Campfire AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 3,6 mill
- −47,6 %
Om Campfire AS
Campfire AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Pr og kommunikasjonstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Ole Christian Apeland er daglig leder, og Ole Christian Apeland er styreleder. I 2025 hadde Campfire AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 3,59 mill kr. Egenkapitalen var 20,15 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ole Christian Apeland med 72,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 811 innen pr og kommunikasjonstjenester i Oslo, og ett av 2 083 i Norge. Det er eldre enn 94 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Investering i aksjer og fast eiendom, samt det som naturlig hører under dette.
Formål
Investeringsvirksomhet i selskaper, eiendom og verdipapirer.
API og MCPGET /company/989232347
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989232347" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989232347",
"name": "CAMPFIRE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "73.300",
"nace_desc": "Pr og kommunikasjonstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989232347" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Campfire AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Campfire AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Campfire AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −67 299 kr | 3,59 mill kr | 20,16 mill kr | 20,15 mill kr | 8 422 kr |
| 2024 | 0 kr | −43 173 kr | 6,85 mill kr | 21,40 mill kr | 16,35 mill kr | 5,05 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −49 474 kr | 5,11 mill kr | 17,43 mill kr | 14,38 mill kr | 3,05 mill kr |
| 2022 | 0 kr | 156 435 kr | 7,44 mill kr | 16,39 mill kr | 12,11 mill kr | 4,28 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −237 851 kr | 7,20 mill kr | 13,64 mill kr | 7,52 mill kr | 6,12 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 17 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 10 mill kr (50 % av balansen)
API og MCPGET /company/989232347/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989232347/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989232347",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -67299, "net_profit": 3593246, "equity": 20150214, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -43173, "net_profit": 6851329, "equity": 16350660, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989232347" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Campfire AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Campfire AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Campfire AS de siste årene.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 14.02.2006Styre
5Sist endret 24.07.2019Revisor
1Sist endret 14.02.2006API og MCPGET /company/989232347/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989232347/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989232347",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989232347" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Campfire AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Campfire AS?
List alle roller i Campfire AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 3 flere
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ole Christian Apeland | Person | Ordinære aksjer | 72,5 % | 480 992 |
| Rolf Gjertviksten | Person | Ordinære aksjer | 20,3 % | 134 800 |
| Anders Holm | Person | Ordinære aksjer | 3,0 % | 20 000 |
| Torkel Vik | Person | Ordinære aksjer | 1,1 % | 7 359 |
| Anna Hauge Heumrønningen | Person | Ordinære aksjer | 0,9 % | 5 788 |
| Ingrid Hognaland | Person | Ordinære aksjer | 0,8 % | 5 500 |
| Lene Kristin Darell | Person | Ordinære aksjer | 0,4 % | 2 372 |
| Therese Katrine Werenskiold | Person | Ordinære aksjer | 0,3 % | 2 054 |
| Miriam Gressli Edvardsen | Person | Ordinære aksjer | 0,2 % | 1 520 |
| Campfire AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,2 % | 1 117 |
16 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989232347/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989232347/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989232347",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CAMPFIRE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 0.17, "year": 2025, … },
…
],
"total": 16
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989232347" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Campfire AS eier Campfire AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Campfire AS?
Er Campfire AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Campfire AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/989232347/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989232347/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989232347",
"chain": [
{ "org_no": "989232347", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989232347" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Campfire AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer66
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.8.2026 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 18.8.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2025 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 15.8.2025 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Kapital ↗ |
| 23.6.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.2.2025 | Kapital ↗ |
| 12.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989232347/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989232347/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989232347",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-18", "type": "Erverv av egne aksjer-fullmakt", … },
{ "dato": "2026-08-18", "type": "Fullmakt kapitalforhøyelse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989232347" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Campfire AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Campfire AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Campfire AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 47,0 % |
| Likviditetsgrad | 1649,29 | 1,68 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,8 % | 13,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989232347/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989232347/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989232347",
"nace_code": "73.300",
"industry_count": 612,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0033 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989232347" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Campfire AS blant de 612 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Campfire AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Campfire AS blant de største selskapene innen pr og kommunikasjonstjenester?
Investeringer
CAMPFIRE AS eier aksjer i 13 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Prat AS | Oslo | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Apeland AS | Oslo | 95,7 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Himmelspannet AS | Hemsedal | 18,8 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Visena AS | Nordre Follo | 10,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Novelty Food AS | Oslo | 4,2 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Bybubbly AS | Bergen | 3,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Vgan Chocolate AS | Oslo | 2,2 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Entelligens AS | Bærum | 0,2 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Campfire AS | Oslo | 0,2 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Redcord AS | Arendal | 0,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+16 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Campfire AS
Hvor stor er bransjen Campfire AS tilhører?
Campfire AS er ett av 811 selskaper innen pr og kommunikasjonstjenester i Oslo, og ett av 2 083 på landsbasis.
Hvor lenge har Campfire AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Campfire AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 94 % av selskapene.
Hvilken status har Campfire AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Campfire AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Campfire AS?
Campfire AS er registrert i bransjen Pr og kommunikasjonstjenester (næringskode 73.300). Registrert aktivitet: Investering i aksjer og fast eiendom, samt det som naturlig hører under dette.
Hvem leder Campfire AS?
Ole Christian Apeland er registrert som daglig leder i Campfire AS.
Hvem er største aksjonær i Campfire AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ole Christian Apeland største eier i Campfire AS med 72,5 % av aksjene. Nest størst er Rolf Gjertviksten med 20,3 %.
Eier Campfire AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Campfire AS 2 selskaper, deriblant Prat AS og Apeland AS.
Går Campfire AS med overskudd?
Campfire AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 3,59 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Campfire AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Campfire AS en egenkapital på 20,15 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 100 %.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.