Valdres Matverkstad AS
- Omsetning
- 16,9 mill
- +12,9 %
- Resultat
- −1,2 mill
- −201,4 %
- Ansatte
- 13
Om Valdres Matverkstad AS
Valdres Matverkstad AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Knut Ødegaard er daglig leder, og Knut Ødegaard er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt i Nord-Aurdal, og ett av 285 i Norge. Det ble etablert samme år som 11 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Skjæring og bearbeiding av kjøttråvarer.
Formål
Fiske og foredling av fisk, kjøp og salg av livdyr, salg av hel gris og sau og foredling av produkter av disse, samt produsering og salg av fyringsved og konsulenttjenester innen skogbruk og energisektoren.
AI-sammendrag
Rask vekst på 13% til 17 mrd... nei, 17 mill kr til tross for negativt driftsresultat vitner om et selskap i etableringsfase med ekspansjonstrykk som ennå ikke gir lønnsomhet. Den sterke eierkonsentrasjonen hos daglig leder Knut Ødegaard (84%) betyr rask beslutningsevne, men gjør driften sårbar for personavhengighet i et lite lokalmiljø som Nord-Aurdal. Over snittet egenkapitalandel gir imidlertid et visst polster mot den svake driftsmarginen som preger bransjen for øvrig.
API og MCPGET /company/918064648
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918064648" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918064648",
"name": "VALDRES MATVERKSTAD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "10.110",
"nace_desc": "Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918064648" })Spør AI-assistenten
Hvor i Nord-Aurdal holder Valdres Matverkstad AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Valdres Matverkstad AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valdres Matverkstad AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,94 mill kr | −895 480 kr | −1,20 mill kr | 8,69 mill kr | 3,74 mill kr | 4,95 mill kr |
| 2024 | 15,00 mill kr | 1,60 mill kr | 1,18 mill kr | 10,54 mill kr | 4,94 mill kr | 5,60 mill kr |
| 2023 | 17,16 mill kr | 5,35 mill kr | 3,71 mill kr | 12,00 mill kr | 3,76 mill kr | 8,24 mill kr |
| 2022 | 1,17 mill kr | 41 507 kr | 45 417 kr | 927 818 kr | 45 785 kr | 882 032 kr |
| 2021 | 0 kr | −59 280 kr | −59 280 kr | 368 kr | 368 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918064648/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918064648/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918064648",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16936133,
"operating_profit": -895480,
"net_profit": -1198303,
"equity": 3740156,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 15002943,
"operating_profit": 1602341,
"net_profit": 1181479,
"equity": 4938459,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918064648" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Valdres Matverkstad AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valdres Matverkstad AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Valdres Matverkstad AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 14.02.2023Styre
2Sist endret 15.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 26.09.2025Revisor
1Sist endret 12.11.2024API og MCPGET /company/918064648/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918064648/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918064648",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918064648" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Valdres Matverkstad AS?
Hvem er regnskapsfører for Valdres Matverkstad AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Valdres Matverkstad AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute · 1 endret eierandel
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Ødegaard | Person | Ordinære aksjer | 84,0 % | 84 |
| Roland Szolar Konkursbo | Selskap | Ordinære aksjer | 16,0 % | 16 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918064648/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918064648/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918064648",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ROLAND SZOLAR KONKURSBO",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 16,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918064648" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Valdres Matverkstad AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valdres Matverkstad AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Valdres Matverkstad AS eier Roland Szolar Konkursbo, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valdres Matverkstad AS | BEDR | Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt | Nord-Aurdal | 13 |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.10.2025 | Styre ↗ |
| 29.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.11.2024 | Revisor ↗ |
| 14.10.2024 | Manglende roller ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Styre ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2023 | Daglig leder ↗ |
| 12.11.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918064648/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918064648/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918064648",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-15", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918064648" })Spør AI-assistenten
Når ble Valdres Matverkstad AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valdres Matverkstad AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Valdres Matverkstad AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 28,5 % av driftsinntektene — 12,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,3 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | -7,1 % | 3,3 % |
| Egenkapitalandel | 43,0 % | 39,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,15 | 1,60 |
| Gjeldsgrad | 1,32 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | -32,0 % | 10,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,9 % | +5,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,30 mill kr | 1,31 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,6 % | 53,3 % |
| Lønnskostnad | 28,8 % | 20,5 % |
| Annen driftskostnad | 28,5 % | 15,7 % |
| Avskrivninger | 2,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918064648/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918064648/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918064648",
"nace_code": "10.110",
"industry_count": 169,
"revenue": { "value": 16936133, "percentile": 0.7619 },
"operating_margin": { "value": -0.0529, "percentile": 0.1692 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918064648" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Valdres Matverkstad AS blant de 169 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valdres Matverkstad AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Valdres Matverkstad AS blant de største selskapene innen bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Valdres Matverkstad AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valdres Matverkstad AS?
Det er registrert 285 selskaper i Norge innen bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt, hvorav 3 i Nord-Aurdal.
Er Valdres Matverkstad AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 11 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Valdres Matverkstad AS et aktivt selskap?
Valdres Matverkstad AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Valdres Matverkstad AS?
Daglig leder i Valdres Matverkstad AS er Knut Ødegaard, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Valdres Matverkstad AS?
Knut Ødegaard er registrert som styreleder i Valdres Matverkstad AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Valdres Matverkstad AS?
Største aksjonær i Valdres Matverkstad AS er Knut Ødegaard med 84 % av aksjene, fulgt av Roland Szolar Konkursbo (16 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Valdres Matverkstad AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 16,94 mill kr, opp 13 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,74 mill kr ved årsslutt.
Hva er organisasjonsnummeret til Valdres Matverkstad AS?
Valdres Matverkstad AS har org.nr 918 064 648 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.