Not Pulverlakk AS
- Omsetning
- 49,6 mill
- +11,3 %
- Resultat
- 1,5 mill
- −33,2 %
- Ansatte
- 41
- +2 siden mars
Om Not Pulverlakk AS
Not Pulverlakk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Overflatebehandling av metaller. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Ivar Salte er daglig leder, og Bjørn Rygg er styreleder. I 2025 hadde Not Pulverlakk AS en omsetning på 49,59 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,52 mill kr. Egenkapitalen var 7,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norsk Overflate Teknikk AS med 90,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen overflatebehandling av metaller i Sandnes, og ett av 277 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Overflatebehandling av stål og metaller, pulverlakkering.
Formål
Overflatebehandling av stål og metaller, samt handel.
API og MCPGET /company/988517976
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988517976" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988517976",
"name": "NOT PULVERLAKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.510",
"nace_desc": "Overflatebehandling av metaller",
"employees": 41,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988517976" })Spør AI-assistenten
Hva driver Not Pulverlakk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Not Pulverlakk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Not Pulverlakk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,3 % fra 2024 · +13,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 49,59 mill kr | 2,41 mill kr | 1,52 mill kr | 25,81 mill kr | 7,06 mill kr | 18,75 mill kr |
| 2024 | 44,54 mill kr | 2,72 mill kr | 2,28 mill kr | 17,53 mill kr | 5,54 mill kr | 11,98 mill kr |
| 2023 | 44,12 mill kr | 2,17 mill kr | 1,81 mill kr | 30,89 mill kr | 7,27 mill kr | 23,62 mill kr |
| 2022 | 53,72 mill kr | – | – | 31,76 mill kr | 5,46 mill kr | 26,30 mill kr |
| 2021 | 43,83 mill kr | 935 736 kr | 673 192 kr | 32,58 mill kr | 12,69 mill kr | 19,89 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,7 mill kr (14 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 7,2 mill kr (28 % av balansen)
API og MCPGET /company/988517976/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988517976/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988517976",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 49589636,
"operating_profit": 2414367,
"net_profit": 1520505,
"equity": 7064905,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 44540567,
"operating_profit": 2718905,
"net_profit": 2275958,
"equity": 5544401,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988517976" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Not Pulverlakk AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Not Pulverlakk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Not Pulverlakk AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 01.03.2008Styre
3Sist endret 05.02.2024Regnskapsfører
1Sist endret 07.09.2026Revisor
1Sist endret 17.10.2026API og MCPGET /company/988517976/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988517976/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988517976",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988517976" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Not Pulverlakk AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Not Pulverlakk AS?
Hvem er regnskapsfører for Not Pulverlakk AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute · 1 endret eierandel
- Absa Holding AS9,9 %
- Magnar Vaglehadde 16 %
- Ivar Saltehadde 3,2 %
- Norsk Overflate Teknikk AS80,8 % → 90,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norsk Overflate Teknikk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,1 % | 2 815 |
| Absa Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,9 % | 310 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988517976/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988517976/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988517976",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NORSK OVERFLATE TEKNIKK AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 90.08,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "ABSA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 9.92, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988517976" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Not Pulverlakk AS eier Norsk Overflate Teknikk AS, og hvem eier resten?
Er Not Pulverlakk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Not Pulverlakk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Norsk Overflate Teknikk AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/988517976/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988517976/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988517976",
"chain": [
{ "org_no": "981931734", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "995618478", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "990846901", "owner_pct": 56.5, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988517976" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Not Pulverlakk AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Not Pulverlakk AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Not Pulverlakk AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Not Pulverlakk AS | BEDR | Overflatebehandling av metaller | Sandnes | 41 |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.10.2026 | Revisor ↗ |
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.2.2024 | Styre ↗ |
| 7.7.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988517976/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988517976/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988517976",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-17", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988517976" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Not Pulverlakk AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Not Pulverlakk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Not Pulverlakk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+TELL NORGE AS(Revisor)−PRICEWATERHOUSECOOPERS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−SECANT AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:42→41
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 49,0 % av driftsinntektene — 7,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandel | 27,4 % | 38,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,10 | 1,47 |
| Gjeldsgrad | 2,65 | 1,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,5 % | 22,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,3 % | +11,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,21 mill kr | 1,46 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 17,3 % | 17,3 % |
| Lønnskostnad | 49,0 % | 41,3 % |
| Annen driftskostnad | 24,4 % | 25,6 % |
| Avskrivninger | 4,4 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988517976/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988517976/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988517976",
"nace_code": "25.510",
"industry_count": 151,
"revenue": { "value": 49589636, "percentile": 0.9133 },
"operating_margin": { "value": 0.0487, "percentile": 0.4754 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988517976" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Not Pulverlakk AS på i bransjen?
Hvor ligger Not Pulverlakk AS blant de 151 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Not Pulverlakk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Not Pulverlakk AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 7.7.2015 | Gjenvinningsteknologi NOT | 2015–2017 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/988517976/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988517976/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988517976",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Gjenvinningsteknologi NOT", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2015-07-07", … }
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "988517976" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Not Pulverlakk AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Not Pulverlakk AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså i Sandnes
1 000+ til i Sandnes →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Not Pulverlakk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Not Pulverlakk AS?
Det er registrert 277 selskaper i Norge innen overflatebehandling av metaller, hvorav 4 i Sandnes.
Er Not Pulverlakk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 11 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Not Pulverlakk AS?
Not Pulverlakk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Not Pulverlakk AS?
Daglig leder i Not Pulverlakk AS er Ivar Salte, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Not Pulverlakk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Norsk Overflate Teknikk AS største eier i Not Pulverlakk AS med 90,1 % av aksjene. Nest størst er Absa Holding AS med 9,9 %.
Hva er omsetningen til Not Pulverlakk AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 49,59 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 7,06 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Not Pulverlakk AS?
I 2025 hadde Not Pulverlakk AS et driftsresultat på 2,41 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 4,9 %.
Hvor solid er balansen til Not Pulverlakk AS?
Egenkapitalen i Not Pulverlakk AS var 7,06 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 27,4 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Not Pulverlakk AS?
Not Pulverlakk AS har en registrert aksjekapital på 3,13 mill kr, fordelt på 31 250 aksjer.
Er Not Pulverlakk AS registrert i MVA-registeret?
Not Pulverlakk AS er registrert i MVA-registeret (siden 2005) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.