Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Ostomycure AS

Org.nr 986039252ostomycure.com
Omsetning
0
2025
Resultat
−10,7 mill
7 års regnskap
Mer

Om Ostomycure AS

Ostomycure AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Graeme Lawrence Smith er styrets leder. I 2025 hadde Ostomycure AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 10,74 mill kr. Egenkapitalen var 37,44 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kistefos AS med 69 % av aksjene. Selskapet er ett av 57 innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr i Oslo, og ett av 326 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (65 %).

Aktivitet

Utvikling, produksjon og salg av medisinsk utstyr og annet der er tilhørende.

Formål

Utvikling, produksjon og salg av medisinsk utstyr og annet tilhørende.

API og MCPGET /company/986039252

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986039252" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986039252",
  "name": "OSTOMYCURE AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "32.500",
  "nace_desc": "Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "986039252" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Ostomycure AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Ostomycure AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Ostomycure AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−10,48 mill kr−10,74 mill kr47,03 mill kr37,44 mill kr9,59 mill kr
20240 kr−11,51 mill kr−12,94 mill kr42,22 mill kr25,26 mill kr16,96 mill kr
20230 kr−13,10 mill kr−16,73 mill kr22,84 mill kr−2,84 mill kr25,67 mill kr
20220 kr−13,40 mill kr−14,52 mill kr23,27 mill kr−6,60 mill kr29,87 mill kr
20210 kr−7,93 mill kr−7,58 mill kr22,43 mill kr7,92 mill kr14,52 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler47,03 mill kr
Anleggsmidler61 %28,83 mill krOmløpsmidler39 %18,20 mill kr
Egenkapital og gjeld47,03 mill kr
Innskutt egenkapital80 %37,44 mill krKortsiktig gjeld20 %9,59 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader10,48 mill kr
Finansinntekter193 538 kr
Finanskostnader452 703 kr
Netto finans−259 165 kr
Ordinært resultat før skatt−10,74 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
7,7 mill kr (16 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
220 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/986039252/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986039252/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986039252",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 0,
      "operating_profit": -10482208,
      "net_profit": -10741373,
      "equity": 37444643,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 0,
      "operating_profit": -11505438,
      "net_profit": -12940388,
      "equity": 25259656,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "986039252" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ostomycure AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ostomycure AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Ostomycure AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre8

Styre

6Sist endret 03.09.2026
Graeme Lawrence Smith(f. 1959)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Georg Stang(f. 1957)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
William Wilson Rutan(f. 1959)
StyremedlemSignatur
Manish Kumar Chand(f. 1977)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 22.10.2026
Regnskapsfører
repr. ECIT SERVICES ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte oktober 2026

Revisor

1Sist endret 06.10.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026
API og MCPGET /company/986039252/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986039252/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986039252",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "986039252" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Ostomycure AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Ostomycure AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Ostomycure AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 nye · 2 endret eierandel

Inn (2)
  • Surendran Pathmanathan1,1 %

… og 1 flere

Endret (2)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Kistefos ASSelskapOrdinære aksjer69,0 %327 537 569
Canica ASSelskapOrdinære aksjer18,2 %86 414 692
Pega EhfSelskapOrdinære aksjer4,2 %20 000 000
Adalbol Fasteigir HFPersonOrdinære aksjer1,1 %5 130 434
Surendran PathmanathanPersonOrdinære aksjer1,1 %5 073 500
Monolitten Invest ASSelskapOrdinære aksjer1,0 %4 643 834
Potenza ASSelskapOrdinære aksjer0,7 %3 433 791
Inven2 ASSelskapOrdinære aksjer0,7 %3 315 466
Kjell ThoresenPersonOrdinære aksjer0,5 %2 268 154
Gamla Fruin EhfSelskapOrdinære aksjer0,5 %2 231 884

45 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/986039252/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986039252/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986039252",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "KISTEFOS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 69.01, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "CANICA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 18.21, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 45
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "986039252" })

Spør AI-assistenten

  • Er Ostomycure AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Ostomycure AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Ostomycure AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

via Kistefos AS → AS Holding · +1 andre eierveier
69,0 %
Canica Holding AgUtenlandsk · Sveits
16,4 %
Pega EhfUtenlandsk · Island
4,2 %
Adalbol Fasteigir HFIsland
1,1 %
Surendran PathmanathanStorbritannia
1,1 %
Gamla Fruin EhfUtenlandsk · Island
0,5 %
Kjell Thoresen
0,5 %
Adelaide Anne D. AtkinsonStorbritannia
0,4 %
Vis 13 flere eiere ↓
Iman HillStorbritannia
0,3 %
Mats Cardell Consulting AbUtenlandsk · Sverige
0,3 %
Mirador S.aLuxemburg
0,3 %
Uk Medtech LtdUtenlandsk · Storbritannia
0,3 %
Järte Humankonsult HbSverige
0,2 %
Rosewall Ventures LtdUtenlandsk · Seychellene
0,2 %
Ståle Selmer-Olsen
0,2 %
Bente Pauline Buverud
0,1 %
Catherine Atkins BibowStorbritannia
0,1 %
Christian BibowStorbritannia
0,1 %

Viser de 25 største av 27 beregnede eiere.

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ostomycure ASBEDRProduksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyrOslo−

Kunngjøringer146

DatoKunngjøring
6.10.2026Revisor ↗
3.9.2026Fullmakt kapitalforhøyelse ↗
3.9.2026Styre ↗
25.7.2026Godkjente årsregnskap ↗
1.7.2026Revisor ↗
6.4.2026Kapital ↗
6.4.2026Vedtektsdato ↗
24.2.2026Kapital ↗
24.2.2026Vedtektsdato ↗
21.2.2026Styre ↗

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/986039252/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986039252/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986039252",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-09-03", "type": "Fullmakt kapitalforhøyelse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "986039252" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Ostomycure AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Ostomycure AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Ostomycure AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−TANDEM AS(Regnskapsfører)
  2. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  3. Endring i roller og styre
    −Johan Frederik Blichfeldt Gjesdahl(Styremedlem)
  4. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel79,6 %45,4 %
Likviditetsgrad1,901,94
Gjeldsgrad0,260,85
Egenkapitalrentabilitet-28,7 %14,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/986039252/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986039252/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986039252",
  "nace_code": "32.500",
  "industry_count": 211,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "986039252" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Ostomycure AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvor ligger Ostomycure AS blant de 211 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Ostomycure AS sammenlignet med andre i bransjen?

Offentlig støtte

Ostomycure AS er registrert med 4 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (13,10 mill kr) og 7 SkatteFUNN-søknader, 7 godkjent.

4 prosjekter, tildelt 13,10 mill kr
PeriodeProsjektAktivitetTildeltStatus
2018–2019Optimization and clinical testing of Transcutaneous Implant Evacuation System (TIES)Prosj.etabl.støtte H20200 krAvsluttet
2012–2016Ties stomi FoU prosjektBrukerstyrt innovasjonsarena11,74 mill krAvsluttet
2011–2014TIES. Transcutaneous Implant Evacuation System. Stomi. TIES Stomi er et nytt system som muliggjør en kontinent løsning for stompasienter.Brukerstyrt innovasjonsarena−Avslag
2008–2012Percutaneous access and connection to visceral organsNærings-phd1,36 mill krAvsluttet

Kilde: Forskningsrådet

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/986039252/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986039252/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986039252",
  "innovasjon_norge": [],
  "forskningsradet": [
    {
      "prosjekttittel": "Optimization and clinical testing of Transcutaneous Implant Evacuation System (TIES)",
      "prosjektstart": 2018,
      "tildelt_belop": 0,
      …
    },
    …
  ],
  "skattefunn": [
    {
      "prosjekttittel": "TIES system refinements 2024-2026",
      "godkjent": true,
      "innsendt_dato": "2024-08-31",
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "986039252" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken offentlig støtte har Ostomycure AS fått?
  • Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Ostomycure AS søkt om, og ble de godkjent?
  • Hvilke forskningsprosjekter har Ostomycure AS hatt hos Forskningsrådet?

Ofte spurt om Ostomycure AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ostomycure AS?

Det er registrert 326 selskaper i Norge innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr, hvorav 57 i Oslo.

Er Ostomycure AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2003, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 6 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Ostomycure AS i Enhetsregisteret?

Ostomycure AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem sitter i styret i Ostomycure AS?

Graeme Lawrence Smith er registrert som styreleder i Ostomycure AS, i et styre med 6 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Ostomycure AS?

Største aksjonær i Ostomycure AS er Kistefos AS med 69 % av aksjene, fulgt av Canica AS (18,2 %) og Pega Ehf (4,2 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Er Ostomycure AS en del av et konsern?

Ostomycure AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Kistefos AS, som eier 69 % av selskapet. Konsernspissen er AS Holding.

Hva er omsetningen til Ostomycure AS?

Ostomycure AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 10,74 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvordan kommer jeg i kontakt med Ostomycure AS?

I Enhetsregisteret har Ostomycure AS registrert nettsiden ostomycure.com. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner