Rå Tradisjonsverksted AS
- Omsetning
- 10,7 mill
- +8,4 %
- Resultat
- 882 926
- +394,5 %
- Ansatte
- 11
- +2 siden mars
Om Rå Tradisjonsverksted AS
Rå Tradisjonsverksted AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Ingvild Dalen er daglig leder, og Ingvild Dalen er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid i Nord-Aurdal, og ett av 422 i Norge. Det ble etablert samme år som 5 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (95 %).
Aktivitet
Å drive produksjon og handel med treprodukter/møbler, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Formål
Å drive produksjon og handel med treprodukter, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
AI-sammendrag
Rask vekst i omsetning (+8% til 11 mrk kr) kombinert med en driftsmargin i toppsjiktet for bransjen vitner om god operasjonell drift til tross for en lav egenkapitalandel (38%). Konsentrert eierskap hos daglig leder Ingvild Dalen (50,2%) sikrer tett kobling mellom drift og eierstyring i denne VTA-virksomheten. Den lave gjeldsgraden relativt til eiendeler kan likevel gjøre selskapet noe sårbart for uforutsette svingninger gitt begrenset kapitalbuffer.
API og MCPGET /company/987408820
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987408820" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987408820",
"name": "RÅ TRADISJONSVERKSTED AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "88.993",
"nace_desc": "Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987408820" })Spør AI-assistenten
Hvor i Nord-Aurdal holder Rå Tradisjonsverksted AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rå Tradisjonsverksted AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rå Tradisjonsverksted AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,4 % fra 2024 · +15,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,72 mill kr | 1,43 mill kr | 882 926 kr | 13,04 mill kr | 4,69 mill kr | 8,34 mill kr |
| 2024 | 9,89 mill kr | 530 864 kr | 178 546 kr | 11,43 mill kr | 3,81 mill kr | 7,62 mill kr |
| 2023 | 11,05 mill kr | 902 252 kr | 465 281 kr | 11,49 mill kr | 3,63 mill kr | 7,85 mill kr |
| 2022 | 12,39 mill kr | 1,88 mill kr | 1,43 mill kr | 11,76 mill kr | 762 079 kr | 1,59 mill kr |
| 2021 | 9,29 mill kr | 489 838 kr | 140 104 kr | 9,87 mill kr | 2,34 mill kr | 8,12 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,6 mill kr (12 % av balansen)
API og MCPGET /company/987408820/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987408820/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987408820",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10724536,
"operating_profit": 1426612,
"net_profit": 882926,
"equity": 4694832,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9889064,
"operating_profit": 530864,
"net_profit": 178546,
"equity": 3811906,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987408820" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Rå Tradisjonsverksted AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Rå Tradisjonsverksted AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rå Tradisjonsverksted AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 24.07.2007Styre
2Sist endret 24.07.2007Regnskapsfører
1Sist endret 01.07.2006Revisor
1Sist endret 14.11.2017API og MCPGET /company/987408820/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987408820/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987408820",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987408820" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rå Tradisjonsverksted AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Rå Tradisjonsverksted AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rå Tradisjonsverksted AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ingvild Dalen | Person | Ordinære aksjer | 50,2 % | 273 |
| Tor Løvlie | Person | Ordinære aksjer | 49,8 % | 271 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987408820/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987408820/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987408820",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987408820" })Spør AI-assistenten
Er Rå Tradisjonsverksted AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Rå Tradisjonsverksted AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rå Tradisjonsverksted AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Rå Tradisjonsverksted AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/987408820/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987408820/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987408820",
"chain": [
{ "org_no": "987408820", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "987408820" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Rå Tradisjonsverksted AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rå Tradisjonsverksted AS | BEDR | Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid | Nord-Aurdal | 11 |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987408820/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987408820/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987408820",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987408820" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Rå Tradisjonsverksted AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Rå Tradisjonsverksted AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rå Tradisjonsverksted AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 39,9 % av driftsinntektene — 18,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,3 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 8,2 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 36,0 % | 67,3 % |
| Likviditetsgrad | 3,19 | 2,62 |
| Gjeldsgrad | 1,78 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,8 % | 3,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,4 % | +3,7 % |
| Omsetning per ansatt | 974 957,818 kr | 975 444 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 25,3 % | 9,0 % |
| Lønnskostnad | 39,9 % | 58,7 % |
| Annen driftskostnad | 21,1 % | 23,8 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 2,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987408820/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987408820/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987408820",
"nace_code": "88.993",
"industry_count": 401,
"revenue": { "value": 10724536, "percentile": 0.3885 },
"operating_margin": { "value": 0.133, "percentile": 0.911 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987408820" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Rå Tradisjonsverksted AS blant de 401 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rå Tradisjonsverksted AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rå Tradisjonsverksted AS blant de største selskapene innen arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid?
Investeringer
RÅ TRADISJONSVERKSTED AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bj Eiendom AS | Nord-Aurdal | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Rå Tradisjonsverksted AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rå Tradisjonsverksted AS?
Det er registrert 422 selskaper i Norge innen arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid, hvorav 3 i Nord-Aurdal.
Er Rå Tradisjonsverksted AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2004, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 5 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Rå Tradisjonsverksted AS et aktivt selskap?
Rå Tradisjonsverksted AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Rå Tradisjonsverksted AS?
Daglig leder i Rå Tradisjonsverksted AS er Ingvild Dalen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Rå Tradisjonsverksted AS?
Største aksjonær i Rå Tradisjonsverksted AS er Ingvild Dalen med 50,2 % av aksjene, fulgt av Tor Løvlie (49,8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Rå Tradisjonsverksted AS?
Rå Tradisjonsverksted AS har 1 registrert datterselskap: Bj Eiendom AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Rå Tradisjonsverksted AS?
Rå Tradisjonsverksted AS hadde i 2025 en omsetning på 10,72 mill kr og et overskudd på 882 926 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Rå Tradisjonsverksted AS?
I 2025 hadde Rå Tradisjonsverksted AS et driftsresultat på 1,43 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 13,3 %.
Hvor solid er balansen til Rå Tradisjonsverksted AS?
Egenkapitalen i Rå Tradisjonsverksted AS var 4,69 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 36 % av totalkapitalen.
Er Rå Tradisjonsverksted AS registrert i MVA-registeret?
Rå Tradisjonsverksted AS er registrert i MVA-registeret (siden 2004) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.