Covision Technology AS
- Omsetning
- 4,0 mill
- +30,9 %
- Resultat
- 81 467
- −23,5 %
Om Covision Technology AS
Covision Technology AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Thomas Evensen Alvier Engesland er daglig leder, og Thomas Evensen Alvier Engesland er styreleder. I 2025 hadde Covision Technology AS en omsetning på 4,01 mill kr, en økning på 31 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 81 467 kr. Egenkapitalen var 1,71 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Thomas Evensen Alvier Engesland med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 84 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Hamar, og ett av 16 124 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Konsulentarbeid tilknyttet system- og programvare i form av prosjektledelse, systemarkitektur og systemutvikling. Import, salg, levering og montering av teknisk utstyr vedrørende overvåkning og sikring av verdier hos bedrifter og private. Kjøp, salg og utleie av eiendom, maskiner og utstyr samt konsulenttjenester hvor maskiner benyttes. Delta i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender. Annen virksomhet tilknyttet foran nevnte områder.
API og MCPGET /company/991248560
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991248560" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991248560",
"name": "COVISION TECHNOLOGY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991248560" })Spør AI-assistenten
Hva driver Covision Technology AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Covision Technology AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Covision Technology AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +30,9 % fra 2024 · +14,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,01 mill kr | 120 015 kr | 81 467 kr | 2,29 mill kr | 1,71 mill kr | 579 936 kr |
| 2024 | 3,07 mill kr | 149 861 kr | 106 560 kr | 2,28 mill kr | 1,63 mill kr | 654 283 kr |
| 2023 | 3,58 mill kr | 122 184 kr | 78 375 kr | 2,20 mill kr | 1,52 mill kr | 679 067 kr |
| 2022 | 3,12 mill kr | 233 277 kr | 176 596 kr | 1,80 mill kr | 1,45 mill kr | 351 628 kr |
| 2021 | 3,51 mill kr | 778 744 kr | 591 752 kr | 2,04 mill kr | 1,27 mill kr | 767 612 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/991248560/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991248560/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991248560",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4014527,
"operating_profit": 120015,
"net_profit": 81467,
"equity": 1711532,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3066534,
"operating_profit": 149861,
"net_profit": 106560,
"equity": 1630065,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991248560" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Covision Technology AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Covision Technology AS per år.
Hvordan har omsetningen til Covision Technology AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 19.05.2007Styre
2Sist endret 19.05.2007Regnskapsfører
1Sist endret 18.10.2023API og MCPGET /company/991248560/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991248560/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991248560",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991248560" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Covision Technology AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Covision Technology AS?
Hvem er regnskapsfører for Covision Technology AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Thomas Evensen Alvier Engesland | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991248560/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991248560/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991248560",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991248560" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Covision Technology AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Covision Technology AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Covision Technology AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Hamar | − |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991248560/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991248560/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991248560",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991248560" })Spør AI-assistenten
Når ble Covision Technology AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Covision Technology AS sist godkjent årsregnskap?
Har Covision Technology AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 54,2 % av driftsinntektene — 30,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,0 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | 2,0 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 74,7 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 4,46 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,8 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +30,9 % | +2,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 54,2 % | 24,1 % |
| Lønnskostnad | 21,6 % | 48,9 % |
| Annen driftskostnad | 21,2 % | 11,1 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991248560/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991248560/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991248560",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7357,
"revenue": { "value": 4014527, "percentile": 0.8327 },
"operating_margin": { "value": 0.0299, "percentile": 0.3993 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991248560" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Covision Technology AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Covision Technology AS blant de største selskapene innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer?
Hvor solid er Covision Technology AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Hamar
1 000+ til i Hamar →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Covision Technology AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Covision Technology AS?
Det er registrert 16 124 selskaper i Norge innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, hvorav 84 i Hamar.
Er Covision Technology AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 206 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Covision Technology AS bedre enn andre i bransjen?
Covision Technology AS hadde en driftsmargin på 3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 7,4 % for konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer.
Hvilken status har Covision Technology AS i Enhetsregisteret?
Covision Technology AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Covision Technology AS?
Daglig leder i Covision Technology AS er Thomas Evensen Alvier Engesland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Covision Technology AS?
Thomas Evensen Alvier Engesland er registrert som styreleder i Covision Technology AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Covision Technology AS?
Største aksjonær i Covision Technology AS er Thomas Evensen Alvier Engesland med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Covision Technology AS?
Covision Technology AS hadde i 2025 en omsetning på 4,01 mill kr og et overskudd på 81 467 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.