- Omsetning
- 6,5 mill
- −12,3 %
- Resultat
- −1,3 mill
- 7 års regnskap
Om Meto Gruppen AS
Meto Gruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding av metaller. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Guro Mass Heidenberg er daglig leder, og Marius Heidenberg er styreleder. I 2025 hadde Meto Gruppen AS en omsetning på 6,53 mill kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,34 mill kr. Egenkapitalen var 993 985 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Torkil Heidenberg med 33,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 32 innen bearbeiding av metaller i Fredrikstad, og ett av 2 022 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Produksjon av metallprodukter, tjenesteyting innen interiør, design og hovslageryrket.
Formål
Produksjon og bearbeiding av metallprodukter, kjøp og salg samt kursvirksomhet og tjenesteyting innen hovslagerfaget. Selskapet kan også drive med kjøp og salg av designprodukter og designtjenester. Selskapet kan også investere i aksjer og andre virksomheter, samt fast eiendom.
API og MCPGET /company/987808284
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987808284" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987808284",
"name": "METO GRUPPEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.530",
"nace_desc": "Bearbeiding av metaller",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FREDRIKSTAD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987808284" })Spør AI-assistenten
Hva driver Meto Gruppen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Meto Gruppen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Meto Gruppen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −12,3 % fra 2024 · −46,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,53 mill kr | −1,33 mill kr | −1,34 mill kr | 1,65 mill kr | 993 985 kr | 653 267 kr |
| 2024 | 7,44 mill kr | −245 910 kr | −125 657 kr | 4,16 mill kr | 2,34 mill kr | 1,82 mill kr |
| 2023 | 11,43 mill kr | 1,62 mill kr | 1,31 mill kr | 5,64 mill kr | 3,76 mill kr | 1,88 mill kr |
| 2022 | 12,47 mill kr | 1,95 mill kr | 1,54 mill kr | 4,25 mill kr | 2,85 mill kr | 1,40 mill kr |
| 2021 | 12,16 mill kr | 835 132 kr | 631 607 kr | 3,23 mill kr | 2,07 mill kr | 1,16 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 36 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/987808284/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987808284/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987808284",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6530277,
"operating_profit": -1325429,
"net_profit": -1342929,
"equity": 993985,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7443764,
"operating_profit": -245910,
"net_profit": -125657,
"equity": 2336915,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987808284" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Meto Gruppen AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Meto Gruppen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Meto Gruppen AS per år.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 28.08.2018Styre
4Sist endret 29.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 26.02.2009Revisor
1Sist endret 18.10.2017API og MCPGET /company/987808284/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987808284/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987808284",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987808284" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Meto Gruppen AS?
List alle roller i Meto Gruppen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Meto Gruppen AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
- Illegal Design AS30,8 %
- Jejo Consulting AS25,8 %
- Mette Synnøve Masshadde 2,3 %
- Torkil Heidenberg87,8 % → 33,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Torkil Heidenberg | Person | Ordinære aksjer | 33,5 % | 134 |
| Illegal Design AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,8 % | 123 |
| Jejo Consulting AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,8 % | 103 |
| Marius Heidenberg | Person | Ordinære aksjer | 7,5 % | 30 |
| Guro Mass Heidenberg | Person | Ordinære aksjer | 2,5 % | 10 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987808284/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987808284/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987808284",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ILLEGAL DESIGN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30.75, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "JEJO CONSULTING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 25.75,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987808284" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Meto Gruppen AS?
Er Meto Gruppen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Meto Gruppen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Meto Gruppen AS | BEDR | Bearbeiding av metaller | Fredrikstad | − |
| Norsk Hovslagersenter | BEDR | Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted | Fredrikstad | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2026 | Styre ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2024 | Kapital ↗ |
| 14.11.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 14.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 5.9.2024 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987808284/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987808284/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987808284",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-29", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987808284" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Meto Gruppen AS sist endret?
Har Meto Gruppen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Meto Gruppen AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+Marius Heidenberg(Styrets leder)+Torkil Heidenberg(Styremedlem)−Marius Heidenberg(Styremedlem)−Torkil Heidenberg(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 53,9 % av driftsinntektene — 24,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -20,3 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | -20,6 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 60,3 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,02 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,66 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | -135,1 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,3 % | +2,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 53,9 % | 29,6 % |
| Lønnskostnad | 36,2 % | 38,3 % |
| Annen driftskostnad | 29,2 % | 20,3 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987808284/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987808284/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987808284",
"nace_code": "25.530",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 6530277, "percentile": 0.6461 },
"operating_margin": { "value": -0.203, "percentile": 0.1073 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987808284" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Meto Gruppen AS blant de 849 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Meto Gruppen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Meto Gruppen AS blant de største selskapene innen bearbeiding av metaller?
Offentlig støtte
Meto Gruppen AS er registrert med 2 SkatteFUNN-søknader, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 31.8.2007 | Analyse av hesters bevegelsesmønstre | 2007–2008 | Godkjent |
| 15.8.2007 | Utvikling av sammenleggbar hovslagerkasse med høy deformasjonsmotstand | 2007–2007 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/987808284/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987808284/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987808284",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Analyse av hesters bevegelsesmønstre",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2007-08-31",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "987808284" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Meto Gruppen AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Meto Gruppen AS søkt om, og ble de godkjent?
Immaterielle rettigheter
Meto Gruppen AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| (uten tittel) ↗ | 200901838 | 252106 | Registrering opphørt | 21.8.2019 |
| Nhs Hovslager ↗ | 200900770 | 250692 | Registrering opphørt | 27.4.2019 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Meto Gruppen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Meto Gruppen AS?
Det er registrert 2 022 selskaper i Norge innen bearbeiding av metaller, hvorav 32 i Fredrikstad.
Er Meto Gruppen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 80 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 52 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Meto Gruppen AS i Enhetsregisteret?
Meto Gruppen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Meto Gruppen AS?
Daglig leder i Meto Gruppen AS er Guro Mass Heidenberg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Meto Gruppen AS?
Meto Gruppen AS eies i hovedsak av Torkil Heidenberg (33,5 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Meto Gruppen AS?
Meto Gruppen AS hadde i 2025 en omsetning på 6,53 mill kr og et underskudd på 1,34 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Har Meto Gruppen AS flere lokasjoner?
Det er registrert 2 avdelinger under Meto Gruppen AS i Enhetsregisteret. Underenheter er ikke egne selskaper, men separate arbeidssteder under samme juridiske enhet.
Hvor ligger Meto Gruppen AS?
Forretningsadressen til Meto Gruppen AS er Industriveien 3, 1614, FREDRIKSTAD i Fredrikstad kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Meto Gruppen AS?
Meto Gruppen AS har organisasjonsnummer 987 808 284. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor for Meto Gruppen AS?
Meto Gruppen AS bruker Directa AS som regnskapsfører og Center Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.