Hydraulikk & Sveiseteknikk AS
- Omsetning
- 38,1 mill
- −7,5 %
- Resultat
- 6,6 mill
- −5,7 %
- Ansatte
- 13
Om Hydraulikk & Sveiseteknikk AS
Hydraulikk & Sveiseteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lier, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Vidar Mehren er daglig leder, og Vidar Mehren er styreleder. Selskapet er ett av 46 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Lier, og ett av 7 163 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Handverk, smie, bilverksted, påbyggerverksted, handelsvirksomhet, konsulentvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
AI-sammendrag
Rask vekst med topp 10%-omsetning i bransjen og en driftsmargin i toppsjiktet (18% i 2025) viser at det familieeide verkstedet lykkes godt i en nisje for reparasjon og vedlikehold av kjøretøy. Omsetningsfallet på 7% dempes av solid lønnsomhet og en egenkapitalandel på 58%, som gir god buffer mot svingninger. Konsentrert eierskap med Vidar Mehren som både daglig leder og hovedaksjonær (50%) sikrer tett styring, men gjør selskapet sårbart for nøkkelpersonrisiko.
API og MCPGET /company/986593489
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986593489" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986593489",
"name": "HYDRAULIKK & SVEISETEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "LIER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "986593489" })Spør AI-assistenten
Er Hydraulikk & Sveiseteknikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hydraulikk & Sveiseteknikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hydraulikk & Sveiseteknikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,5 % fra 2024 · +23 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38,15 mill kr | 8,54 mill kr | 6,64 mill kr | 25,76 mill kr | 15,28 mill kr | 10,48 mill kr |
| 2024 | 41,22 mill kr | 9,07 mill kr | 7,04 mill kr | 26,36 mill kr | 13,64 mill kr | 12,73 mill kr |
| 2023 | 34,96 mill kr | 6,40 mill kr | 4,96 mill kr | 21,36 mill kr | 12,59 mill kr | 8,77 mill kr |
| 2022 | 29,67 mill kr | 6,09 mill kr | 4,74 mill kr | 18,41 mill kr | 11,14 mill kr | 7,28 mill kr |
| 2021 | 31,01 mill kr | 6,20 mill kr | 4,84 mill kr | 17,24 mill kr | 9,40 mill kr | 7,84 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 52 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 17 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 29 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/986593489/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986593489/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986593489",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 38149841,
"operating_profit": 8537055,
"net_profit": 6642366,
"equity": 15277804,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 41223948,
"operating_profit": 9071721,
"net_profit": 7042227,
"equity": 13635438,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "986593489" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hydraulikk & Sveiseteknikk AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Hydraulikk & Sveiseteknikk AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hydraulikk & Sveiseteknikk AS de siste årene.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 31.10.2005Styre
3Sist endret 26.08.2008Regnskapsfører
1Sist endret 04.02.2014Revisor
1Sist endret 31.10.2005API og MCPGET /company/986593489/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986593489/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986593489",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "986593489" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hydraulikk & Sveiseteknikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hydraulikk & Sveiseteknikk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Hydraulikk & Sveiseteknikk AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Chris Endre Toivonenhadde 5,1 %
- Ntm Trailer & Tipp A/s47,3 % → 50 %
- Vidar Mehren47,6 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ntm Trailer & Tipp A/s | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 225 |
| Vidar Mehren | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 225 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/986593489/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986593489/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986593489",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NTM TRAILER & TIPP A/S",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "986593489" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hydraulikk & Sveiseteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hydraulikk & Sveiseteknikk AS eier Ntm Trailer & Tipp A/s, og hvem eier resten?
Er Hydraulikk & Sveiseteknikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hydraulikk & Sveiseteknikk AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Lier | 13 |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/986593489/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986593489/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986593489",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "986593489" })Spør AI-assistenten
Når ble Hydraulikk & Sveiseteknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hydraulikk & Sveiseteknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hydraulikk & Sveiseteknikk AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Vant offentlig anbudIntensjonskunngjøring - Chassis til brukte renovasjonspåbygg (aggregat), 2026, Attvin Prod…
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→12
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Vant offentlig anbudIntensjonskunngjøring - Chassis til brukte renovasjonspåbygg (aggregat), 2024, Attvin Prod…
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 17,0 % av driftsinntektene — 16,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,4 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 17,4 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 59,3 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,41 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 43,5 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,5 % | +5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,93 mill kr | 1,58 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 52,1 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 17,0 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 7,9 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/986593489/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986593489/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986593489",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3620,
"revenue": { "value": 38149841, "percentile": 0.9128 },
"operating_margin": { "value": 0.2238, "percentile": 0.8941 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "986593489" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Hydraulikk & Sveiseteknikk AS blant de 3620 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hydraulikk & Sveiseteknikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hydraulikk & Sveiseteknikk AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Offentlig støtte
Hydraulikk & Sveiseteknikk AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 29.8.2006 | Mobilt renseanlegg for hydraylikk- og kjøleolje | 2006–2008 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/986593489/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986593489/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986593489",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Mobilt renseanlegg for hydraylikk- og kjøleolje",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2006-08-29",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "986593489" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Hydraulikk & Sveiseteknikk AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Hydraulikk & Sveiseteknikk AS fått?
Offentlige anbud
Hydraulikk & Sveiseteknikk AS har vunnet 2 offentlige anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.9.2026 | Vinner | Intensjonskunngjøring - Chassis til brukte renovasjonspåbygg (aggregat), 2026, Attvin Produksjon AS (26/15579) | Ikke stedbunden | − | − | − |
| 6.11.2024 | Vinner | Intensjonskunngjøring - Chassis til brukte renovasjonspåbygg (aggregat), 2024, Attvin Produksjon AS | Ikke stedbunden | − | − | − |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/986593489/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986593489/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 2, "tenders_won_12mo": 1, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-114506",
"heading": "Intensjonskunngjøring - Chassis til brukte renovasjonspåbygg (aggregat), 2026, Attvin Produksjon AS (26/15579)",
"publication_date": "2026-09-16",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2024-115776",
"heading": "Intensjonskunngjøring - Chassis til brukte renovasjonspåbygg (aggregat), 2024, Attvin Produksjon AS",
"publication_date": "2024-11-06",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "986593489" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Hydraulikk & Sveiseteknikk AS vunnet i offentlige kontrakter totalt?
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Hydraulikk & Sveiseteknikk AS?
Hva gikk anbudet «Intensjonskunngjøring - Chassis til brukte renovasjonspåbygg (aggregat), 2026,…» ut på?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Hydraulikk & Sveiseteknikk AS
Hvor stor er bransjen Hydraulikk & Sveiseteknikk AS tilhører?
Hydraulikk & Sveiseteknikk AS er ett av 46 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Lier, og ett av 7 163 på landsbasis.
Hvor lenge har Hydraulikk & Sveiseteknikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hydraulikk & Sveiseteknikk AS ble etablert i 2004 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 81 % av selskapene.
Er Hydraulikk & Sveiseteknikk AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hydraulikk & Sveiseteknikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Hydraulikk & Sveiseteknikk AS med?
Hydraulikk & Sveiseteknikk AS er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner (næringskode 95.310). Registrert aktivitet: Handverk, smie, bilverksted, påbyggerverksted, handelsvirksomhet, konsulentvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
Hvem leder Hydraulikk & Sveiseteknikk AS?
Vidar Mehren er registrert som daglig leder i Hydraulikk & Sveiseteknikk AS.
Hvem er største aksjonær i Hydraulikk & Sveiseteknikk AS?
Største aksjonær i Hydraulikk & Sveiseteknikk AS er Ntm Trailer & Tipp A/s med 50 % av aksjene, fulgt av Vidar Mehren (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Hydraulikk & Sveiseteknikk AS for i 2025?
I 2025 omsatte Hydraulikk & Sveiseteknikk AS for 38,15 mill kr, ned 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 6,64 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Hydraulikk & Sveiseteknikk AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Hydraulikk & Sveiseteknikk AS en egenkapital på 15,28 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 59,3 %.
Hvor stor aksjekapital har Hydraulikk & Sveiseteknikk AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Hydraulikk & Sveiseteknikk AS er 450 000 kr (450 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Hydraulikk & Sveiseteknikk AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2004. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.