- Omsetning
- 38,4 mill
- +8,2 %
- Resultat
- −975 920
- −317,3 %
- Ansatte
- 25
- +1 siden mars
Om Bjørndal Vedlikehold AS
Bjørndal Vedlikehold AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Farsund, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Erik Gunleiv Bjørndal er daglig leder, og Geir Vestbø er styreleder. I 2025 hadde Bjørndal Vedlikehold AS en omsetning på 38,37 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 975 920 kr. Egenkapitalen var 1,20 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erik Gunleiv Bjørndal med 57 % av aksjene. Selskapet er ett av 62 innen oppføring av bygninger i Farsund, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Salg av byggetjenester, vedlikehold, restaurering mv. samt kjøp og salg av aksjer og andeler.
Formål
Levere byggetjenester, vedlikehold, restaurering mv, eie og drive fast eiendom, samt kjøpe, eie og selge aksjer og andeler i andre selskaper.
API og MCPGET /company/989426249
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989426249" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989426249",
"name": "BJØRNDAL VEDLIKEHOLD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 25,
"address": { "municipality": "FARSUND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989426249" })Spør AI-assistenten
Er Bjørndal Vedlikehold AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Bjørndal Vedlikehold AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bjørndal Vedlikehold AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,2 % fra 2024 · +73,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38,37 mill kr | 4,58 mill kr | −975 920 kr | 18,27 mill kr | 1,20 mill kr | 17,06 mill kr |
| 2024 | 35,46 mill kr | 2,49 mill kr | 449 210 kr | 18,47 mill kr | 2,18 mill kr | 16,29 mill kr |
| 2023 | 33,02 mill kr | 2,51 mill kr | 422 093 kr | 20,27 mill kr | 1,73 mill kr | 18,54 mill kr |
| 2022 | 30,78 mill kr | 1,27 mill kr | 230 182 kr | 17,22 mill kr | 1,31 mill kr | 15,91 mill kr |
| 2021 | 22,14 mill kr | 1,44 mill kr | 342 429 kr | 16,31 mill kr | 1,08 mill kr | 15,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5,2 mill kr (28 % av balansen)
API og MCPGET /company/989426249/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989426249/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989426249",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 38373677,
"operating_profit": 4576243,
"net_profit": -975920,
"equity": 1203357,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 35459080,
"operating_profit": 2488358,
"net_profit": 449210,
"equity": 2179277,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989426249" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Bjørndal Vedlikehold AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bjørndal Vedlikehold AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Bjørndal Vedlikehold AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 21.06.2017Styre
2Sist endret 04.04.2018Regnskapsfører
1Sist endret 26.08.2024Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/989426249/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989426249/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989426249",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989426249" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Bjørndal Vedlikehold AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Bjørndal Vedlikehold AS?
Hvem er regnskapsfører for Bjørndal Vedlikehold AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Erik Ytterdahlhadde 8 %
- Erik Gunleiv Bjørndal52 % → 57 %
- Christian David Bjørndal40 % → 43 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erik Gunleiv Bjørndal | Person | Ordinære aksjer | 57,0 % | 57 |
| Christian David Bjørndal | Person | Ordinære aksjer | 43,0 % | 43 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989426249/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989426249/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989426249",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989426249" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bjørndal Vedlikehold AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Bjørndal Vedlikehold AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Bjørndal Vedlikehold AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Bjørndal Vedlikehold AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/989426249/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989426249/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989426249",
"chain": [
{ "org_no": "989426249", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989426249" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Bjørndal Vedlikehold AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bv Bygg | BEDR | Oppføring av bygninger | Farsund | 25 |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 5.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989426249/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989426249/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989426249",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989426249" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bjørndal Vedlikehold AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bjørndal Vedlikehold AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bjørndal Vedlikehold AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→25
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→24
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→23
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 40,5 % av driftsinntektene — 7,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,9 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -2,5 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 6,6 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,49 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 14,18 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -81,1 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,2 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,53 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 40,5 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 39,9 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 11,8 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989426249/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989426249/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989426249",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12281,
"revenue": { "value": 38373677, "percentile": 0.9298 },
"operating_margin": { "value": 0.1193, "percentile": 0.7895 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989426249" })Spør AI-assistenten
Er Bjørndal Vedlikehold AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Bjørndal Vedlikehold AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bjørndal Vedlikehold AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Bjørndal Vedlikehold AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (1,55 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 9.4.2026 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 500 000 kr | Tilskudd |
| 3.5.2024 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 500 000 kr | Tilskudd |
| 20.8.2019 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 400 000 kr | Tilskudd |
| 12.2.2015 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 150 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/989426249/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989426249/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989426249",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 500000,
"innvilget_dato": "2026-04-09",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "989426249" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Bjørndal Vedlikehold AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Bjørndal Vedlikehold AS fått?
Hvor mye har Bjørndal Vedlikehold AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Godkjenninger og registre
Bjørndal Vedlikehold AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 11 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 2 |
| Prosjekterende | Arkitektur | 1 |
| Prosjekterende | Brannkonsept | 1 |
| Prosjekterende | Bygningsfysikk | 1 |
| Prosjekterende | Konstruksjonssikkerhet | 1 |
| Prosjekterende | Lydforhold og vibrasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Miljøsanering | 1 |
| Utførende | Arbeid på bevaringsverdige byggverk | 2 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 1 |
| Utførende | Riving og miljøsanering | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Bjørndal Vedlikehold AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9.12.2022 | Vinner | Renovering av Waages hus | — | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/989426249/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989426249/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2022-622542",
"heading": "Renovering av Waages hus",
"publication_date": "2022-12-09",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "989426249" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Renovering av Waages hus» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Bjørndal Vedlikehold AS vunnet det siste året?
Investeringer
BJØRNDAL VEDLIKEHOLD AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bjørndal Bygg Og Eiendom AS | Farsund | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Lunderhaug Terrasse AS | Farsund | 94,6 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Farsund
1 000+ til i Farsund →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Bjørndal Vedlikehold AS
Hvor stor er bransjen Bjørndal Vedlikehold AS tilhører?
Bjørndal Vedlikehold AS er ett av 62 selskaper innen oppføring av bygninger i Farsund, og ett av 24 638 på landsbasis.
Hvor lenge har Bjørndal Vedlikehold AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bjørndal Vedlikehold AS ble etablert i 2006 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Er Bjørndal Vedlikehold AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bjørndal Vedlikehold AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Bjørndal Vedlikehold AS med?
Bjørndal Vedlikehold AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Registrert aktivitet: Salg av byggetjenester, vedlikehold, restaurering mv.
Hvem leder Bjørndal Vedlikehold AS?
Erik Gunleiv Bjørndal er registrert som daglig leder i Bjørndal Vedlikehold AS.
Hvilke eiere står bak Bjørndal Vedlikehold AS?
Største aksjonær i Bjørndal Vedlikehold AS er Erik Gunleiv Bjørndal med 57 % av aksjene, fulgt av Christian David Bjørndal (43 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Bjørndal Vedlikehold AS med overskudd?
Bjørndal Vedlikehold AS hadde i 2025 en omsetning på 38,37 mill kr og et underskudd på 975 920 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Bjørndal Vedlikehold AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Bjørndal Vedlikehold AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Leverer Bjørndal Vedlikehold AS til det offentlige?
Siden 2022 har Bjørndal Vedlikehold AS vunnet 1 offentlig konkurranse. Kilde: Doffin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.