Høytrykks-Vakta AS
- Omsetning
- 22,6 mill
- −17,5 %
- Resultat
- 1,2 mill
- −50,8 %
- Ansatte
- 10
- −1 siden mars
Om Høytrykks-Vakta AS
Høytrykks-Vakta AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensaker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppsamling og behandling av avløpsvann. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Kristian Fjeldheim Enderud er daglig leder, og Rune Odd Andersen er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen oppsamling og behandling av avløpsvann i Ullensaker, og ett av 479 i Norge. Det ble etablert samme år som 15 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Tjenestelevering innen vann og avløp, samt annet som står i forbindelse med dette, herunder investering i selskap med samme formål.
AI-sammendrag
Høy egenkapitalandel (73%) kombinert med topp-25%-omsetning og over-snitt driftsmargin i en bransje med 183 aktører viser at dette er et veldrevet nisjebyrå innen vann og avløp i Ullensaker-regionen. Omsetningsfallet på 17% til 23 mill. kr bør følges nøye, men den solide balansen med kun 4 mill. kr i gjeld gir god buffer mot midlertidige svingninger. Fullt heleid av HTV INVEST AS og med kun én styrerepresentant er selskapet tett kontrollert, noe som gir rask beslutningstaking, men begrenset intern styringsstruktur.
API og MCPGET /company/917804184
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917804184" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917804184",
"name": "HØYTRYKKS-VAKTA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "37.000",
"nace_desc": "Oppsamling og behandling av avløpsvann",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "ULLENSAKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917804184" })Spør AI-assistenten
Hva driver Høytrykks-Vakta AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Høytrykks-Vakta AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Høytrykks-Vakta AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −17,5 % fra 2024 · −13 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22,59 mill kr | 1,50 mill kr | 1,18 mill kr | 15,39 mill kr | 10,98 mill kr | 4,41 mill kr |
| 2024 | 27,38 mill kr | 3,04 mill kr | 2,40 mill kr | 14,12 mill kr | 9,80 mill kr | 4,32 mill kr |
| 2023 | 22,75 mill kr | 1,58 mill kr | 1,25 mill kr | 10,74 mill kr | 7,40 mill kr | 3,34 mill kr |
| 2022 | 24,15 mill kr | 1,61 mill kr | 1,27 mill kr | 11,05 mill kr | 6,15 mill kr | 4,90 mill kr |
| 2021 | 25,96 mill kr | 362 769 kr | 268 113 kr | 14,09 mill kr | 4,88 mill kr | 9,21 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 27 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 7,5 mill kr (49 % av balansen)
API og MCPGET /company/917804184/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917804184/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917804184",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 22591324,
"operating_profit": 1501700,
"net_profit": 1182522,
"equity": 10984009,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 27378407,
"operating_profit": 3038107,
"net_profit": 2401072,
"equity": 9801487,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917804184" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Høytrykks-Vakta AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Høytrykks-Vakta AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Høytrykks-Vakta AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 21.03.2022Styre
1Sist endret 29.09.2016Regnskapsfører
1Sist endret 03.12.2019Revisor
1Sist endret 29.09.2016API og MCPGET /company/917804184/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917804184/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917804184",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917804184" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Høytrykks-Vakta AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Høytrykks-Vakta AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Høytrykks-Vakta AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Htv Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917804184/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917804184/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917804184",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HTV INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917804184" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Høytrykks-Vakta AS eier Htv Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Høytrykks-Vakta AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Høytrykks-Vakta AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Htv Invest AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/917804184/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917804184/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917804184",
"chain": [
{ "org_no": "988622311", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "917804184", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917804184" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Høytrykks-Vakta AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Høytrykks-Vakta AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Høytrykks Vakta AS | BEDR | Oppsamling og behandling av avløpsvann | Ullensaker | 10 |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2022 | Signatur ↗ |
| 21.3.2022 | Daglig leder ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917804184/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917804184/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917804184",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917804184" })Spør AI-assistenten
Har Høytrykks-Vakta AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Høytrykks-Vakta AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Høytrykks-Vakta AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 44,7 % av driftsinntektene — 8,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,6 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 5,2 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 71,4 % | 48,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,27 | 1,85 |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,8 % | 1,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -17,5 % | +1,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,26 mill kr | 2,20 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,7 % | 14,6 % |
| Lønnskostnad | 44,7 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 36,7 % | 32,6 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 5,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917804184/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917804184/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917804184",
"nace_code": "37.000",
"industry_count": 188,
"revenue": { "value": 22591324, "percentile": 0.788 },
"operating_margin": { "value": 0.0665, "percentile": 0.5658 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917804184" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Høytrykks-Vakta AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Høytrykks-Vakta AS blant de største selskapene innen oppsamling og behandling av avløpsvann?
Hvor solid er Høytrykks-Vakta AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+7 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Høytrykks-Vakta AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Høytrykks-Vakta AS?
Det er registrert 479 selskaper i Norge innen oppsamling og behandling av avløpsvann, hvorav 3 i Ullensaker.
Er Høytrykks-Vakta AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 15 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Høytrykks-Vakta AS et aktivt selskap?
Høytrykks-Vakta AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Høytrykks-Vakta AS?
Daglig leder i Høytrykks-Vakta AS er Kristian Fjeldheim Enderud, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Høytrykks-Vakta AS?
Rune Odd Andersen er registrert som styreleder i Høytrykks-Vakta AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Høytrykks-Vakta AS?
Høytrykks-Vakta AS eies i hovedsak av Htv Invest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Høytrykks-Vakta AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 22,59 mill kr, ned 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 10,98 mill kr ved årsslutt.
Er Høytrykks-Vakta AS registrert i MVA-registeret?
Høytrykks-Vakta AS er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.