- Omsetning
- 28,0 mill
- 2025
- Resultat
- 27,9 mill
- +12 926,8 %
Om Hv Capital IV AS
Hv Capital IV AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Nils Petter Ueland er daglig leder, og Peter Ulrik Hammerich er styreleder. I 2025 hadde Hv Capital IV AS en omsetning på 28,01 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 27,87 mill kr. Egenkapitalen var 1,51 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hitecvision AS med 49 % av aksjene. Selskapet er ett av 30 innen alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond i Stavanger, og ett av 578 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet og formål
Selskapet er et investeringsselskap. Selskapets formål er å investere i HVPE IV General Partner LP, samt i aksjer, selskapsandeler, utlån og andre typer finansielle instrumenter som til enhver tid finnes hensiktsmessig.
API og MCPGET /company/989142615
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989142615" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989142615",
"name": "HV CAPITAL IV AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.312",
"nace_desc": "Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989142615" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Hv Capital IV AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hv Capital IV AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hv Capital IV AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 28,01 mill kr | 27,88 mill kr | 27,87 mill kr | 5,70 mill kr | 1,51 mill kr | 4,19 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −101 144 kr | 213 963 kr | 13,01 mill kr | 2,63 mill kr | 10,38 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −76 036 kr | −59 376 kr | 18,98 mill kr | 18,98 mill kr | 0 kr |
| 2022 | 0 kr | −113 553 kr | −57 722 kr | 17,87 mill kr | 17,83 mill kr | 31 250 kr |
| 2021 | 0 kr | −106 090 kr | −89 047 kr | 17,92 mill kr | 17,89 mill kr | 31 250 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 98 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989142615/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989142615/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989142615",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 28014612,
"operating_profit": 27884809,
"net_profit": 27872470,
"equity": 1509990,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -101144, "net_profit": 213963, "equity": 2625977, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989142615" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hv Capital IV AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hv Capital IV AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hv Capital IV AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 25.03.2022Styre
4Sist endret 17.02.2025Revisor
1Sist endret 22.12.2005API og MCPGET /company/989142615/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989142615/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989142615",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989142615" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hv Capital IV AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hv Capital IV AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Hv Capital IV AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Eføy Investering AShadde 14 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hitecvision AS | Selskap | Ordinære aksjer | 49,0 % | 51 765 103 |
| Eføy Investering AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,1 % | 14 826 880 |
| C 3 Holding Norway AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,8 % | 9 294 462 |
| Fuglaneset Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,8 % | 9 294 462 |
| Pamar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,8 % | 9 294 462 |
| Lomsli AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 4 593 773 |
| Maringto AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 2 801 338 |
| Hv Capital IV AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,9 % | 2 031 800 |
| Psv 11 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,6 % | 1 659 725 |
9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989142615/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989142615/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989142615",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HITECVISION AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.04, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "EFØY INVESTERING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 14.05,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 9
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989142615" })Spør AI-assistenten
Er Hv Capital IV AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Hv Capital IV AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hv Capital IV AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 55 beregnede eiere.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap). Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Kunngjøringer85
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2026 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 27.4.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.4.2025 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 10.4.2025 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 17.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.2.2025 | Styre ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989142615/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989142615/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989142615",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-27", "type": "Erverv av egne aksjer-fullmakt", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989142615" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hv Capital IV AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hv Capital IV AS sist endret?
Har Hv Capital IV AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 0,5 % av driftsinntektene — 9,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 99,5 % | 83,2 % |
| Resultatmargin | 99,5 % | 78,4 % |
| Egenkapitalandel | 26,5 % | 99,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,34 | 14,30 |
| Gjeldsgrad | 2,78 | 0,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1845,9 % | -0,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 0,5 % | 9,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989142615/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989142615/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989142615",
"nace_code": "64.312",
"industry_count": 534,
"revenue": { "value": 28014612, "percentile": 0.8922 },
"operating_margin": { "value": 0.9954, "percentile": 0.7552 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989142615" })Spør AI-assistenten
Er Hv Capital IV AS blant de største selskapene innen alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond?
Hvor solid er Hv Capital IV AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hv Capital IV AS på i bransjen?
Investeringer
HV CAPITAL IV AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hv Capital IV AS | Stavanger | 1,9 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+94 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Hv Capital IV AS
Hvor stor er bransjen Hv Capital IV AS tilhører?
Hv Capital IV AS er ett av 30 selskaper innen alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond i Stavanger, og ett av 578 på landsbasis.
Hvor lenge har Hv Capital IV AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hv Capital IV AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 98 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Hv Capital IV AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond er en driftsmargin på 83,2 %. Hv Capital IV AS lå på 99,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Hv Capital IV AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hv Capital IV AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Hv Capital IV AS?
Nils Petter Ueland er registrert som daglig leder i Hv Capital IV AS.
Hvem eier Hv Capital IV AS?
Hv Capital IV AS eies i hovedsak av Hitecvision AS (49 %). Totalt er det registrert 9 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Hv Capital IV AS for i 2025?
Hv Capital IV AS hadde i 2025 en omsetning på 28,01 mill kr og et overskudd på 27,87 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Hv Capital IV AS?
Driftsresultatet for 2025 var 27,88 mill kr (driftsmargin 99,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.