First Wines AS
- Omsetning
- 18,8 mill
- +39,6 %
- Resultat
- 1,9 mill
- −0 %
Om First Wines AS
First Wines AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med drikkevarer. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Henrik Thuseth-Berg er daglig leder, og Henrik Thuseth-Berg er styreleder. I 2025 hadde First Wines AS en omsetning på 18,84 mill kr, en økning på 40 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,86 mill kr. Egenkapitalen var 10,97 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fondberg AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 398 innen engroshandel med drikkevarer i Oslo, og ett av 942 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet og formål
Import, salg og distribusjon av brennevin, vin, øl og andre produkter, herunder investering i aksjer og andeler i selskaper.
API og MCPGET /company/991444033
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991444033" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991444033",
"name": "FIRST WINES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.340",
"nace_desc": "Engroshandel med drikkevarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991444033" })Spør AI-assistenten
Er First Wines AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver First Wines AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over First Wines AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +39,6 % fra 2024 · +58,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,84 mill kr | 2,57 mill kr | 1,86 mill kr | 13,70 mill kr | 10,97 mill kr | 2,74 mill kr |
| 2024 | 13,50 mill kr | 2,45 mill kr | 1,86 mill kr | 16,05 mill kr | 9,11 mill kr | 6,95 mill kr |
| 2023 | 13,55 mill kr | 2,89 mill kr | 2,23 mill kr | 10,59 mill kr | 7,25 mill kr | 3,34 mill kr |
| 2022 | 11,70 mill kr | 1,09 mill kr | 786 110 kr | 7,72 mill kr | 5,02 mill kr | 2,70 mill kr |
| 2021 | 11,88 mill kr | 1,89 mill kr | 1,47 mill kr | 5,29 mill kr | 4,23 mill kr | 1,05 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 82 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 7,1 mill kr (52 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,2 mill kr (9 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 6 300 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 230 000 kr
API og MCPGET /company/991444033/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991444033/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991444033",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 18844982,
"operating_profit": 2570130,
"net_profit": 1859980,
"equity": 10967781,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13498219,
"operating_profit": 2453676,
"net_profit": 1860155,
"equity": 9107801,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991444033" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til First Wines AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til First Wines AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for First Wines AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 18.02.2014Styre
2Sist endret 18.02.2014Revisor
1Sist endret 04.07.2014API og MCPGET /company/991444033/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991444033/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991444033",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991444033" })Spør AI-assistenten
List alle roller i First Wines AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i First Wines AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i First Wines AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fondberg AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 166 525 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991444033/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991444033/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991444033",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FONDBERG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991444033" })Spør AI-assistenten
Hvem eier First Wines AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av First Wines AS eier Fondberg AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har First Wines AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Fondberg AS
12 selskaperAPI og MCPGET /company/991444033/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991444033/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991444033",
"chain": [
{ "org_no": "963111703", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "985467544", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "991444033", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "991444033" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som First Wines AS?
Hvem eier First Wines AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over First Wines AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| First Wines AS | BEDR | Engroshandel med drikkevarer | Oslo | − |
Kunngjøringer49
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991444033/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991444033/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991444033",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991444033" })Spør AI-assistenten
Når leverte First Wines AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i First Wines AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for First Wines AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 4,0 % av driftsinntektene — 7,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,6 % | 1,0 % |
| Resultatmargin | 9,9 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 80,0 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 5,01 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,25 | 1,51 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,0 % | 3,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +39,6 % | +0,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 82,4 % | 78,4 % |
| Annen driftskostnad | 4,0 % | 11,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991444033/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991444033/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991444033",
"nace_code": "46.340",
"industry_count": 779,
"revenue": { "value": 18844982, "percentile": 0.8488 },
"operating_margin": { "value": 0.1364, "percentile": 0.8511 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991444033" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til First Wines AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er First Wines AS blant de største selskapene innen engroshandel med drikkevarer?
Hvor solid er First Wines AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+47 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om First Wines AS
Hvor stor er bransjen First Wines AS tilhører?
First Wines AS er ett av 398 selskaper innen engroshandel med drikkevarer i Oslo, og ett av 942 på landsbasis.
Hvor lenge har First Wines AS eksistert sammenlignet med bransjen?
First Wines AS ble etablert i 2007 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 85 % av selskapene.
Hvilken status har First Wines AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for First Wines AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder First Wines AS?
Henrik Thuseth-Berg er registrert som daglig leder i First Wines AS.
Hvem er største aksjonær i First Wines AS?
Største aksjonær i First Wines AS er Fondberg AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte First Wines AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 18,84 mill kr, opp 40 % fra 2024. Egenkapitalen var 10,97 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har First Wines AS?
Den registrerte aksjekapitalen i First Wines AS er 1,67 mill kr (166 525 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder First Wines AS til?
First Wines AS holder til i Henrik Ibsens gate 60C, 0255, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.