Askvoll Sentrumshamn AS
Org.nr 991416846
Om Askvoll Sentrumshamn AS
Askvoll Sentrumshamn AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Askvoll, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Johnny Søreide er styrets leder. I 2025 hadde Askvoll Sentrumshamn AS en omsetning på 419,28K kr. Selskapet endte året med et underskudd på 60,33K kr. Egenkapitalen var 1,29 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fram Eigedom AS med 13,8 % av aksjene.
Aktivitet og formål
Utvikling og drift av Askvoll Sentrumshamn og medverknad til utvikling av sentrumsområde kring hamna og deltaking i anna verksemd.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 419,28K kr | −61,69K kr | −60,33K kr | 1,41 mill kr | 1,29 mill kr | 124,90K kr |
| 2024 | 420,63K kr | −254 kr | 10,06K kr | 1,45 mill kr | 1,36 mill kr | 87,66K kr |
| 2023 | 393,88K kr | −93,09K kr | −90,74K kr | 1,44 mill kr | 1,35 mill kr | 90,52K kr |
| 2022 | 456,31K kr | 62,01K kr | 49,80K kr | 1,50 mill kr | 1,44 mill kr | 58,41K kr |
| 2021 | 456,49K kr | 144,01K kr | 113,89K kr | 1,47 mill kr | 1,40 mill kr | 70,10K kr |
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 15.08.2013Regnskapsfører
1Sist endret 17.01.2019Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 5 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 5 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fram Eigedom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 13.8 % | 107 |
| Aliens AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7.7 % | 60 |
| Bms Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7.7 % | 60 |
| Johnny Søreide | Person | Ordinære aksjer | 7.7 % | 60 |
| Askvoll Sjøbuer AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6.5 % | 50 |
| Dalsøren Eigedom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6.5 % | 50 |
| Coop Nordvest SA | Selskap | Ordinære aksjer | 6.2 % | 48 |
| Holmedal Elektriske AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4.3 % | 33 |
| Unni Kaland Fristad | Person | Ordinære aksjer | 3.6 % | 28 |
| Askvoll Fjordeigedom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3.2 % | 25 |
44 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 68 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Askvoll Sentrumshamn AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Askvoll | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.11.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Investeringer
ASKVOLL SENTRUMSHAMN AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Askvoll Sentrumshamn AS | Askvoll | 1.2 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Visit Fjordkysten Og Sunnfjord AS | Kinn | 0.1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Askvoll Sentrumshamn AS
Hvilken status har Askvoll Sentrumshamn AS i Enhetsregisteret?
Askvoll Sentrumshamn AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Askvoll Sentrumshamn AS?
Askvoll Sentrumshamn AS eies i hovedsak av Fram Eigedom AS (13,8 %). Totalt er det registrert 44 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Askvoll Sentrumshamn AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 419,28K kr. Egenkapitalen var 1,29 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Askvoll Sentrumshamn AS?
I 2025 hadde Askvoll Sentrumshamn AS et driftsresultat på −61,69K kr, som tilsvarer en driftsmargin på −14,7 %.
Hvor solid er balansen til Askvoll Sentrumshamn AS?
Egenkapitalen i Askvoll Sentrumshamn AS var 1,29 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 91,2 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Askvoll Sentrumshamn AS?
Askvoll Sentrumshamn AS har en registrert aksjekapital på 775,00K kr, fordelt på 775 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Askvoll Sentrumshamn AS?
Askvoll Sentrumshamn AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem fører regnskapet til Askvoll Sentrumshamn AS?
Askvoll Rekneskapsteneste AS er registrert som regnskapsfører for Askvoll Sentrumshamn AS.