Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Malerbua Håndverk AS

Org.nr 998161932
Omsetning
14,3 mill
+115,1 %
Resultat
1,9 mill
+9 725,1 %
Ansatte
13
−1 siden mars
Mer

Om Malerbua Håndverk AS

Malerbua Håndverk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Odd Kåre Vedøy er daglig leder, og Bjarne Sunde er styreleder. Selskapet er ett av 117 innen maler- og glassarbeid i Stavanger, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Malerfirmavirksomhet, herunder salg av maling og malingsprodukter.

Formål

Malervirksomhet og det som forbindes med slik aktivitet herunder kjøp og salg av varer, samt investeringsvirksomhet og deltakelse i tilsvarende og andre selskaper.

AI-sammendrag

Rask vekst med omsetning opp 115% til 14M kr og topp 25% driftsmargin i bransjen vitner om solid operasjonell drift, men negativ egenkapital på -130K kr og bunn 25% EK-andel signaliserer sårbar finansiell buffer til tross for gode resultater. Tilknytningen til MB Jernia Forus AS som majoritetseier (50%) gir trolig nettverksfordeler og stabilitet i en ellers kapitallett struktur.

API og MCPGET /company/998161932

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998161932" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998161932",
  "name": "MALERBUA HÅNDVERK AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.340",
  "nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
  "employees": 13,
  "address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "998161932" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Malerbua Håndverk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Malerbua Håndverk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Malerbua Håndverk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +115,1 % fra 2024 · +233,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202514,33 mill kr2,01 mill kr1,87 mill kr4,71 mill kr−129 752 kr4,84 mill kr
20246,66 mill kr51 867 kr19 040 kr2,51 mill kr−2,00 mill kr4,51 mill kr
20232,76 mill kr995 710 kr978 917 kr1,42 mill kr−2,02 mill kr3,44 mill kr
20222,20 mill kr−2,92 mill kr−3,00 mill kr1,73 mill kr−3,00 mill kr4,73 mill kr
20214,30 mill kr194 482 kr141 825 kr2,23 mill kr4 057 kr2,23 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler4,71 mill kr
Anleggsmidler2 %109 767 krOmløpsmidler98 %4,60 mill kr
Egenkapital og gjeld4,71 mill kr
Innskutt egenkapital2 %100 000 krOpptjent egenkapital-5 %−229 752 krLangsiktig gjeld2 %80 003 krKortsiktig gjeld101 %4,76 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader12,32 mill kr
Finansinntekter1 065 kr
Finanskostnader19 858 kr
Netto finans−18 793 kr
Ordinært resultat før skatt1,99 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 45 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 32 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/998161932/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998161932/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998161932",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 14334649,
      "operating_profit": 2011470,
      "net_profit": 1870694,
      "equity": -129752,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6663989,
      "operating_profit": 51867,
      "net_profit": 19040,
      "equity": -2000447,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "998161932" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Malerbua Håndverk AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Malerbua Håndverk AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malerbua Håndverk AS de siste årene.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 16.04.2020
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 16.04.2020
Bjarne Sunde(f. 1974)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 12.03.2024
Regnskapsfører
repr. LIMA REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 18.12.2023
Revisor
repr. REVISJON VEST ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/998161932/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998161932/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998161932",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "998161932" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Malerbua Håndverk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Malerbua Håndverk AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Malerbua Håndverk AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Mb Jernia Forus ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %50
Okv ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %50

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/998161932/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998161932/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998161932",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "MB JERNIA FORUS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "OKV AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "998161932" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Malerbua Håndverk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Malerbua Håndverk AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Malerbua Håndverk AS eier Mb Jernia Forus AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Malerbua Håndverk ASBEDRMaler- og glassarbeidStavanger13

Kunngjøringer32

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/998161932/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998161932/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998161932",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998161932" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Malerbua Håndverk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Malerbua Håndverk AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Malerbua Håndverk AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→13
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:17→15
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:16→17
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→16

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 44,6 % av driftsinntektene — 4,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin14,0 %3,9 %
Resultatmargin13,1 %3,0 %
Egenkapitalandel-2,8 %34,4 %
Likviditetsgrad0,971,42
Omsetningsvekst (siste år)+115,1 %-0,1 %
Omsetning per ansatt1,10 mill kr1,07 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad29,0 %27,1 %
Lønnskostnad44,6 %48,6 %
Annen driftskostnad11,8 %14,6 %
Avskrivninger0,5 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/998161932/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998161932/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998161932",
  "nace_code": "43.340",
  "industry_count": 1654,
  "revenue": { "value": 14334649, "percentile": 0.8764 },
  "operating_margin": { "value": 0.1403, "percentile": 0.7887 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "998161932" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Malerbua Håndverk AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Malerbua Håndverk AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Malerbua Håndverk AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?

Også på denne adressen

+3 til på samme adresse →

Folk spør om Malerbua Håndverk AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malerbua Håndverk AS?

Det er registrert 4 957 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 117 i Stavanger.

Er Malerbua Håndverk AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 74 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 131 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Malerbua Håndverk AS i Enhetsregisteret?

Malerbua Håndverk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Malerbua Håndverk AS?

Daglig leder i Malerbua Håndverk AS er Odd Kåre Vedøy, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Malerbua Håndverk AS?

Malerbua Håndverk AS eies i hovedsak av Mb Jernia Forus AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Malerbua Håndverk AS?

I 2025 omsatte Malerbua Håndverk AS for 14,33 mill kr, opp 115 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,87 mill kr.

Hvor mange ansatte har Malerbua Håndverk AS?

Malerbua Håndverk AS har 13 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.

Er Malerbua Håndverk AS registrert i MVA-registeret?

Malerbua Håndverk AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hva er organisasjonsnummeret til Malerbua Håndverk AS?

Malerbua Håndverk AS har org.nr 998 161 932 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Hvem er revisor for Malerbua Håndverk AS?

Malerbua Håndverk AS bruker Lima Regnskap AS som regnskapsfører og Revisjon Vest AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland