- Omsetning
- 35,7 mill
- −45,3 %
- Resultat
- 247 594
- −85,5 %
- Ansatte
- 21
Om Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS
Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lunner, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Svein Høiby er styrets leder. Selskapet er ett av 59 innen oppføring av bygninger i Lunner, og ett av 24 645 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Håndverkstjenester ved oppføring og vedlikehold av bygninger.
AI-sammendrag
Et omsetningsfall på 45% til 36 mill. kr viser stor volatilitet, men driften leverer likevel et lite overskudd på 248 000 kr. Med 21 ansatte og topp 10% på omsetning i bransjen er virksomheten fortsatt en betydelig aktør, og en egenkapital på 6 av 11 mill. kr gir bedre buffer enn de fleste konkurrenter. Svak driftsmargin og et spredt eierskap (største aksjonær har 33,3%) er de viktigste punktene å følge med på.
API og MCPGET /company/990102600
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990102600" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990102600",
"name": "HADELAND STÅL OG GIPSMONTASJE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 21,
"address": { "municipality": "LUNNER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990102600" })Spør AI-assistenten
Når ble Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lunner holder Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −45,3 % fra 2024 · −3,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 35,75 mill kr | 492 061 kr | 247 594 kr | 10,82 mill kr | 6,16 mill kr | 4,66 mill kr |
| 2024 | 65,37 mill kr | 2,48 mill kr | 1,70 mill kr | 12,49 mill kr | 6,51 mill kr | 5,98 mill kr |
| 2023 | 59,28 mill kr | 1,72 mill kr | 1,11 mill kr | 13,38 mill kr | 5,71 mill kr | 7,68 mill kr |
| 2022 | 40,10 mill kr | 2,24 mill kr | 1,60 mill kr | 16,94 mill kr | 5,79 mill kr | 1,15 mill kr |
| 2021 | 37,13 mill kr | 1,48 mill kr | 1,03 mill kr | 14,48 mill kr | 5,40 mill kr | 9,09 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 40 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 76 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/990102600/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990102600/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990102600",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 35745151,
"operating_profit": 492061,
"net_profit": 247594,
"equity": 6157408,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 65366546,
"operating_profit": 2480749,
"net_profit": 1703734,
"equity": 6509814,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990102600" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 26.04.2018Regnskapsfører
1Sist endret 20.02.2013Revisor
1Sist endret 08.10.2012API og MCPGET /company/990102600/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990102600/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990102600",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990102600" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 3 endret eierandel
- Hadeland Stål Og Gipsmontasje AShadde 25 %
- Svein Høiby25 % → 33,3 %
- Morten Gårder Antonsen25 % → 33,3 %
- Frode Eggereide25 % → 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Frode Eggereide | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 25 |
| Morten Gårder Antonsen | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 25 |
| Svein Høiby | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 25 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990102600/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990102600/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990102600",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990102600" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Lunner | 21 |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.4.2020 | Kapital ↗ |
| 14.4.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990102600/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990102600/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990102600",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990102600" })Spør AI-assistenten
Når ble Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystDyktig tømrer søkes til Hadeland stål- og gipsmontasje
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→21
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→20
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→15
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 40,4 % av driftsinntektene — 7,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 56,9 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,27 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,76 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,0 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -45,3 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,70 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 52,1 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 40,4 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 5,8 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990102600/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990102600/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990102600",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12285,
"revenue": { "value": 35745151, "percentile": 0.9248 },
"operating_margin": { "value": 0.0138, "percentile": 0.4222 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990102600" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
HADELAND STÅL OG GIPSMONTASJE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS | Lunner | 25,0 % | 2018 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Lunner
1 000+ til i Lunner →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS
Hvor stor er bransjen Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS tilhører?
Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS er ett av 59 selskaper innen oppføring av bygninger i Lunner, og ett av 24 645 på landsbasis.
Hvor lenge har Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS ble etablert i 2006 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Hva er statusen til Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS?
Organisasjonsformen til Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Frode Eggereide største eier i Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS med 33,3 % av aksjene. Nest størst er Morten Gårder Antonsen med 33,3 %.
Hva omsatte Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS for i 2025?
I 2025 omsatte Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS for 35,75 mill kr, ned 45 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 247 594 kr.
Hvor mange jobber i Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS?
Det er registrert 21 ansatte i Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Hadeland Stål Og Gipsmontasje AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2006. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.