- Omsetning
- 19,3 mill
- +133,7 %
- Resultat
- 1,1 mill
- −24,5 %
- Ansatte
- 11
- +2 siden mars
Om Visuray AS
Visuray AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Randaberg, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Julie Hansen-Tangen Flament er styrets leder. Selskapet er ett av 6 innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Randaberg, og ett av 5 559 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Utvikle og kommersialisere egen teknologi innen visualisering og måleteknologi.
Formål
Utvikling og kommersialisering av teknologi knyttet til leting etter og utvinning av petroleumsforekomster og konsulenttjenester.
AI-sammendrag
Rask vekst på 134% til 19 mrd... unnskyld, til 19M kr i omsetning peker på sterk kommersialisering av petroleumsteknologien, men gjelden på 14M kr mot bare 6M kr i egenkapital gir en anstrengt kapitalstruktur under bransjesnittet. Som heleid datterselskap av Visuray International (Malta) er selskapet integrert i en internasjonal konsernstruktur, noe som trolig understøtter videre teknologiutvikling og markedsadgang for det Randaberg-baserte miljøet.
API og MCPGET /company/987581735
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987581735" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987581735",
"name": "VISURAY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.990",
"nace_desc": "All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "RANDABERG", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987581735" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Visuray AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Visuray AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Visuray AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +133,7 % fra 2024 · +95,9 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,27 mill kr | 959 538 kr | 1,10 mill kr | 20,39 mill kr | 6,48 mill kr | 13,91 mill kr |
| 2024 | 8,24 mill kr | 2,04 mill kr | 1,45 mill kr | 11,65 mill kr | 5,20 mill kr | 6,46 mill kr |
| 2023 | 9,83 mill kr | 249 230 kr | 26 800 kr | 14,71 mill kr | 3,74 mill kr | 10,97 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 12 mill kr (57 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 120 000 kr
API og MCPGET /company/987581735/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987581735/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987581735",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19267209,
"operating_profit": 959538,
"net_profit": 1096618,
"equity": 6475850,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8244233,
"operating_profit": 2043812,
"net_profit": 1451536,
"equity": 5195529,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987581735" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Visuray AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Visuray AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Visuray AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 27.07.2026Revisor
1Sist endret 10.01.2022API og MCPGET /company/987581735/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987581735/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987581735",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987581735" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Visuray AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Visuray AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Visuray AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Visuray Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Visuray International (malta) Ltd | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 43 469 143 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987581735/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987581735/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987581735",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "VISURAY INTERNATIONAL (MALTA) LTD",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987581735" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Visuray AS eier Visuray International (malta) Ltd, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Visuray AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Visuray AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Visuray AS | BEDR | All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted | Randaberg | 11 |
Kunngjøringer77
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Styre ↗ |
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987581735/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987581735/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987581735",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987581735" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Visuray AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Visuray AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Visuray AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Julie Hansen-Tangen Flament(Styrets leder)−Jean P Størk Flament(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→11
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 30,2 % av driftsinntektene — 12,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,0 % | 6,5 % |
| Resultatmargin | 5,7 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 31,8 % | 53,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,19 | 1,78 |
| Gjeldsgrad | 2,15 | 0,53 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,9 % | 9,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +133,7 % | +1,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,75 mill kr | 1,76 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 21,5 % | 24,8 % |
| Lønnskostnad | 37,7 % | 39,6 % |
| Annen driftskostnad | 30,2 % | 17,7 % |
| Avskrivninger | 5,6 % | 0,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987581735/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987581735/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987581735",
"nace_code": "74.990",
"industry_count": 2050,
"revenue": { "value": 19267209, "percentile": 0.9446 },
"operating_margin": { "value": 0.0498, "percentile": 0.4655 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987581735" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Visuray AS på i bransjen?
Hvor ligger Visuray AS blant de 2050 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Visuray AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Visuray AS er registrert med 3 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (8,76 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2017–2020 | Evaluation of isolation materials in dual casing string environments | Prosjektrettet teknologiutv. petroleumsvirksomhet | − | Avslag |
| 2017–2020 | Evaluation of isolation materials in single and dual casing string environments (TTA3) | Prosjektrettet teknologiutv. petroleumsvirksomhet | − | Avslag |
| 2014–2017 | 3D Cement Evaluation in new and old wells using novel X-ray tomography | Stort program petroleum | 8,76 mill kr | Avsluttet |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/987581735/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987581735/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987581735",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Evaluation of isolation materials in dual casing string environments",
"prosjektstart": 2017,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Evaluering av sementkvalitet bak flere foringsrør ved hjelp av røntgenteknologi.",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2017-08-31",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "987581735" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Visuray AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Visuray AS hatt hos Forskningsrådet?
Oppsummer all offentlig støtte til Visuray AS per år.
Immaterielle rettigheter
Visuray AS har 3 patenter registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Patentnr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Framgangsmåte for nedihulls, ikke-isotopisk framstilling av ionisert stråling samt apparat for anvendelse ved utøvelse av framgangsmåten ↗ | 20065324 | 327594 | Patent opphørt | 20.11.2026 |
| Framgangsmåte for nedihulls, ikke-isotopisk framstilling av nøytroner samt apparat for anvendelse ved utøvelse av framgangsmåten ↗ | 20065325 | 326916 | Patent opphørt | 20.11.2026 |
| Apparat og framgangsmåte for innsamling av radioaktivt materiale fra en lagringsbeholder ↗ | 20050975 | 321595 | Patent opphørt | 23.2.2025 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Visuray AS
Hvor stor er bransjen Visuray AS tilhører?
Visuray AS er ett av 6 selskaper innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Randaberg, og ett av 5 559 på landsbasis.
Hvor lenge har Visuray AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Visuray AS ble etablert i 2004 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.
Er Visuray AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Visuray AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Visuray AS med?
Visuray AS er registrert i bransjen All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted (næringskode 74.990). Registrert aktivitet: Utvikle og kommersialisere egen teknologi innen visualisering og måleteknologi.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Visuray AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Visuray AS?
Visuray AS eies i hovedsak av Visuray International (malta) Ltd (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Visuray AS for i 2025?
Visuray AS hadde i 2025 en omsetning på 19,27 mill kr og et overskudd på 1,10 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Har Visuray AS mottatt offentlig støtte?
Visuray AS er registrert med 3 prosjekter hos Forskningsrådet og 3 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.