Steenstrupsgate 4 AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- −1 %
- Resultat
- 815 398
- −38,1 %
Om Steenstrupsgate 4 AS
Steenstrupsgate 4 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Kim Johnsen er styrets leder. I 2025 hadde Steenstrupsgate 4 AS en omsetning på 1,90 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 815 398 kr. Egenkapitalen var 3,44 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hroli AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 573 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Drift og utleie av fast eiendom, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under det samme.
Formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/990020140
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990020140" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990020140",
"name": "STEENSTRUPSGATE 4 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990020140" })Spør AI-assistenten
Er Steenstrupsgate 4 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Steenstrupsgate 4 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Steenstrupsgate 4 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1 % fra 2024 · +16,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,90 mill kr | 1,42 mill kr | 815 398 kr | 9,66 mill kr | 3,44 mill kr | 6,23 mill kr |
| 2024 | 1,92 mill kr | 1,56 mill kr | 1,32 mill kr | 12,83 mill kr | 2,62 mill kr | 10,21 mill kr |
| 2023 | 1,83 mill kr | 1,47 mill kr | 1,01 mill kr | 11,14 mill kr | 1,30 mill kr | 9,84 mill kr |
| 2022 | 1,75 mill kr | 1,39 mill kr | 1,01 mill kr | 9,70 mill kr | 295 766 kr | 9,40 mill kr |
| 2021 | 1,63 mill kr | 1,37 mill kr | 1,10 mill kr | 14,24 mill kr | 82 031 kr | 14,16 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 20 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 5,5 mill kr (56 % av balansen)
API og MCPGET /company/990020140/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990020140/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990020140",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1896774,
"operating_profit": 1416868,
"net_profit": 815398,
"equity": 3438473,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1915808,
"operating_profit": 1564636,
"net_profit": 1318271,
"equity": 2623075,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990020140" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Steenstrupsgate 4 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Steenstrupsgate 4 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Steenstrupsgate 4 AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 23.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.02.2014API og MCPGET /company/990020140/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990020140/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990020140",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990020140" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Steenstrupsgate 4 AS?
List alle roller i Steenstrupsgate 4 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Steenstrupsgate 4 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hroli AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990020140/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990020140/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990020140",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HROLI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990020140" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Steenstrupsgate 4 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Steenstrupsgate 4 AS eier Hroli AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Steenstrupsgate 4 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/990020140/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990020140/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990020140",
"chain": [
{ "org_no": "989226991", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "990020140", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "990020140" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Steenstrupsgate 4 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Steenstrupsgate 4 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.5.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.4.2026 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 22.4.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 22.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.4.2026 | Signatur ↗ |
| 22.4.2026 | Styre ↗ |
| 12.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.11.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990020140/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990020140/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990020140",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-13", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990020140" })Spør AI-assistenten
Når leverte Steenstrupsgate 4 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Steenstrupsgate 4 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Steenstrupsgate 4 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Caroline Holtet Snippen 6A→c/o BA5 Invest AS Cort Adelers gate 17Postnummer:0566→0254
- Endring i roller og styre+Kim Johnsen(Styrets leder)+Ole Fredrik Boldersløw Qvale(Styremedlem)−Caroline Holtet Omre(Styrets leder)−Ole Jansen Holtet(Varamedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertFormål:Drift og utleie av fast eiendom, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under det samme.→Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 35,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,80 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,81 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990020140/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990020140/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990020140",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 1896774, "percentile": 0.7285 },
"operating_margin": { "value": 0.747, "percentile": 0.8693 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990020140" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Steenstrupsgate 4 AS på i bransjen?
Hvor ligger Steenstrupsgate 4 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Steenstrupsgate 4 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+102 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Steenstrupsgate 4 AS
Hvor stor er bransjen Steenstrupsgate 4 AS tilhører?
Steenstrupsgate 4 AS er ett av 12 573 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Steenstrupsgate 4 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Steenstrupsgate 4 AS ble etablert i 2006 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Steenstrupsgate 4 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Steenstrupsgate 4 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Steenstrupsgate 4 AS?
Steenstrupsgate 4 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Drift og utleie av fast eiendom, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under det samme.
Hvem er styreleder i Steenstrupsgate 4 AS?
Styrets leder i Steenstrupsgate 4 AS er Kim Johnsen. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Steenstrupsgate 4 AS?
Steenstrupsgate 4 AS eies i hovedsak av Hroli AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Steenstrupsgate 4 AS for i 2025?
I 2025 omsatte Steenstrupsgate 4 AS for 1,90 mill kr, ned 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 815 398 kr.
Hvor holder Steenstrupsgate 4 AS til?
Steenstrupsgate 4 AS holder til i c/o BA5 Invest AS Cort Adelers gate 17, 0254, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.