Stoneart AS
Org.nr 988692166
Om Stoneart AS
Stoneart AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Morten Lie er daglig leder, og Abraham Foss er styreleder. Selskapet er ett av 38 innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Larvik, og ett av 2 004 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet og formål
Import og engrossalg av steinprodukter og verktøy, samt hva som står i forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Egenkapitalandelen på rundt 85% og nær gjeldfri balanse gjør selskapet svært solid, men marginen under bransjesnitt antyder at prispress eller kostnadsstruktur begrenser lønnsomheten til tross for 41 millioner i omsetning med kun syv ansatte. Konsentrert eierskap gjennom GRUBESAND AS (70,8%) gir sterk styringskontroll, men reduserer fleksibiliteten ved behov for ekstern kapital. Kombinasjonen av høy omsetning per ansatt og topp 25%-plassering på EK-andel tegner bildet av en kapitallett handelsvirksomhet med god finansiell buffer, men med uforløst potensial på marginsiden.
API og MCPGET /company/988692166
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988692166" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988692166",
"name": "STONEART AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.830",
"nace_desc": "Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988692166" })Spør AI-assistenten
Når ble Stoneart AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Larvik holder Stoneart AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stoneart AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 41,00 mill kr | 124 653 kr | 1,02 mill kr | 19,79 mill kr | 17,49 mill kr | 2,30 mill kr |
| 2024 | 37,99 mill kr | −2,05 mill kr | −1,54 mill kr | 19,05 mill kr | 16,47 mill kr | 2,58 mill kr |
| 2023 | 39,89 mill kr | 257 570 kr | 104 126 kr | 20,45 mill kr | 18,00 mill kr | 2,45 mill kr |
| 2022 | 41,04 mill kr | 1,66 mill kr | 950 914 kr | 21,80 mill kr | 15,43 mill kr | 6,37 mill kr |
| 2021 | 40,09 mill kr | 2,09 mill kr | 1,51 mill kr | 20,61 mill kr | 14,48 mill kr | 133 139 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 73 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/988692166/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988692166/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988692166",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 41004159,
"operating_profit": 124653,
"net_profit": 1022315,
"equity": 17490600,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 37986606,
"operating_profit": -2051219,
"net_profit": -1536554,
"equity": 16468285,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988692166" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stoneart AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stoneart AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stoneart AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 02.12.2014Styre
5Sist endret 21.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 13.09.2023Revisor
1Sist endret 10.07.2012API og MCPGET /company/988692166/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988692166/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988692166",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988692166" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stoneart AS?
Hvem er regnskapsfører for Stoneart AS?
List alle roller i Stoneart AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 endret eierandel
- Hoff Investering AS6,9 %
- K. Randen Holding AS6,9 %
- Grubesand AS82 % → 70,8 %
- Dream Path AS9,8 % → 8,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Grubesand AS | Selskap | Ordinære aksjer | 70.8 % | 2 707 |
| Dream Path AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8.4 % | 322 |
| Hoff Investering AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6.9 % | 263 |
| K. Randen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6.9 % | 263 |
| Nova - Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4.2 % | 161 |
| Jaspeke AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.9 % | 110 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988692166/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988692166/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988692166",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GRUBESAND AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 70.75, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "DREAM PATH AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 8.42, "year": 2025, … },
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988692166" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Stoneart AS eier Grubesand AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Stoneart AS?
Er Stoneart AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Stoneart AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/988692166/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988692166/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988692166",
"chain": [
{ "org_no": "979431864", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "988692166", "owner_pct": 70.75, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988692166" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stoneart AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier Stoneart AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stoneart AS | BEDR | Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr | Larvik | 7 |
Kunngjøringer53
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.7.2023 | Kapital ↗ |
| 26.7.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2023 | Styre ↗ |
| 23.3.2023 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 20.9.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988692166/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988692166/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988692166",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988692166" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stoneart AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stoneart AS sist endret?
Har Stoneart AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:Ny produksjonsmetode for tilpasning av kjøresterk skifer(Godkjent)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 73,1 % av driftsinntektene — 5,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,3 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 88,4 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | 7,95 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,8 % | 7,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,9 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 5,86 mill kr | 3,71 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 73,1 % | 67,9 % |
| Lønnskostnad | 15,7 % | 15,5 % |
| Annen driftskostnad | 10,8 % | 12,7 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988692166/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988692166/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988692166",
"nace_code": "46.830",
"industry_count": 1534,
"revenue": { "value": 41004159, "percentile": 0.844 },
"operating_margin": { "value": 0.003, "percentile": 0.3825 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988692166" })Spør AI-assistenten
Er Stoneart AS blant de største selskapene innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr?
Hvor solid er Stoneart AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stoneart AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Stoneart AS er registrert med 2 SkatteFUNN-søknader, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 20.3.2024 | Ny produksjonsmetode for tilpasning av kjøresterk skifer | 2024–2024 | Godkjent |
| 31.8.2016 | Prefabrikert bruddskifer til gulv og uteområder | 2016–2017 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/988692166/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988692166/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988692166",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Ny produksjonsmetode for tilpasning av kjøresterk skifer",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2024-03-20",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "988692166" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Stoneart AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Stoneart AS fått?
Immaterielle rettigheter
Stoneart AS har 1 design registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Steinpaneler for vegg ↗ | 20110712 | − | Henlagt | 6.9.2036 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
STONEART AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Stoneart Otta AS | Sel | 100.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+16 til på samme adresse →Godt å vite om Stoneart AS
Hvor stor er bransjen Stoneart AS tilhører?
Stoneart AS er ett av 38 selskaper innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Larvik, og ett av 2 004 på landsbasis.
Hvor lenge har Stoneart AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stoneart AS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Stoneart AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stoneart AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stoneart AS?
Morten Lie er registrert som daglig leder i Stoneart AS.
Hvem er største aksjonær i Stoneart AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Grubesand AS største eier i Stoneart AS med 70,8 % av aksjene. Nest størst er Dream Path AS med 8,4 %.
Hva omsatte Stoneart AS for i 2025?
Stoneart AS hadde i 2025 en omsetning på 41,00 mill kr og et overskudd på 1,02 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Stoneart AS?
Driftsresultatet for 2025 var 124 653 kr (driftsmargin 0,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Stoneart AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Stoneart AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Har Stoneart AS mottatt offentlig støtte?
Stoneart AS er registrert med 1 godkjent SkatteFUNN-søknad.
Hva er nettsiden til Stoneart AS?
Registrert nettside for Stoneart AS er www.stoneart.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.