Maskinsikkerhet AS
Org.nr 988037133
Om Maskinsikkerhet AS
Maskinsikkerhet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Fron, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Paal Søberg er daglig leder, og Paal Søberg er styreleder. I 2024 hadde Maskinsikkerhet AS en omsetning på 31 958 kr, en økning på 7 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 24 427 kr. Egenkapitalen var −3,84 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Paal Søberg med 95 % av aksjene. Selskapet er ett av 50 i Norge innen produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (86 %).
Aktivitet
Utvikle og markedsføre standardiserte merke- og betjeneingssystemer for hydrauliske og elektriske koblinger på maskiner og nyttekjøretøyer med tilhørende utstyr.
Formål
Å utvikle og markedsføre standardiserte merke- og betjeneingssystemer for hydrauliske og elektriske koblinger på maskiner og nyttekjøretøyer med tilhørende utstyr. Selskapet kan videre drive annen virksomhet som er forenlig med de forannevnte aktivitetene, herunder å gjøre seg interessert som aksjeeier i andre selskaper med samme eller beslektet virksomhet.
API og MCPGET /company/988037133
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988037133" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988037133",
"name": "MASKINSIKKERHET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "28.120",
"nace_desc": "Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORD-FRON", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988037133" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Maskinsikkerhet AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Maskinsikkerhet AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nord-Fron holder Maskinsikkerhet AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 31 958 kr | −24 434 kr | −24 427 kr | 367 656 kr | −3,84 mill kr | 4,21 mill kr |
| 2023 | 29 783 kr | −46 805 kr | −46 800 kr | 360 950 kr | −3,81 mill kr | 4,18 mill kr |
| 2022 | 33 010 kr | −18 356 kr | −18 357 kr | 371 019 kr | −3,77 mill kr | 4,14 mill kr |
| 2021 | 62 586 kr | −91 812 kr | −91 812 kr | 358 423 kr | −3,75 mill kr | 4,11 mill kr |
| 2020 | 99 157 kr | −44 663 kr | −44 660 kr | 411 965 kr | −3,66 mill kr | 4,07 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/988037133/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988037133/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988037133",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 31958,
"operating_profit": -24434,
"net_profit": -24427,
"equity": -3838920,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 29783,
"operating_profit": -46805,
"net_profit": -46800,
"equity": -3814493,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988037133" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maskinsikkerhet AS per år.
Hvordan har omsetningen til Maskinsikkerhet AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Maskinsikkerhet AS i 2024?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 31.03.2005Styre
1Sist endret 30.12.2025API og MCPGET /company/988037133/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988037133/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988037133",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988037133" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Maskinsikkerhet AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Maskinsikkerhet AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Maskinsikkerhet AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Paal Søberg95 %
- Ellen Kristin Bakkenhadde 47,5 %
- Inger Anne Hukkelåshadde 47,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Paal Søberg | Person | Ordinære aksjer | 95.0 % | 190 |
| Svein Bårdseth | Person | Ordinære aksjer | 5.0 % | 10 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988037133/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988037133/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988037133",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988037133" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Maskinsikkerhet AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Maskinsikkerhet AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Maskinsikkerhet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maskinsikkerhet AS | BEDR | Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr | Nord-Fron | − |
Kunngjøringer45
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.12.2025 | Styre ↗ |
| 3.11.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.11.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.11.2020 | Foretaksnavn ↗ |
| 7.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988037133/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988037133/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988037133",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-12-30", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2025-11-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988037133" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Maskinsikkerhet AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Maskinsikkerhet AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Maskinsikkerhet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -1044,2 % | 66,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,09 | 2,73 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988037133/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988037133/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988037133",
"nace_code": "28.120",
"industry_count": 43,
"revenue": { "value": 31958, "percentile": 0.2927 },
"operating_margin": { "value": -0.7646, "percentile": 0 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988037133" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Maskinsikkerhet AS på i bransjen?
Hvor ligger Maskinsikkerhet AS blant de 43 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Maskinsikkerhet AS sammenlignet med andre i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Maskinsikkerhet AS har 3 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| SAFETYLOCK ↗ | 200503173 | 232112 | Registrert | 25.4.2036 |
| SAfETYMARK ↗ | 200503172 | 232114 | Registrert | 25.4.2036 |
| MASKIN & SIKKERHET ↗ | 200503168 | 232110 | Registrert | 25.4.2036 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Nord-Fron
1 000+ til i Nord-Fron →Ofte spurt om Maskinsikkerhet AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Maskinsikkerhet AS?
Det er registrert 50 selskaper i Norge innen produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr.
Er Maskinsikkerhet AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 67 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Maskinsikkerhet AS et aktivt selskap?
Maskinsikkerhet AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Maskinsikkerhet AS?
Daglig leder i Maskinsikkerhet AS er Paal Søberg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Maskinsikkerhet AS?
Maskinsikkerhet AS eies i hovedsak av Paal Søberg (95 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Maskinsikkerhet AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 31 958 kr, opp 7 % fra 2023. Egenkapitalen var −3,84 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Maskinsikkerhet AS?
I 2024 hadde Maskinsikkerhet AS et driftsresultat på −24 434 kr.
Hvor ligger Maskinsikkerhet AS?
Forretningsadressen til Maskinsikkerhet AS er Rustvegen 177, 2640, VINSTRA i Nord-Fron kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.