Nim Stålbygg AS
- Omsetning
- 19,6 mill
- −32,9 %
- Resultat
- 14 970
- −98,4 %
- Ansatte
- 13
- +2 siden mars
Om Nim Stålbygg AS
Nim Stålbygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skiptvet, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av metallkonstruksjoner og deler. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Bjørn Rune Slåttbråthen er daglig leder, og Bjørn Rune Slåttbråthen er styreleder. Selskapet er ett av 482 i Norge innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Produksjon og montering av stål- og metallkonstuksjoner.
Formål
Produksjon og montering av stål- og metallkonstruksjoner, samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper.
AI-sammendrag
Et omsetningsfall på 33% til 20 mill. kr i 2024 er et markant varselssignal, særlig kombinert med en egenkapitalandel i bunn 25% av bransjen og en gjeld som utgjør nesten 90% av totalkapitalen. Selskapet er fullt eid og kontrollert av daglig leder, noe som gir rask beslutningstakt, men også konsentrert risiko uten motvekt i styrerommet. Med et bunnresultat på kun 15 000 kr og høy gjeldsgrad er det lite buffer dersom omsetningsfallet fortsetter inn i 2025.
API og MCPGET /company/990914370
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990914370" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990914370",
"name": "NIM STÅLBYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.110",
"nace_desc": "Produksjon av metallkonstruksjoner og deler",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "SKIPTVET", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990914370" })Spør AI-assistenten
Hva driver Nim Stålbygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nim Stålbygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nim Stålbygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −32,9 % fra 2023 · +27,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 19,58 mill kr | 468 631 kr | 14 970 kr | 7,92 mill kr | 997 546 kr | 6,92 mill kr |
| 2023 | 29,20 mill kr | 1,55 mill kr | 915 301 kr | 9,92 mill kr | 982 576 kr | 8,94 mill kr |
| 2022 | 31,34 mill kr | 3,53 mill kr | 3,08 mill kr | 10,90 mill kr | 67 275 kr | 10,84 mill kr |
| 2021 | 25,51 mill kr | −2,54 mill kr | −2,34 mill kr | 138 120 kr | −3,02 mill kr | 10,15 mill kr |
| 2020 | 15,38 mill kr | −1,99 mill kr | −1,36 mill kr | 7,56 mill kr | −681 188 kr | 8,24 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 47 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater. Årsregnskapet oppgir garantistillelser.
API og MCPGET /company/990914370/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990914370/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990914370",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 19583324,
"operating_profit": 468631,
"net_profit": 14970,
"equity": 997546,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 29198616,
"operating_profit": 1554927,
"net_profit": 915301,
"equity": 982576,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990914370" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Nim Stålbygg AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nim Stålbygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nim Stålbygg AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 21.02.2007Styre
2Sist endret 21.02.2007Revisor
1Sist endret 12.03.2026API og MCPGET /company/990914370/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990914370/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990914370",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990914370" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Nim Stålbygg AS?
List alle roller i Nim Stålbygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nim Stålbygg AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bjørn Rune Slåttbråthen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990914370/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990914370/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990914370",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990914370" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Nim Stålbygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nim Stålbygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nim Stålbygg AS | BEDR | Produksjon av metallkonstruksjoner og deler | Skiptvet | 13 |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.3.2026 | Revisor ↗ |
| 12.2.2026 | Manglende roller ↗ |
| 10.12.2025 | Revisor ↗ |
| 3.11.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.12.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.2.2023 | Revisor ↗ |
| 4.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990914370/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990914370/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990914370",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-11", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-02-12", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990914370" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nim Stålbygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nim Stålbygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nim Stålbygg AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 45,9 % av driftsinntektene — 10,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,4 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 12,6 % | 49,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,78 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 6,94 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,5 % | 10,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -32,9 % | +1,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,51 mill kr | 2,00 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 29,9 % | 39,7 % |
| Lønnskostnad | 45,9 % | 35,6 % |
| Annen driftskostnad | 21,6 % | 16,0 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990914370/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990914370/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990914370",
"nace_code": "25.110",
"industry_count": 368,
"revenue": { "value": 19583324, "percentile": 0.6175 },
"operating_margin": { "value": 0.0239, "percentile": 0.3964 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990914370" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Nim Stålbygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nim Stålbygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Nim Stålbygg AS blant de 368 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
Nim Stålbygg AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| NIM STÅLBYGG A/S ↗ | 201800361 | 298251 | Registrert | 3.1.2028 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Nim Stålbygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nim Stålbygg AS?
Det er registrert 482 selskaper i Norge innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler.
Er Nim Stålbygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 56 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 14 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Nim Stålbygg AS?
Nim Stålbygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Nim Stålbygg AS?
Daglig leder i Nim Stålbygg AS er Bjørn Rune Slåttbråthen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Nim Stålbygg AS?
Bjørn Rune Slåttbråthen er registrert som styreleder i Nim Stålbygg AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Nim Stålbygg AS?
Største aksjonær i Nim Stålbygg AS er Bjørn Rune Slåttbråthen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Nim Stålbygg AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 19,58 mill kr, ned 33 % fra 2023. Egenkapitalen var 997 546 kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Nim Stålbygg AS?
Nim Stålbygg AS er vurdert til D – Svak i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Nim Stålbygg AS?
Nim Stålbygg AS har 13 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.