Malermester Runar Danielsen AS
- Omsetning
- 5,8 mill
- −54,8 %
- Resultat
- 706 259
- −55,3 %
Om Malermester Runar Danielsen AS
Malermester Runar Danielsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Runar Danielsen er daglig leder, og Runar Danielsen er styreleder. I 2025 hadde Malermester Runar Danielsen AS en omsetning på 5,78 mill kr, en nedgang på 55 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 706 259 kr. Egenkapitalen var 7,78 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Runar Danielsen med 93,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 54 innen maler- og glassarbeid i Skien, og ett av 4 958 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Salg av tjenester og produkter relatert til maling, flislegging og tapetsering for næringskunder og forbrukere ved renoveringsprosjekter og nye prosjekter. Ovennevnte tjenester samt andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet og kjøp av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak inngår i selskapets formålsparagraf.
API og MCPGET /company/988399361
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399361" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399361",
"name": "MALERMESTER RUNAR DANIELSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988399361" })Spør AI-assistenten
Hvor i Skien holder Malermester Runar Danielsen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Malermester Runar Danielsen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Malermester Runar Danielsen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −54,8 % fra 2024 · −55,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,78 mill kr | −147 784 kr | 706 259 kr | 9,17 mill kr | 7,78 mill kr | 1,39 mill kr |
| 2024 | 12,80 mill kr | 1,95 mill kr | 1,58 mill kr | 9,53 mill kr | 7,32 mill kr | 2,20 mill kr |
| 2023 | 13,53 mill kr | 4,30 mill kr | 3,32 mill kr | 10,62 mill kr | 8,25 mill kr | 2,37 mill kr |
| 2022 | 12,17 mill kr | 3,17 mill kr | 2,40 mill kr | 11,38 mill kr | 4,93 mill kr | 6,46 mill kr |
| 2021 | 12,96 mill kr | 3,43 mill kr | 2,65 mill kr | 7,28 mill kr | 2,73 mill kr | 4,55 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 28 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/988399361/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399361/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399361",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5781577,
"operating_profit": -147784,
"net_profit": 706259,
"equity": 7780861,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12798593,
"operating_profit": 1949818,
"net_profit": 1579024,
"equity": 7324602,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988399361" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Malermester Runar Danielsen AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malermester Runar Danielsen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malermester Runar Danielsen AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 06.07.2005Styre
2Sist endret 07.10.2010Regnskapsfører
1Sist endret 09.06.2022Revisor
1Sist endret 22.11.2007API og MCPGET /company/988399361/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399361/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399361",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988399361" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Malermester Runar Danielsen AS?
List alle roller i Malermester Runar Danielsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Malermester Runar Danielsen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
- Roald Lunde-Vestølhadde 8,1 %
- Runar Danielsen91,9 % → 93,8 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Runar Danielsen | Person | Ordinære aksjer | 93,8 % | 150 |
| Malermester Runar Danielsen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,3 % | 10 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988399361/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399361/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399361",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MALERMESTER RUNAR DANIELSEN AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 6.25,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988399361" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Malermester Runar Danielsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Malermester Runar Danielsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Malermester Runar Danielsen AS eier Malermester Runar Danielsen AS, og hvem eier resten?
Datterselskaper av Malermester Runar Danielsen AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/988399361/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399361/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399361",
"chain": [
{ "org_no": "988399361", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988399361" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Malermester Runar Danielsen AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malermester Runar Danielsen AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Skien | − |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988399361/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399361/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399361",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988399361" })Spør AI-assistenten
Når ble Malermester Runar Danielsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malermester Runar Danielsen AS sist godkjent årsregnskap?
Har Malermester Runar Danielsen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 6,4 % av driftsinntektene — 5,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,6 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 12,2 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 84,8 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 5,37 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,1 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -54,8 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,2 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 50,9 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 18,0 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 6,4 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988399361/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399361/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399361",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 5781577, "percentile": 0.7135 },
"operating_margin": { "value": -0.0256, "percentile": 0.259 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988399361" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Malermester Runar Danielsen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Malermester Runar Danielsen AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Hvor solid er Malermester Runar Danielsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
MALERMESTER RUNAR DANIELSEN AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Maler- Og Byggtapetsererfirma Runar Danielsen AS | Skien | 100,0 % | 2015 | 2025 | Slettet |
| Malermester Runar Danielsen AS | Skien | 6,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Mesteralliansen AS | Fredrikstad | 1,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Sparebanken Norge | Bergen | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Skien
1 000+ til i Skien →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Malermester Runar Danielsen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malermester Runar Danielsen AS?
Det er registrert 4 958 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 54 i Skien.
Er Malermester Runar Danielsen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 89 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Malermester Runar Danielsen AS i Enhetsregisteret?
Malermester Runar Danielsen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Malermester Runar Danielsen AS?
Malermester Runar Danielsen AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Malermester Runar Danielsen AS?
Daglig leder i Malermester Runar Danielsen AS er Runar Danielsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Malermester Runar Danielsen AS?
Malermester Runar Danielsen AS eies i hovedsak av Runar Danielsen (93,8 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Malermester Runar Danielsen AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,78 mill kr, ned 55 % fra 2024. Egenkapitalen var 7,78 mill kr ved årsslutt.
Hva er organisasjonsnummeret til Malermester Runar Danielsen AS?
Organisasjonsnummeret til Malermester Runar Danielsen AS er 988 399 361. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 06.07.2005.
Hvem er revisor for Malermester Runar Danielsen AS?
Malermester Runar Danielsen AS bruker Kulltangen Regnskap AS som regnskapsfører og Din Revisor Telemark AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.