Ant Hms & Bedriftshelse AS
- Omsetning
- 12,9 mill
- −7,8 %
- Resultat
- 516 372
- +32,7 %
- Ansatte
- 17
Om Ant Hms & Bedriftshelse AS
Ant Hms & Bedriftshelse AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Forebyggende helsearbeid. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Rune Holmlimo er daglig leder, og Morten Skjesol er styreleder. Selskapet er ett av 9 innen forebyggende helsearbeid i Levanger, og ett av 2 899 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Bedriftshelsetjeneste, salg av helsetjenester, kursvirksomhet.
Formål
Bedriftshelsetjeneste, salg av helsetjenester, kursvirksomhet, utleie samt deltagelse i selskaper av samme eller annen art gjennom aksjetegning eller på annen måte.
AI-sammendrag
Rask vekst har snudd til et omsetningsfall på 8%, men driftsmarginen ligger fortsatt over snittet for bransjen, noe som tyder på god kostnadskontroll. Som del av ANT-konsernet, der ANT Fysio- og Manuellterapi eier 94,5%, inngår selskapet i en klar konsentrert eierstruktur, samtidig som solid egenkapitalandel og lav gjeld gir finansiell trygghet i Levanger-markedet for bedriftshelsetjenester.
API og MCPGET /company/987403829
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987403829" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987403829",
"name": "ANT HMS & BEDRIFTSHELSE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.992",
"nace_desc": "Forebyggende helsearbeid",
"employees": 17,
"address": { "municipality": "LEVANGER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987403829" })Spør AI-assistenten
Hvor i Levanger holder Ant Hms & Bedriftshelse AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ant Hms & Bedriftshelse AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ant Hms & Bedriftshelse AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,8 % fra 2024 · +1 326,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,91 mill kr | 684 807 kr | 516 372 kr | 3,29 mill kr | 1,73 mill kr | 1,55 mill kr |
| 2024 | 14,00 mill kr | 511 127 kr | 389 049 kr | 2,97 mill kr | 1,22 mill kr | 1,75 mill kr |
| 2023 | 11,04 mill kr | 334 898 kr | 273 355 kr | 2,53 mill kr | 581 129 kr | 1,95 mill kr |
| 2022 | 8,50 mill kr | −273 886 kr | −257 485 kr | 2,15 mill kr | −192 226 kr | 2,34 mill kr |
| 2021 | 905 205 kr | −804 845 kr | −676 538 kr | 2,69 mill kr | 65 259 kr | 2,63 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 39 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 320 000 kr (10 % av balansen)
API og MCPGET /company/987403829/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987403829/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987403829",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12909353,
"operating_profit": 684807,
"net_profit": 516372,
"equity": 1734069,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13999865,
"operating_profit": 511127,
"net_profit": 389049,
"equity": 1217697,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987403829" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ant Hms & Bedriftshelse AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Ant Hms & Bedriftshelse AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ant Hms & Bedriftshelse AS de siste årene.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 05.01.2021Styre
5Sist endret 27.11.2024Regnskapsfører
1Sist endret 30.05.2011Revisor
1Sist endret 06.01.2010API og MCPGET /company/987403829/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987403829/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987403829",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987403829" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ant Hms & Bedriftshelse AS?
Hvem er regnskapsfører for Ant Hms & Bedriftshelse AS?
List alle roller i Ant Hms & Bedriftshelse AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Rune Holmlimo33 % → 5,5 %
- Ant Fysio- Og Manuellterapi AS67 % → 94,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ant Fysio- Og Manuellterapi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 94,5 % | 567 |
| Rune Holmlimo | Person | Ordinære aksjer | 5,5 % | 33 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987403829/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987403829/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987403829",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ANT FYSIO- OG MANUELLTERAPI AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 94.5,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987403829" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Ant Hms & Bedriftshelse AS eier Ant Fysio- Og Manuellterapi AS, og hvem eier resten?
Er Ant Hms & Bedriftshelse AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ant Hms & Bedriftshelse AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ant Fysio- Og Manuellterapi AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/987403829/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987403829/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987403829",
"chain": [
{ "org_no": "983065201", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "987403829", "owner_pct": 94.5, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "987403829" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ant Hms & Bedriftshelse AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ant Hms & Bedriftshelse AS?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ant Hms Og Bedriftshelse AS Avd Brønnøysund | BEDR | Forebyggende helsearbeid | Brønnøy | − |
| Ant Hms Og Bedriftshelse AS Avd Innherred | BEDR | Forebyggende helsearbeid | Levanger | 9 |
| Ant Hms Og Bedriftshelse AS Avd Mi Namdal | BEDR | Forebyggende helsearbeid | Namsos | − |
| Ant Hms Og Bedriftshelse AS Avd Ytre Namdal | BEDR | Forebyggende helsearbeid | Nærøysund | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2025 | Signatur ↗ |
| 27.11.2024 | Signatur ↗ |
| 27.11.2024 | Styre ↗ |
| 8.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2023 | Kapital ↗ |
| 10.10.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987403829/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987403829/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987403829",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987403829" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ant Hms & Bedriftshelse AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ant Hms & Bedriftshelse AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ant Hms & Bedriftshelse AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 5,6 % av driftsinntektene — 4,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 4,0 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | 52,8 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,02 | 1,54 |
| Gjeldsgrad | 0,90 | 0,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,8 % | 6,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,8 % | +2,8 % |
| Omsetning per ansatt | 759 373,706 kr | 947 333,689 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,3 % | 8,4 % |
| Lønnskostnad | 59,8 % | 57,7 % |
| Annen driftskostnad | 28,2 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 5,6 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987403829/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987403829/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987403829",
"nace_code": "86.992",
"industry_count": 623,
"revenue": { "value": 12909353, "percentile": 0.9241 },
"operating_margin": { "value": 0.053, "percentile": 0.5558 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987403829" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ant Hms & Bedriftshelse AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ant Hms & Bedriftshelse AS på i bransjen?
Hvor ligger Ant Hms & Bedriftshelse AS blant de 623 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Ant Hms & Bedriftshelse AS er registrert med 3 SkatteFUNN-søknader, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 6.11.2019 | Min side versjon 1.1 | 2019–2020 | Avslått |
| 23.2.2010 | Utvikling av metodikk og plattform for humankapitalforvaltning | 2010–2011 | Godkjent |
| 1.9.2008 | Digital rapportering av HMS/IKT dokumentasjon for bygg og anleggsbransjen m. bruk av penn og papir | 2008–2010 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/987403829/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987403829/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987403829",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Min side versjon 1.1", "godkjent": false, "innsendt_dato": "2019-11-06", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "987403829" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Ant Hms & Bedriftshelse AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Ant Hms & Bedriftshelse AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Ant Hms & Bedriftshelse AS per år.
Offentlige anbud
Ant Hms & Bedriftshelse AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.10.2024 | Rådgiver | Bedriftshelsetjenester | Trøndelag | 31.12.2027 | 13,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/987403829/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987403829/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2024-115232",
"heading": "Bedriftshelsetjenester",
"publication_date": "2024-10-25",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "987403829" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Bedriftshelsetjenester» ut på?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Ofte spurt om Ant Hms & Bedriftshelse AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ant Hms & Bedriftshelse AS?
Det er registrert 2 899 selskaper i Norge innen forebyggende helsearbeid, hvorav 9 i Levanger.
Er Ant Hms & Bedriftshelse AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2004, som er lenger enn 92 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 25 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Ant Hms & Bedriftshelse AS bedre enn andre i bransjen?
Ant Hms & Bedriftshelse AS hadde en driftsmargin på 5,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,9 % for forebyggende helsearbeid.
Er Ant Hms & Bedriftshelse AS et aktivt selskap?
Ant Hms & Bedriftshelse AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Ant Hms & Bedriftshelse AS?
Daglig leder i Ant Hms & Bedriftshelse AS er Rune Holmlimo, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Ant Hms & Bedriftshelse AS?
Ant Hms & Bedriftshelse AS eies i hovedsak av Ant Fysio- Og Manuellterapi AS (94,5 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Ant Hms & Bedriftshelse AS?
I 2025 omsatte Ant Hms & Bedriftshelse AS for 12,91 mill kr, ned 8 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 516 372 kr.
Hvor mange ansatte har Ant Hms & Bedriftshelse AS?
Ant Hms & Bedriftshelse AS har 17 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.