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929581350",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-31", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2025-08-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929581350" })Spør AI-assistenten
Når leverte Surnadal Håndverk AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Surnadal Håndverk AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Surnadal Håndverk AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→14
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertKonkurs:Nei→Ja
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 30,7 % av driftsinntektene — 16,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -11,4 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | -12,2 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 1,5 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 67,53 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1503,7 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -24,5 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 691 983,357 kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 23,4 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 56,7 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 30,7 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929581350/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929581350/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929581350",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 9687767, "percentile": 0.8189 },
"operating_margin": { "value": -0.1141, "percentile": 0.1257 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929581350" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Surnadal Håndverk AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Surnadal Håndverk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Surnadal Håndverk AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Investeringer
SURNADAL HÅNDVERK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Byggfag AS | Ålesund | 0,1 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+161 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Surnadal Håndverk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Surnadal Håndverk AS?
Det er registrert 4 957 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 2 i Surnadal.
Er Surnadal Håndverk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 356 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Surnadal Håndverk AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Surnadal Håndverk AS (åpnet 31.08.2026). Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva driver Surnadal Håndverk AS med?
Surnadal Håndverk AS driver innen maler- og glassarbeid, med NACE-kode 43.340 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Malervirksomhet.
Hvem er daglig leder i Surnadal Håndverk AS?
Siste registrerte daglig leder i Surnadal Håndverk AS er Svetlana Katerina Corte Eterovic.
Hvem sitter i styret i Surnadal Håndverk AS?
Jan Erik Stenberg er registrert som styreleder i Surnadal Håndverk AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Surnadal Håndverk AS?
Surnadal Håndverk AS eies i hovedsak av Jan Erik Stenberg (71,7 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Surnadal Håndverk AS?
I sitt siste innleverte regnskap (2024) omsatte Surnadal Håndverk AS for 9,69 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 1,18 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Surnadal Håndverk AS?
I 2024 hadde Surnadal Håndverk AS et driftsresultat på −1,10 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −11,4 %.
Hvor ligger Surnadal Håndverk AS?
Forretningsadressen til Surnadal Håndverk AS er Øravegen 4, 6650, SURNADAL i Surnadal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.