Km Technics AS
Org.nr 987287446
Om Km Technics AS
Km Technics AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Kjell Magne Vangstad er daglig leder, og Kjell Magne Vangstad er styreleder. I 2025 hadde Km Technics AS en omsetning på 1,44 mill kr, en økning på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 199 972 kr. Egenkapitalen var 483 341 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kjell Magne Vangstad med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 27 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Levanger, og ett av 7 136 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Produsere nisjeprodukter til motorsport, utføre vedlikehold, reparasjoner og trimming på motor og drivverk generelt samt forhandle deler og produkter relatert til dette.
Formål
Produsere nisjeprodukter til motorsport, utføre vedlikehold, reparasjoner og trimming på motor og drivverk generelt, forhandle deler og produkter relatert til dette samt delta i andre selskap.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,44 mill kr | 207 099 kr | 199 972 kr | 755 009 kr | 483 341 kr | 271 668 kr |
| 2024 | 1,10 mill kr | 20 623 kr | 12 439 kr | 447 238 kr | 283 369 kr | 163 868 kr |
| 2023 | 1,04 mill kr | 35 111 kr | 22 307 kr | 476 734 kr | 270 930 kr | 205 804 kr |
| 2022 | 836 305 kr | 152 149 kr | 116 602 kr | 466 031 kr | 248 623 kr | 217 407 kr |
| 2021 | 660 696 kr | 19 907 kr | 13 166 kr | 282 182 kr | 132 020 kr | 150 162 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 67 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 50 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 36 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 24.09.2004Styre
2Sist endret 24.09.2004Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kjell Magne Vangstad | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 100 |
| Magnus Wodahl Vangstad | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Km Technics AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Levanger | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 64,0 % | 35,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,44 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,4 % | 18,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Levanger
1 000+ til i Levanger →Spørsmål og svar om Km Technics AS
Hvor stor er bransjen Km Technics AS tilhører?
Km Technics AS er ett av 27 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Levanger, og ett av 7 136 på landsbasis.
Hvor lenge har Km Technics AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Km Technics AS ble etablert i 2004 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Hva er statusen til Km Technics AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Km Technics AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Km Technics AS?
Organisasjonsformen til Km Technics AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Km Technics AS?
Kjell Magne Vangstad er registrert som daglig leder i Km Technics AS.
Hvilke eiere står bak Km Technics AS?
Største aksjonær i Km Technics AS er Kjell Magne Vangstad med 50 % av aksjene, fulgt av Magnus Wodahl Vangstad (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Km Technics AS med overskudd?
I 2025 omsatte Km Technics AS for 1,44 mill kr, opp 30 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 199 972 kr.
Hvor lønnsom er driften i Km Technics AS?
Driftsresultatet for 2025 var 207 099 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Km Technics AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Km Technics AS er 200 000 kr (200 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.