Templar Invest AS
- Omsetning
- 9,5 mill
- +15,3 %
- Resultat
- 8,9 mill
- +19,8 %
Om Templar Invest AS
Templar Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Kjell Halvor Faraasen er daglig leder, og Kjell Halvor Faraasen er styreleder. I 2025 hadde Templar Invest AS en omsetning på 9,55 mill kr, en økning på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 8,91 mill kr. Egenkapitalen var 58,05 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kjell Halvor Faraasen med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 891 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Oslo, og ett av 14 179 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet
Investeringsvirksomhet, herunder å eie og forvalte aksjer, verdipapirer, fast eiendom, shipping og andre formuesgjenstander, deltagelse i andre selskaper, samt hva herved står i forbindelse, og rådgivning på de samme områder.
Formål
Investeringsvirksomhet, herunder å eie og forvalte aksjer, verdipapirer, fast eiendom, shipping og andre formuesverdier, deltagelse i andre selskaper, samt hva herved står i forbindelse, og rådgivning på de samme områder.
API og MCPGET /company/989020684
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020684" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020684",
"name": "TEMPLAR INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989020684" })Spør AI-assistenten
Hva driver Templar Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Templar Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Templar Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +15,3 % fra 2024 · −14,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,55 mill kr | 8,93 mill kr | 8,91 mill kr | 61,24 mill kr | 58,05 mill kr | 3,19 mill kr |
| 2024 | 8,28 mill kr | 8,01 mill kr | 7,44 mill kr | 55,36 mill kr | 52,23 mill kr | 3,13 mill kr |
| 2023 | 4,14 mill kr | 3,71 mill kr | 3,80 mill kr | 50,40 mill kr | 50,24 mill kr | 165 901 kr |
| 2022 | 3,67 mill kr | −1,81 mill kr | −1,72 mill kr | 50,25 mill kr | 47,77 mill kr | 2,49 mill kr |
| 2021 | 11,13 mill kr | 8,79 mill kr | 8,73 mill kr | 56,36 mill kr | 51,33 mill kr | 5,03 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989020684/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020684/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020684",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9547321,
"operating_profit": 8933045,
"net_profit": 8908512,
"equity": 58050469,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8280208,
"operating_profit": 8006439,
"net_profit": 7436096,
"equity": 52225189,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989020684" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Templar Invest AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Templar Invest AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Templar Invest AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 02.01.2006Styre
2Sist endret 02.01.2006Regnskapsfører
1Sist endret 02.01.2006Revisor
1Sist endret 15.09.2025API og MCPGET /company/989020684/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020684/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020684",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989020684" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Templar Invest AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Templar Invest AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Templar Invest AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kjell Halvor Faraasen | Person | Ordinære aksjer | 70,0 % | 296 340 |
| Joachim Faraasen | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 63 501 |
| Karianne Faraasen Rimmereid | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 63 501 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989020684/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020684/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020684",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989020684" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Templar Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Templar Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Templar Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Templar Invest AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.9.2025 | Revisor ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989020684/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020684/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020684",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-14", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989020684" })Spør AI-assistenten
Når leverte Templar Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Templar Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Templar Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 0,1 % av driftsinntektene — 9,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 93,6 % | 18,5 % |
| Resultatmargin | 93,3 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandel | 94,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 16,07 | 2,51 |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,3 % | 1,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +15,3 % | -4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,1 % | 9,6 % |
| Annen driftskostnad | 3,7 % | 9,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989020684/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020684/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020684",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12532,
"revenue": { "value": 9547321, "percentile": 0.9672 },
"operating_margin": { "value": 0.9357, "percentile": 0.9513 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989020684" })Spør AI-assistenten
Er Templar Invest AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Hvor solid er Templar Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Templar Invest AS på i bransjen?
Investeringer
TEMPLAR INVEST AS eier aksjer i 27 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mid Market Feeder Europa AS | Oslo | 1,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Dna Tracer Technologies AS | Oslo | 0,9 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Pidi 2016 AS | Oslo | 0,6 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Handelspark AS | Oslo | 0,5 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Nc Special Situations AS | Oslo | 0,4 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Nc Special Situations 2 AS | Oslo | 0,3 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Pucs 2021 AS | Oslo | 0,3 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Croatian Development Property II AS | Stavanger | 0,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Emerging Europe Land Development AS | Oslo | 0,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Nhv25 Invest AS | Oslo | 0,2 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Templar Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Templar Invest AS?
Det er registrert 14 179 selskaper i Norge innen kjøp og salg av egen fast eiendom, hvorav 2 891 i Oslo.
Er Templar Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 666 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Templar Invest AS et aktivt selskap?
Templar Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Templar Invest AS?
Daglig leder i Templar Invest AS er Kjell Halvor Faraasen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Templar Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kjell Halvor Faraasen største eier i Templar Invest AS med 70 % av aksjene. Nest størst er Joachim Faraasen med 15 %.
Hva er omsetningen til Templar Invest AS?
I 2025 omsatte Templar Invest AS for 9,55 mill kr, opp 15 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 8,91 mill kr.
Hvor solid er balansen til Templar Invest AS?
Egenkapitalen i Templar Invest AS var 58,05 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 94,8 % av totalkapitalen.
Hvem er revisor for Templar Invest AS?
Templar Invest AS bruker View Procurator AS som regnskapsfører og Berge & Lundal Revisjonsselskap AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.