- Omsetning
- 145 mill
- +19,9 %
- Resultat
- 12,1 mill
- +0,2 %
- Ansatte
- 70
- +12 siden mars
Om G-Miljø AS
G-Miljø AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Fron, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Oppsamling og behandling av avløpsvann. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Geir Havn er daglig leder, og Ole Kristian Qvale er styreleder. Selskapet er ett av 479 i Norge innen oppsamling og behandling av avløpsvann. Det ble etablert samme år som 19 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Tjenester med utførelse av vann- og avløpstjenester.
Formål
Oppsamling og behandling av avløpsvann, ADR samt inspeksjon av vann og avløp og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
AI-sammendrag
Vekst på 20% til 145 mill. kr på bare fem år etter stiftelsen plasserer virksomheten blant de 10% største i bransjen både på omsetning og antall ansatte, med en driftsmargin over snittet. Den lave egenkapitalandelen på 20% (26 av 130 mill. kr) og gjeld på 104 mill. kr gjør likevel balansen mer sårbar enn hos de fleste konkurrentene, og en eierandel på 50% hos VA 365 Holding gir en tydelig strategisk eier med betydelig påvirkningskraft.
API og MCPGET /company/925330698
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925330698" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925330698",
"name": "G-MILJØ AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "37.000",
"nace_desc": "Oppsamling og behandling av avløpsvann",
"employees": 70,
"address": { "municipality": "NORD-FRON", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925330698" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over G-Miljø AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er G-Miljø AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble G-Miljø AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +19,9 % fra 2024 · +219,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 145,16 mill kr | 19,69 mill kr | 12,15 mill kr | 129,96 mill kr | 26,31 mill kr | 103,65 mill kr |
| 2024 | 121,11 mill kr | 17,88 mill kr | 12,12 mill kr | 112,41 mill kr | 24,16 mill kr | 88,24 mill kr |
| 2023 | 95,29 mill kr | 18,62 mill kr | 12,68 mill kr | 83,90 mill kr | 21,04 mill kr | 62,86 mill kr |
| 2022 | 62,05 mill kr | 10,09 mill kr | 6,98 mill kr | 67,29 mill kr | 12,96 mill kr | 54,33 mill kr |
| 2021 | 45,37 mill kr | 4,71 mill kr | 3,65 mill kr | 15,06 mill kr | 8,17 mill kr | 6,89 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 33 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/925330698/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925330698/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925330698",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 145161377,
"operating_profit": 19687882,
"net_profit": 12147295,
"equity": 26309388,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 121111088,
"operating_profit": 17881539,
"net_profit": 12123037,
"equity": 24162092,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925330698" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til G-Miljø AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til G-Miljø AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til G-Miljø AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.12.2020Styre
2Sist endret 27.02.2025Revisor
1Sist endret 19.10.2023API og MCPGET /company/925330698/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925330698/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925330698",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925330698" })Spør AI-assistenten
List alle roller i G-Miljø AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i G-Miljø AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i G-Miljø AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Havn Holding AS50 %
- Alexander Haverstad AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Havn Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 5 000 |
| Va 365 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 5 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925330698/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925330698/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925330698",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HAVN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "VA 365 HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925330698" })Spør AI-assistenten
Hvem eier G-Miljø AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av G-Miljø AS eier Havn Holding AS, og hvem eier resten?
Er G-Miljø AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| G-Miljø Øst | BEDR | Oppsamling og behandling av avløpsvann | Nord-Fron | 46 |
| G-Miljø Vest | BEDR | Oppsamling og behandling av avløpsvann | Molde | 24 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2025 | Styre ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.10.2023 | Revisor ↗ |
| 21.9.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.9.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925330698/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925330698/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925330698",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925330698" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i G-Miljø AS sist endret?
Har G-Miljø AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for G-Miljø AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:75→70
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:71→75
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:61→71
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:60→61
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 33,1 % av driftsinntektene — 2,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,6 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 8,4 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 20,2 % | 48,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,51 | 1,85 |
| Gjeldsgrad | 3,94 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 46,2 % | 1,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +19,9 % | +1,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,07 mill kr | 2,20 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 17,3 % | 14,6 % |
| Lønnskostnad | 33,1 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 29,9 % | 32,6 % |
| Avskrivninger | 6,1 % | 5,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925330698/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925330698/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925330698",
"nace_code": "37.000",
"industry_count": 188,
"revenue": { "value": 145161377, "percentile": 0.9674 },
"operating_margin": { "value": 0.1356, "percentile": 0.7303 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925330698" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til G-Miljø AS på i bransjen?
Hvor ligger G-Miljø AS blant de 188 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til G-Miljø AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlige anbud
G-Miljø AS har vunnet 2 offentlige anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.5.2026 | Vinner | Rammeavtale suge- og spyletjenester | Innlandet | − | − | Tildelt |
| 10.6.2024 | Vinner | Slamanbud RIR | Møre og Romsdal | 30.12.2027 | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/925330698/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925330698/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 2, "tenders_won_12mo": 1, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-108572",
"heading": "Rammeavtale suge- og spyletjenester",
"publication_date": "2026-05-12",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2024-108639",
"heading": "Slamanbud RIR",
"publication_date": "2024-06-10",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "925330698" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har G-Miljø AS vunnet i offentlige kontrakter totalt?
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til G-Miljø AS?
Hva gikk anbudet «Rammeavtale suge- og spyletjenester» ut på?
Investeringer
G-MILJØ AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Slettås Vann- Og Avløpsteknikk AS | Orkland | 15,9 % | 2021 | 2023 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om G-Miljø AS
Hvor stor er bransjen G-Miljø AS tilhører?
G-Miljø AS er ett av 479 selskaper i Norge innen oppsamling og behandling av avløpsvann.
Hvor lenge har G-Miljø AS eksistert sammenlignet med bransjen?
G-Miljø AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 31 % av selskapene i bransjen.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til G-Miljø AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder G-Miljø AS?
Geir Havn er registrert som daglig leder i G-Miljø AS.
Hvem er styreleder i G-Miljø AS?
Styrets leder i G-Miljø AS er Ole Kristian Qvale. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier G-Miljø AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Havn Holding AS største eier i G-Miljø AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Va 365 Holding AS med 50 %.
Hva omsatte G-Miljø AS for i 2025?
I 2025 omsatte G-Miljø AS for 145,16 mill kr, opp 20 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 12,15 mill kr.
Hvor stor aksjekapital har G-Miljø AS?
Den registrerte aksjekapitalen i G-Miljø AS er 200 000 kr (10 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder G-Miljø AS til?
G-Miljø AS holder til i Servicevegen 52, 2640, VINSTRA, i Nord-Fron kommune i Innlandet.
Er G-Miljø AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.