- Omsetning
- 17,1 mill
- +3,9 %
- Resultat
- 3,0 mill
- +0,3 %
- Ansatte
- 10
- +1 siden mars
Om Stålkonstruksjon AS
Stålkonstruksjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nittedal, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av metallkonstruksjoner og deler. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Tomas Hovde er daglig leder, og Tomas Hovde er styreleder. I 2025 hadde Stålkonstruksjon AS en omsetning på 17,09 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,04 mill kr. Egenkapitalen var 5,69 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hmmh Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler i Nittedal, og ett av 482 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Produksjon og installasjon av stålkonstruksjon.
Formål
Produksjon og installasjon av stålkonstruksjoner samt investering og deltakelse i annen forretningsvirksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/891156812
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891156812" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891156812",
"name": "STÅLKONSTRUKSJON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.110",
"nace_desc": "Produksjon av metallkonstruksjoner og deler",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "NITTEDAL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "891156812" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stålkonstruksjon AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stålkonstruksjon AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stålkonstruksjon AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,9 % fra 2024 · +247,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,09 mill kr | 3,89 mill kr | 3,04 mill kr | 10,16 mill kr | 5,69 mill kr | 4,47 mill kr |
| 2024 | 16,44 mill kr | 3,84 mill kr | 3,03 mill kr | 10,82 mill kr | 4,65 mill kr | 6,17 mill kr |
| 2023 | 8,72 mill kr | 308 285 kr | 246 416 kr | 5,16 mill kr | 3,62 mill kr | 1,54 mill kr |
| 2022 | 9,84 mill kr | 2,24 mill kr | 1,73 mill kr | 5,74 mill kr | 3,37 mill kr | 2,36 mill kr |
| 2021 | 4,91 mill kr | 1,31 mill kr | 1,02 mill kr | 2,61 mill kr | 1,64 mill kr | 972 477 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 60 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/891156812/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891156812/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891156812",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17086679,
"operating_profit": 3890864,
"net_profit": 3039486,
"equity": 5688608,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16440890,
"operating_profit": 3843536,
"net_profit": 3029458,
"equity": 4649123,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "891156812" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stålkonstruksjon AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stålkonstruksjon AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stålkonstruksjon AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 02.05.2007Styre
2Sist endret 30.03.2021Regnskapsfører
1Sist endret 07.12.2009Revisor
1Sist endret 23.08.2023API og MCPGET /company/891156812/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891156812/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891156812",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "891156812" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Stålkonstruksjon AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stålkonstruksjon AS?
Hvem er regnskapsfører for Stålkonstruksjon AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Hmmh Holding AS50 %
- Tomas Hovde100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hmmh Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Tomas Hovde | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/891156812/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891156812/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891156812",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HMMH HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "891156812" })Spør AI-assistenten
Er Stålkonstruksjon AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stålkonstruksjon AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stålkonstruksjon AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stålkonstruksjon AS | BEDR | Produksjon av metallkonstruksjoner og deler | Nittedal | 10 |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.8.2023 | Revisor ↗ |
| 8.8.2023 | Manglende roller ↗ |
| 6.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/891156812/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891156812/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891156812",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "891156812" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stålkonstruksjon AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stålkonstruksjon AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stålkonstruksjon AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 25,5 % av driftsinntektene — 10,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,8 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 17,8 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 56,0 % | 49,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,02 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,79 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 53,4 % | 10,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,9 % | +1,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,71 mill kr | 2,00 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,4 % | 39,7 % |
| Lønnskostnad | 25,5 % | 35,6 % |
| Annen driftskostnad | 11,9 % | 16,0 % |
| Avskrivninger | 2,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/891156812/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891156812/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891156812",
"nace_code": "25.110",
"industry_count": 368,
"revenue": { "value": 17086679, "percentile": 0.5874 },
"operating_margin": { "value": 0.2277, "percentile": 0.8618 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "891156812" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stålkonstruksjon AS på i bransjen?
Hvor ligger Stålkonstruksjon AS blant de 368 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stålkonstruksjon AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Stålkonstruksjon AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Konstruksjonssikkerhet | 1 |
| Utførende | Montering av glasskonstruksjoner og fasadekledning | 2 |
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Stålkonstruksjon AS
Hvor stor er bransjen Stålkonstruksjon AS tilhører?
Stålkonstruksjon AS er ett av 4 selskaper innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler i Nittedal, og ett av 482 på landsbasis.
Hvor lenge har Stålkonstruksjon AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stålkonstruksjon AS ble etablert i 2007 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Er Stålkonstruksjon AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stålkonstruksjon AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Stålkonstruksjon AS?
Stålkonstruksjon AS er registrert i bransjen Produksjon av metallkonstruksjoner og deler (næringskode 25.110). Registrert aktivitet: Produksjon og installasjon av stålkonstruksjon.
Hvem leder Stålkonstruksjon AS?
Tomas Hovde er registrert som daglig leder i Stålkonstruksjon AS.
Hvem er største aksjonær i Stålkonstruksjon AS?
Største aksjonær i Stålkonstruksjon AS er Hmmh Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av Tomas Hovde (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Stålkonstruksjon AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 17,09 mill kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,69 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Stålkonstruksjon AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Stålkonstruksjon AS er 140 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Har Stålkonstruksjon AS sentral godkjenning?
Stålkonstruksjon AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.