Nyarc AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −23 514
- 7 års regnskap
Om Nyarc AS
Nyarc AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Namsos, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Arkitektvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Magne Normann Lysberg er styrets leder. I 2025 hadde Nyarc AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 23 514 kr. Egenkapitalen var 465 148 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eilif Myren med 28 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen arkitektvirksomhet i Namsos, og ett av 4 251 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Eie aksjer i andre selskaper eller på annen måte delta i annen forretningsvirksomhet.
API og MCPGET /company/988408875
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988408875" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988408875",
"name": "NYARC AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.110",
"nace_desc": "Arkitektvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NAMSOS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988408875" })Spør AI-assistenten
Når ble Nyarc AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Namsos holder Nyarc AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nyarc AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −41 007 kr | −23 514 kr | 4,55 mill kr | 465 148 kr | 4,08 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −47 407 kr | −29 078 kr | 4,87 mill kr | 936 838 kr | 3,94 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −55 471 kr | −39 627 kr | 4,52 mill kr | 965 916 kr | 3,56 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −66 457 kr | 1,12 mill kr | 6,20 mill kr | 1,10 mill kr | 5,09 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −57 726 kr | 1,26 mill kr | 6,64 mill kr | 1,35 mill kr | 5,29 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/988408875/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988408875/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988408875",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -41007, "net_profit": -23514, "equity": 465148, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -47407, "net_profit": -29078, "equity": 936838, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988408875" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nyarc AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nyarc AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nyarc AS i 2025?
Roller og styre10
Styre
8Sist endret 06.11.2024Regnskapsfører
1Sist endret 11.11.2025Revisor
1Sist endret 26.11.2024API og MCPGET /company/988408875/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988408875/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988408875",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988408875" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nyarc AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nyarc AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nyarc AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Mari Bergin1,9 %
- Mathias Vastenhouw Strømhadde 1,4 %
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Eilif Myren | Person | Ordinære aksjer | 28,0 % | 591 |
| Magne Normann Lysberg | Person | Ordinære aksjer | 18,8 % | 396 |
| Gyda Løken | Person | Ordinære aksjer | 8,8 % | 185 |
| Jan-Christer Torvik | Person | Ordinære aksjer | 7,6 % | 160 |
| Bjarne Marius Iversen | Person | Ordinære aksjer | 7,1 % | 150 |
| Jørgen Wien | Person | Ordinære aksjer | 7,1 % | 150 |
| Marion Kristina Fust Sæternes | Person | Ordinære aksjer | 7,1 % | 150 |
| Øyvind Kristiansen | Person | Ordinære aksjer | 7,1 % | 150 |
| Nyarc AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,3 % | 48 |
| Geir Ove Heimsnes Torgersen | Person | Ordinære aksjer | 1,9 % | 40 |
14 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988408875/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988408875/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988408875",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NYARC AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 2.27, "year": 2025, … },
…
],
"total": 14
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988408875" })Spør AI-assistenten
Er Nyarc AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Nyarc AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nyarc AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Nyarc AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/988408875/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988408875/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988408875",
"chain": [
{ "org_no": "988408875", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988408875" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Nyarc AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2025 | Kapital ↗ |
| 1.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2024 | Revisor ↗ |
| 26.11.2024 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 6.11.2024 | Styre ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2024 | Styre ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988408875/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988408875/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988408875",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-01", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988408875" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Nyarc AS sist endret?
Har Nyarc AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Nyarc AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 10,2 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 8,78 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,1 % | 12,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988408875/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988408875/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988408875",
"nace_code": "71.110",
"industry_count": 1749,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0006 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988408875" })Spør AI-assistenten
Er Nyarc AS blant de største selskapene innen arkitektvirksomhet?
Hvor solid er Nyarc AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Nyarc AS blant de 1749 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
NYARC AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Arcon Prosjekt AS | Namsos | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Nyarc AS | Namsos | 2,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 4 tilVis færre
Godt å vite om Nyarc AS
Hvor stor er bransjen Nyarc AS tilhører?
Nyarc AS er ett av 10 selskaper innen arkitektvirksomhet i Namsos, og ett av 4 251 på landsbasis.
Hvor lenge har Nyarc AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nyarc AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 81 % av selskapene.
Hvilken status har Nyarc AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nyarc AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Nyarc AS?
Nyarc AS er registrert i bransjen Arkitektvirksomhet (næringskode 71.110). Registrert aktivitet: Holdingselskap.
Hva slags selskap er Nyarc AS?
Organisasjonsformen til Nyarc AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Nyarc AS?
Nyarc AS eies i hovedsak av Eilif Myren (28 %). Totalt er det registrert 14 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Eier Nyarc AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Nyarc AS 1 selskap, deriblant Arcon Prosjekt AS.
Hva omsatte Nyarc AS for i 2025?
I 2025 omsatte Nyarc AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 23 514 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.