- Omsetning
- 118 mill
- +5 %
- Resultat
- 9,0 mill
- +23,2 %
- Ansatte
- 30
- +2 siden mars
Om Retura Nt AS
Retura Nt AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Namsos, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Innsamling av ikke-farlig avfall. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Sigve Hallager er daglig leder, og Asle Hasselvold er styreleder. I 2025 hadde Retura Nt AS en omsetning på 118,33 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 8,95 mill kr. Egenkapitalen var 29,47 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Midtre Namdal Avfallsselskap IKS med 80 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen innsamling av ikke-farlig avfall i Namsos, og ett av 349 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Transport, behandling og sortering av avfall.
Formål
Transport og behandling av avfall samt andre aktiviter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/986850821
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986850821" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986850821",
"name": "RETURA NT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "38.110",
"nace_desc": "Innsamling av ikke-farlig avfall",
"employees": 30,
"address": { "municipality": "NAMSOS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "986850821" })Spør AI-assistenten
Er Retura Nt AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Retura Nt AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Retura Nt AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5 % fra 2024 · +50 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 118,33 mill kr | 12,14 mill kr | 8,95 mill kr | 80,08 mill kr | 29,47 mill kr | 50,61 mill kr |
| 2024 | 112,72 mill kr | 8,81 mill kr | 7,27 mill kr | 78,19 mill kr | 26,91 mill kr | 51,28 mill kr |
| 2023 | 97,21 mill kr | 2,30 mill kr | 8,71 mill kr | 45,63 mill kr | 22,55 mill kr | 23,09 mill kr |
| 2022 | 78,66 mill kr | −627 818 kr | −561 239 kr | 28,63 mill kr | 13,44 mill kr | 15,19 mill kr |
| 2021 | 78,86 mill kr | 1,62 mill kr | 1,27 mill kr | 32,84 mill kr | 14,00 mill kr | 18,83 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 17 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/986850821/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986850821/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986850821",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 118333830,
"operating_profit": 12141574,
"net_profit": 8952422,
"equity": 29465655,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 112719349,
"operating_profit": 8808769,
"net_profit": 7267837,
"equity": 26913388,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "986850821" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Retura Nt AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Retura Nt AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Retura Nt AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 07.03.2023Styre
5Sist endret 22.09.2025Revisor
1Sist endret 29.08.2022API og MCPGET /company/986850821/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986850821/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986850821",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "986850821" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Retura Nt AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Retura Nt AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Retura Nt AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Midtre Namdal Avfallsselskap IKS100 % → 80 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Midtre Namdal Avfallsselskap IKS | Selskap | Ordinære aksjer | 80,0 % | 15 200 |
| Steinkjer Kommune | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 3 800 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/986850821/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986850821/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986850821",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MIDTRE NAMDAL AVFALLSSELSKAP IKS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 80,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "STEINKJER KOMMUNE", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "986850821" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Retura Nt AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Retura Nt AS eier Midtre Namdal Avfallsselskap IKS, og hvem eier resten?
Er Retura Nt AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Midtre Namdal Avfallsselskap IKS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/986850821/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986850821/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986850821",
"chain": [
{ "org_no": "957387969", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "986850821", "owner_pct": 80, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "986850821" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Retura Nt AS?
Hvem eier Retura Nt AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Retura Nt AS | BEDR | Innsamling av ikke-farlig avfall | Namsos | 30 |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2025 | Styre ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 10.4.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 7.4.2025 | Styre ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.3.2023 | Daglig leder ↗ |
| 29.8.2022 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/986850821/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986850821/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986850821",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-22", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "986850821" })Spør AI-assistenten
Når leverte Retura Nt AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Retura Nt AS sist endret?
Har Retura Nt AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−ENORA AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:37→30
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:29→37
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→29
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 46,6 % av driftsinntektene — 18,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,3 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 7,6 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 36,8 % | 33,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,29 | 1,68 |
| Gjeldsgrad | 1,72 | 1,71 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,4 % | 12,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,0 % | +5,9 % |
| Omsetning per ansatt | 3,94 mill kr | 2,27 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,6 % | 27,9 % |
| Lønnskostnad | 17,2 % | 25,2 % |
| Annen driftskostnad | 18,0 % | 28,5 % |
| Avskrivninger | 7,9 % | 4,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/986850821/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986850821/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986850821",
"nace_code": "38.110",
"industry_count": 245,
"revenue": { "value": 118333830, "percentile": 0.8223 },
"operating_margin": { "value": 0.1026, "percentile": 0.7 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "986850821" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Retura Nt AS på i bransjen?
Hvor ligger Retura Nt AS blant de 245 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Retura Nt AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Retura Nt AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (200 000 kr) og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 23.10.2019 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 200 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/986850821/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986850821/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986850821",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 200000,
"innvilget_dato": "2019-10-23",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Transportoptimalisering ved henting av næringsavfall",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2018-08-31",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "986850821" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Retura Nt AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Retura Nt AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Retura Nt AS fått?
Offentlige anbud
Retura Nt AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.12.2024 | Vinner | Rammeavtale Transport av avfall Steinkjer kommune | Trøndelag | − | 1,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/986850821/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986850821/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2024-118127",
"heading": "Rammeavtale Transport av avfall Steinkjer kommune",
"publication_date": "2024-12-17",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "986850821" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Rammeavtale Transport av avfall Steinkjer kommune» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Retura Nt AS vunnet det siste året?
Investeringer
RETURA NT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Skogmo Industripark AS | Overhalla | 2,1 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Namsos
1 000+ til i Namsos →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Retura Nt AS
Hvor stor er bransjen Retura Nt AS tilhører?
Retura Nt AS er ett av 2 selskaper innen innsamling av ikke-farlig avfall i Namsos, og ett av 349 på landsbasis.
Hvor lenge har Retura Nt AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Retura Nt AS ble etablert i 2004 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Hvem leder Retura Nt AS?
Sigve Hallager er registrert som daglig leder i Retura Nt AS.
Hvem eier Retura Nt AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Midtre Namdal Avfallsselskap IKS største eier i Retura Nt AS med 80 % av aksjene. Nest størst er Steinkjer Kommune med 20 %.
Hva omsatte Retura Nt AS for i 2025?
I 2025 omsatte Retura Nt AS for 118,33 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 8,95 mill kr.
Hvor solid er økonomien i Retura Nt AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Retura Nt AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Retura Nt AS?
Det er registrert 30 ansatte i Retura Nt AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hva er nettsiden til Retura Nt AS?
Registrert nettside for Retura Nt AS er www.retura.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Hvilket revisjonsselskap bruker Retura Nt AS?
I Enhetsregisteret er Retura Nt AS registrert med revisor In Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.