- Omsetning
- 19,2 mill
- +2,4 %
- Resultat
- 469 000
- −49,5 %
- Ansatte
- 8
- −1 siden mars
Om Oslo Cancer Cluster SA
Oslo Cancer Cluster SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Ketil Forsland Widerberg er daglig leder, og Øyvind Kongstun Arnesen er styreleder. I 2025 hadde Oslo Cancer Cluster SA en omsetning på 19,19 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 469 000 kr. Egenkapitalen var 27,97 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 472 innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Oslo, og ett av 1 850 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Bare 0 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Forskningsbasert industricluster innenfor Innovativ Cancer Diagnostikk og Behandling.
Formål
Arbeider for å samle bedrifter, organisasjoner, kompetanse- og utdanningsinstitusjoner innenfor Life Science. Oslo Cancer Cluster representerer en næringsklynge med aktivitet innen kreftdiagnostikk og behandling med støtte fra regionale utviklingsaktører.
API og MCPGET /company/991068503
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991068503" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991068503",
"name": "OSLO CANCER CLUSTER SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "72.100",
"nace_desc": "Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991068503" })Spør AI-assistenten
Når ble Oslo Cancer Cluster SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Oslo Cancer Cluster SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Oslo Cancer Cluster SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,4 % fra 2024 · +18,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,19 mill kr | −851 000 kr | 469 000 kr | 36,55 mill kr | 27,97 mill kr | 8,58 mill kr |
| 2024 | 18,75 mill kr | −469 000 kr | 929 000 kr | 37,26 mill kr | 27,50 mill kr | 9,76 mill kr |
| 2023 | 18,66 mill kr | 1,01 mill kr | 2,02 mill kr | 37,70 mill kr | 28,52 mill kr | 9,18 mill kr |
| 2022 | 18,71 mill kr | 2,29 mill kr | 2,57 mill kr | 31,70 mill kr | 26,50 mill kr | 5,20 mill kr |
| 2021 | 16,18 mill kr | 444 000 kr | 736 000 kr | 37,60 mill kr | 23,93 mill kr | 13,68 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 48 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
API og MCPGET /company/991068503/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991068503/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991068503",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19192000,
"operating_profit": -851000,
"net_profit": 469000,
"equity": 27969000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18751000,
"operating_profit": -469000,
"net_profit": 929000,
"equity": 27500000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991068503" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Oslo Cancer Cluster SA fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Oslo Cancer Cluster SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Oslo Cancer Cluster SA per år.
Roller og styre14
Daglig leder
1Sist endret 23.06.2014Styre
12Sist endret 15.08.2026Revisor
1Sist endret 24.03.2014API og MCPGET /company/991068503/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991068503/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991068503",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991068503" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Oslo Cancer Cluster SA?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Oslo Cancer Cluster SA?
List alle roller i Oslo Cancer Cluster SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Eierstruktur
Datterselskaper av Oslo Cancer Cluster SA
1 selskaperAPI og MCPGET /company/991068503/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991068503/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991068503",
"chain": [
{ "org_no": "991068503", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "991068503" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Oslo Cancer Cluster SA, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Oslo Cancer Cluster SA | BEDR | Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk | Oslo | 8 |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2026 | Styre ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2025 | Styre ↗ |
| 11.7.2024 | Styre ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2023 | Styre ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2022 | Styre ↗ |
| 13.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991068503/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991068503/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991068503",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991068503" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Oslo Cancer Cluster SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Oslo Cancer Cluster SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Oslo Cancer Cluster SA sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→8
- Endring i roller og styre+Jens Petter Berg(Styremedlem)+Ole Alexander Opdalshei(Styremedlem)+Renée Christine Amundsen(Styremedlem)−Benedikte Thunes Akre(Styremedlem)−Bjørn Atle Lein Bjørnbeth(Styremedlem)−Ingrid Stenstadvold Ross(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 56,8 % av driftsinntektene — 28,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,4 % | -4,4 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | -3,6 % |
| Egenkapitalandel | 76,5 % | 50,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,80 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,7 % | -1,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,4 % | -2,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,40 mill kr | 1,47 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 47,7 % | 52,1 % |
| Annen driftskostnad | 56,8 % | 28,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991068503/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991068503/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991068503",
"nace_code": "72.100",
"industry_count": 1247,
"revenue": { "value": 19192000, "percentile": 0.8998 },
"operating_margin": { "value": -0.0443, "percentile": 0.5 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991068503" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Oslo Cancer Cluster SA på i bransjen?
Hvor ligger Oslo Cancer Cluster SA blant de 1247 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Oslo Cancer Cluster SA sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Oslo Cancer Cluster SA er registrert med 25 tildelinger fra Innovasjon Norge (53,17 mill kr) og 18 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (9,92 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 16.12.2025 | Innovasjonstilskudd | Tilskudd til EU-rådgivning | 750 000 kr | Tilskudd |
| 23.9.2025 | Klynger og nettverk | Klyngeprogrammet | 5,00 mill kr | Tilskudd |
| 23.5.2025 | Klynger og nettverk | Klyngeprogrammet | 5,00 mill kr | Tilskudd |
| 3.12.2024 | Innovasjonstilskudd | Tilskudd til EU-rådgivning | 750 000 kr | Tilskudd |
| 18.1.2024 | Innovasjonstilskudd | Tilskudd til EU-rådgivning | 750 000 kr | Tilskudd |
| 21.6.2023 | Klynger og nettverk | Klyngeprogrammet | 5,30 mill kr | Tilskudd |
| 26.5.2023 | Innovasjonstilskudd | Tilskudd til EU-rådgivning | 800 000 kr | Tilskudd |
| 15.6.2022 | Klynger og nettverk | Klyngeprogrammet | 2,70 mill kr | Tilskudd |
| 25.4.2022 | Innovasjonstilskudd | Tilskudd til EU-rådgivning | 800 000 kr | Tilskudd |
| 2.2.2021 | Klynger og nettverk | Klyngeprogrammet | 750 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/991068503/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991068503/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991068503",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 750000,
"innvilget_dato": "2025-12-16",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "EuSARC 2026 – European Symposium on Sarcoma Research",
"prosjektstart": 2026,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "991068503" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Oslo Cancer Cluster SA per år.
Hvilken offentlig støtte har Oslo Cancer Cluster SA fått?
Hvor mye har Oslo Cancer Cluster SA fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Investeringer
OSLO CANCER CLUSTER SA eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Oslo Cancer Cluster Incubator AS | Oslo | 59,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Healthcatalyst AS | Stavanger | 33,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Occi Holding AS | Oslo | 1,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+7 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Oslo Cancer Cluster SA
Hvor stor er bransjen Oslo Cancer Cluster SA tilhører?
Oslo Cancer Cluster SA er ett av 472 selskaper innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Oslo, og ett av 1 850 på landsbasis.
Hvor lenge har Oslo Cancer Cluster SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Oslo Cancer Cluster SA ble etablert i 2006 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Oslo Cancer Cluster SA sammenlignet med bransjen?
Medianen for forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk er en driftsmargin på −4,4 %. Oslo Cancer Cluster SA lå på −4,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Oslo Cancer Cluster SA et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Oslo Cancer Cluster SA i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Oslo Cancer Cluster SA?
Ketil Forsland Widerberg er registrert som daglig leder i Oslo Cancer Cluster SA.
Går Oslo Cancer Cluster SA med overskudd?
Oslo Cancer Cluster SA hadde i 2025 en omsetning på 19,19 mill kr og et overskudd på 469 000 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Oslo Cancer Cluster SA?
Driftsresultatet for 2025 var −851 000 kr (driftsmargin −4,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Oslo Cancer Cluster SA?
Ved utgangen av 2025 hadde Oslo Cancer Cluster SA en egenkapital på 27,97 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 76,5 %.
Hvilket org.nr har Oslo Cancer Cluster SA?
Oslo Cancer Cluster SA har org.nr 991 068 503 og er registrert som Samvirkeforetak i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.