Stormåsan 19 AS
- Omsetning
- 19,9 mill
- +5,7 %
- Resultat
- 5,1 mill
- +13,1 %
Om Stormåsan 19 AS
Stormåsan 19 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Andreas Henriksen Lerø er styrets leder. I 2025 hadde Stormåsan 19 AS en omsetning på 19,85 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,09 mill kr. Egenkapitalen var 986 863 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sen Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 675 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utvikling og drift av næringseiendom på Vestby.
Formål
Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeid med andre virksomheter å investere i verdipapirer, samt kjøp, salg, utleie og utvikling av fast eiendom.
API og MCPGET /company/990481970
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990481970" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990481970",
"name": "STORMÅSAN 19 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990481970" })Spør AI-assistenten
Når ble Stormåsan 19 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bærum holder Stormåsan 19 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stormåsan 19 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,7 % fra 2024 · −2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,85 mill kr | 12,52 mill kr | 5,09 mill kr | 102,24 mill kr | 986 863 kr | 101,25 mill kr |
| 2024 | 18,77 mill kr | 11,91 mill kr | 4,50 mill kr | 106,12 mill kr | 1,02 mill kr | 105,11 mill kr |
| 2023 | 17,11 mill kr | 10,42 mill kr | 4,74 mill kr | 94,32 mill kr | 1,54 mill kr | 92,78 mill kr |
| 2022 | 21,29 mill kr | 14,56 mill kr | 9,47 mill kr | 93,96 mill kr | 1,88 mill kr | 92,08 mill kr |
| 2021 | 20,26 mill kr | 14,41 mill kr | 9,54 mill kr | 100,09 mill kr | 2,50 mill kr | 97,59 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 25 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 100 mill kr (98 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 6,1 mill kr
API og MCPGET /company/990481970/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990481970/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990481970",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19850022,
"operating_profit": 12518666,
"net_profit": 5088464,
"equity": 986863,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18773434,
"operating_profit": 11909886,
"net_profit": 4499976,
"equity": 1015271,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990481970" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stormåsan 19 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stormåsan 19 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stormåsan 19 AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 26.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.03.2026Revisor
1Sist endret 13.06.2018API og MCPGET /company/990481970/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990481970/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990481970",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990481970" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stormåsan 19 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stormåsan 19 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stormåsan 19 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sen Holding AS100 %
- Sen Deli Skog Sydøst Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990481970/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990481970/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990481970",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SEN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990481970" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stormåsan 19 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stormåsan 19 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stormåsan 19 AS eier Sen Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sen Holding AS
21 selskaperAPI og MCPGET /company/990481970/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990481970/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990481970",
"chain": [
{ "org_no": "996210235", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "996834794", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "990481970", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "990481970" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Stormåsan 19 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stormåsan 19 AS?
Hvem eier Stormåsan 19 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stormåsan 19 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bærum | − |
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2026 | Styre ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.3.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 13.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.3.2023 | Styre ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990481970/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990481970/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990481970",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-26", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990481970" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stormåsan 19 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stormåsan 19 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Stormåsan 19 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Andreas Henriksen Lerø(Styrets leder)+Ellen Christine Endresen(Styremedlem)−Andreas Henriksen Lerø(Styremedlem)−Sveinung Lindaas(Styrets leder)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 24,6 % av driftsinntektene — 9,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 63,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 25,6 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 1,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,36 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 102,60 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 515,6 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 12,3 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 24,6 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990481970/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990481970/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990481970",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 19850022, "percentile": 0.9678 },
"operating_margin": { "value": 0.6307, "percentile": 0.7391 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990481970" })Spør AI-assistenten
Er Stormåsan 19 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Stormåsan 19 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stormåsan 19 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+142 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Stormåsan 19 AS
Hvor stor er bransjen Stormåsan 19 AS tilhører?
Stormåsan 19 AS er ett av 1 675 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Stormåsan 19 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stormåsan 19 AS ble etablert i 2006 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Stormåsan 19 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Stormåsan 19 AS lå på 63,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Stormåsan 19 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stormåsan 19 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Stormåsan 19 AS?
Stormåsan 19 AS eies i hovedsak av Sen Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Stormåsan 19 AS for i 2025?
I 2025 omsatte Stormåsan 19 AS for 19,85 mill kr, opp 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 5,09 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Stormåsan 19 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stormåsan 19 AS en egenkapital på 986 863 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 1 %.
Hvor holder Stormåsan 19 AS til?
Stormåsan 19 AS holder til i Professor Kohts vei 9, 1366, LYSAKER, i Bærum kommune i Akershus.
Er Stormåsan 19 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2009. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Stormåsan 19 AS?
I Enhetsregisteret er Stormåsan 19 AS registrert med regnskapsfører Newsec Property Asset Management AS og revisor Pricewaterhousecoopers AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.